Tenerife putukad

Küsimus siis selline, et kas seal on ka ämblikke? Ja ma ei mõtle selliseid väikeseid eesti ämblikke, vaid suuri ja karvaseid?

Lendavad suurte karjadena ringi, isegi ämblikud lendavad seal. Õnneks on ämblikud nii suured ja karvased, et ei mahu mujalt sisse kui uksest. Seetõttu mina isiklikult tõstsin ööseks alati kapi ukse ette, ja uksest väljudes lasin sahmaka putukatõrjet koridori, nii umbes 20 sekundit.
Annab hea tulemuse, minu kontosse jäi kaks Rootsi pensionäri, üks sakslane ja äärmiselt vihane inglise turist:)

Tegelikult ei ole Tenerife ühtegi inimesele ohtlikku putukat... Ise küll mingeid erilisi ämblikke kuskil ei näinud. Keda oli palju, olid sisalikud just lõunapool - täiesti ohutud.

Päriselt ka või? 0_o
See pidi siis üks vänge putukatõrje olema, et uksesuurused ämblikud maha tappis. Mida sa siis kasutasid, väävelhapet?

ei ole neid suuri ja karvaseid , mida sa mõtled.Eks mingisuguseid ikka on, aga kindlasti mitte ohtlikke.Isegi sääski ei ole.Muide ka kesk ja lääneeuroopas on ämblikud tunduvalt suuremad kui meil.Ei ole seal midagi karta.

ämblikke, isegi mitte väikseid, ainult ühte suurt surnud prussakat

Mõned tikutopsi pikkused prussakad olid, aga nad ei hammusta. Juhtusime ühte nägema tänaval sibamas, oli ikka pirakas tõesti!

Ise küll pole kohanud,seal üldiselt ikka puhas igalpool.

Elasin 7 aastat Tenerifel. Ja seal on 1 mürgise ämbliku liik. Täpset eestikeelset nimetust ei tea, aga seda kutsutakse "hüppavaks ämblikuks", kuna eee ta hüppab:). Madusid ei ole, krokodille, lõvisi jms kaa mitte. On veel mägikitsed, sisalikud, jänesed ja sitta kanti suuri ameerika tarakane.

Kas need ämbikud hüppavad kõrgust või kaugust? Omal ka peagi minek, siis teaks, kuhu suunas neist hoiduda.

... selliseid nägin paar aastat tagasi Fuerteventural, mis on üks vähemtuntud Kanaari saari, ehk siis suht Tenerife lähedal. Kusjuures parvede kaupa. Nad olid umbes 10 cm pikkused, punakad, ja kui nende parv su lähedale sattus, siis see oli ikka päris võigas. See "tirtsude rünnak" ületas ka uudisekünnise vähemalt Hispaania ja Soome ajalehtedes, ehk siis päris igapäevane asi see ei olnud.

Just tulin Tenerifelt ja võin kinnitada, et sääsed on seal küll täiesti olemas, kusjuures need hammustavad palju suuremad kupud kui Eesti sääsed. natuke paiste võiks ka minna (minul läks - alles paari päeva pärast kadus paistetus ära). Seega õhtul tasub uksed aknad kinni hoida.

Tulin samuti just Tenerifelt ja võin öelda ,et seal võib kohata tarakane ja sääske . Kuid mitte midagi hullu seal pole ,kindlasti mitte.