Tenerifele läbi Londoni

Tere Plaan minna jaanuaris Riiast londonisse ja londonist ümber istumisega Tenerifele. Wizz airiga praegu head odavad piletid saadaval. Londonist tuleb aga transiit tsoonist lahkuda ja teha järgmisele lennule check in. MIllega täpsemalt arvestama peab kui vaja londonist transiit tsoonist lahkuda korraks? Mis dokumendid nõutud? Kas viisat ka vaja?  Piisab covidi vaktsineerimise tõendist või tuleb ka eraldi kiirtest teha? Igasugune muu abistav info teretulnud. Päikest!

Mis reeglid jaanuaris võiksid kehtida, ei oska keegi praegu öelda.

Hetkeseis on selline:

Viisa - oleneb, mis kodakondsus on. Eesti kodanikele ei ole viisat vaja, kuid ID kaardiga üle piiri ei saa, vajalik on pass.

Enne lendu tuleb ära täita PLF. Transiidiks testi pole vaja, kuid lennud on sul ilmselt eraldi piletitele, seega sõltud Riia lennujaama check in'i töötaja suvast. Igaks juhuks võid siit otsida mõne odava testi.

UK piirivalve üldjuhul midagi ei uuri, ega küsi, vajalike dokumentide kontrollimine on pandud lennufirmade õlgadele.

Ei soovita praegu Wizz Airi pileteid jaanuarisse osta ja seda veel jätkulendude puhul. Tõenäosus on või pigem reaalsus, et lennuaegu ja/või kuupäevi muudetakse ja soovitud transiit enam ei toimi. Ise ostaksin piletid heal juhul detsembri alguses.

Tänud info eest!

Saan siis praegu õieti aru , et kui cov  vaktsiineerimise tõend olemas siis eraldi testi pole vaja UK -as teha vaid tuleb enne minekut aind see PLF vorm  täita?

Alla 3-4  tunni ümberistumist ei julge soovitada. Lennujaamast väljatulek võtab aega, samuti turvakontrolli läbimine ja uuesti sisenemine. Wiss Airi ei julge ka jätkulennuks soovitada. Nad tikuvad lende tühistama.