Tomtom One XL ja SD kaart

Ostsin oma Tomtom One XL-le Ida-Euroopa kaardi juurde, kuna algvarustuses oli ainult Lääne-Euroopa ja Kanaarid. Kuna Tomtom'i enda maht jäi väikeseks, soetasin juurde SD kaardi, mida poest arvati Tomtom'le sobivat. Nüüd ongi jama käes - Tomtom ei aktsepteeri mitte ühtki SD kaarti st nii kui kaart sisse panna, näitab kaardi peal punast risti. Kas Tomtom'le on vaja mingit eraldi spetsiaalset SD-d? Kuidas on võimalik soetada üldse kaarte juurde, kui kõike ei saa laadida Tomtom'i?

Kui suure mahuga on see mälukaart, mille ostsid? Tühjale kaardile tõmbabki ekraanil risti peale, kui navi käivitad. Seda lugesid? http://www.tomtom.com/products/maps/

0
0

kaardi maht 1GB ja kui vaatan teise kaardilugejaga, siis on kaardil ikka kõik salvestatud asjad olemas. Aga Tomtom ei taha millegi pärast seda - sellepärast mul mõistus otsas ongi....

0
0

Kas kindlasti on tomtom one xl-il algvarustuses (Lääne-Euroopa kaardil?) ka Kanaarid. Ma küll ei leidnud? Kuidas seda kontrollida saan?

0
0

Seaded-halda kaarte.Seal näha mis olemas.720-l on Western Europe,Eastern Europe ja Canaria. Just toimetasin GC.Töötas ideaalselt nii mägedes, kui ka linnades.

0
0

Kui selle uue, allatõmmatud Ida-Euroopa kausta lahti teed, siis mitu faili vastu vaatab? Mitu faili üldse tom'i teenindusest sulle anti?

Mul selline kahtlane tunne, et uuel mälukaardil on puudu need failid, mis peaksid süsteemi käima tõmbama. Ja üks asi veel: ei tohi uuele kaardile kopeerida sel viisil, et tekiks alguses topeltkaust (näit. Eastern-Europe... ja kui selle lahti teed, vaatab jälle kõigepealt vastu Eastern_Europe, mis siis järgmisel avamisel alles failid ette näitab). Veel taoline nüanss, et mälukaarti tasub täita tom'i seadmes (kasutada kirjutajana tomtom'i ennast), mitte panna mälukat selleks eraldi kaardilugejasse. Ma ei tea, milleks see hea on, aga mul näiteks kaardilugejat pole ja võib-olla tänu sellele olen saanud ka kõik allalaetu kenasti töösse.

Kasulikum oleks muidugi olnud osta kiire 2-gigane mälukas. Sinna peale mahuvad täpselt mõlemad jaod ära. Nii ida kui lääs.

0
0

XL-l käib asi nii, et kui tal on SD sees, siis käivitub sellelt ja kui ei ole, siis enda mälult. Seega kogu soft peab olema SD-l olemas. Ka käivitusfailid. Aitab see kui SD-le kopeerid kõik XL-i enda mälus olevad failid ja vahetad ainult kataloogi "western europe" nt. "eastern europe" vastu. Muu stuff peab jääma samaks, sest see on vajalik tal enda käivitamiseks. Sealt ka see rist. Mingit spets. SD-d küll kohe kindlasti vaja ei ole.

0
0

kahjuks mul jah ei Western Europe ega Eastern Europega kaasas kanaare ei ole, ei leidnud, et neid ka osta saaks? kas kellelgi on jagada, kust saaks?

0
0

Aga no sellega oli ikka jube jama. Aitaski kataloogide nime ära vahetamine, aga siis läks miski hulluks ja hakkas toote koodi küsima, mida ostmisel kaasa ei antud. Siis arvutisse salvestatud failid tunnistas vigaseks jne. Pärast selgus, et sobis ka täiesti L-Euroopaga kaasa tulnud tootekood. 4 tundi tõsist ajude ragistamist. Aga üldinfoks nii palju, et sealne I-Euroopa kaardil pakutav Eesti on väga kesine, minu hinnangul pole kuigi ülevaatlik - ootasin enamat. Tänud abi eest - ise ei oleks suutnud lahenduseni jõuda!!!!

0
0

Ehh, catzza, mida sa siis saada lootsid... :D Ega neil seal Euroopas pole sooja ega külma meie väiksest Eestimaast. Kui paljalt Eesti kaardi pärast vaeva nägid, siis oleks asjalikum olnud juba Regio Atlas osta. Ja ei ole regioski kõiki metsaradasid peal. Järgmisel aastal jälle uus atlas tulekul ja nii lõputu nõiaringina see kaardimeisterdamine kulgebki. Asfalteeritakse mõni tee või vastupidi, veetakse kruusakiht auklikuks muutunud pigikattele peale ja ongi kellad... Linnades on nüüd vähemalt naviga hea ringi askeldada, maakolkad pead ikka paberi abiga leidma. Maa-ameti tasuta teenus on kõige täpsem ja värskem saadaolev info, kui interaktiivsus su elus just nii määrav on.

0
0

No jah, mis seal ikka - Eesti on maailma mastaabis kirbukaka:S Aga midagi ikka, vähemalt Tartu inimene saab Tallinnas liikuda ilma, et kogu aeg ninapidi paberkaardis peab olema.

0
0

Sul järsku pole üldse kõige detailsemat Ida-Euroopa kaarti sees. Ostsid hoopis mingi vanema versiooni. Detailsus Eestis ikka suhteliselt korralik, sama mis http://maps.google.com/ lehel. Vaata järgi, mis kaardi versioon on.

0
0

Kas on keegi proovinud vers. 710 mida praegu TomTom netis pakub? Kas tegelikult on ka meie teede kaetusel vahet nt. v.680-ga?

0
0

ma otse tomtomi versioonide kohta ei oska öelda, aga see sisaldab sama teleatlase kaardipõhja, mida ka igo/mio seadmetes kasutatakse. Viimasega on aga nii, et mul oli enne versioon 2007.01, mille upgradesin 2007.07-ks. Eesti kohta siis uuemast ja viimasest versioonist, et pole seni veel leidnud ühtegi paremaks/täpsemaks muutunud kohta, küll aga olen avastanud paar ristmikku ja teelõiku, mis uuemas versioonis vildakamaks keeratud. Ka googlemapis on samad kohad nüüd valed.

0
0

TomTomi Ida-Euroopa 680 versioon põhineb TeleAtlase 2007.04 kaartidel, 710 versioon aga 2007.07 kaartidel. Seal ei ole Eesti puhul detailsuses vahet, osadel Ida-Euroopa riikidel aga seevastu küll (nt Ungari 2007.04 kaardil 47%, 2007.07 kaardil aga 100%). Eesti puhul on vahe küll aga 2007.01 ja 2007.04/07 TeleAtlase kaartide vahel, teede arvestuses küll mitte suur. Uuematel kaartidel on juures 13 km teid. Näiteks Tartu kandis on juures Narva mnt pikendus Raadi mõisa juures (vt pilte). Oluliselt rohkem on aga majanumbreid.

0
0

mul ka tomtom xl, ida-euroopa kaartitega probleeme pole, isegi eestis päris hea, aga nüüd ostsin lääne-euroopa sd kaardi ka juurde. probleem nimelt selles, et kui selle mälukaarti sisse paned siis gps-i levi pole. kas see on tingitud sellest, et eestit selle mälukaarti peal pole või on mingi muu kamm, oskab keegi öelda?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased