trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Soovitan Põhja-Hispaaniat mööda rannikut kuni Santiago de Compostellani välja. Vaadata on palju ja pisut teine, kui Lõuna-Hispaania.

Olen ka selline turist, kellele meeldib autoga reisida. Eriti pikemaid otsi, kuhu on võimalik autoga reisida. Kaugemad otsad nt Aasiasse jne muidugi lennukiga ja kohapeal rendin auto. Aga Euroopasse ikka autoga. Pere on autoreisiga väga harjunud ja igal suvel tekib selline ärevus, et kuhu ja millal. See on nagu haigus. Sihtkoha valime alati vastavalt puhkustele ja võimalustele.  Enamus kordi olen alati ise roolis ja meeldib. Autoreis annab teatava vabaduse valida sihtkohta ja marsruuti. Teekonnal leiab alati midagi uut või erinevust võrreldes eelnevate aastatega. Kindlasti tekib küsimus, et kas autoga reisides on võimalik puhata? Minu jaoks ongi see puhkus ja võimalus kiiresti  igasugustest muredest ennast välja lülitada :)  Lennuk on kiire ja tore, kuid siiski reisin meelsamini autoga. Eks igal omad valikud.

Plaan on teostatav isegi siin muutuvas maailmas. Praegu ei tea keegi, mis tingimused septembris. Olen sellise tripi autoga ise läbi teinud, paraku küll enne koroonat. Viimased kaks aastat pole nii kaugele viitsinud sõita. Piisas Austriast ja Sloveeniast.

Kuna vaktsineerimised tehtud ja passid olemas, ei tohiks probleem reisimisega olla.

Soovitan täpsema planeerimisega nädal enne reisi tegelema hakata, siis näha, kuhu saab ja millistel tingimustel. Hotelle ei tasu väga pikalt ette bronnida.

Prantsusmaa alkotestri nõue on täitsa olemas aga vaevalt seda keegi spetsiaalselt kontrollib. Võin eksida aga 1x testreid müüakse Prantsusmaal ka bensakates.

Läti covidpass täida tunnike enne reisi...see pole ju mingi probleem teha. Hetkel vist taha ka Leedu? 

Kui küsimusi, siis küsi julgelt!

Eriti ei meeldi kiirteed ja ei meeldi ka ummikud. Autoreis on pigem rahulik kulgemine. Olen autoga peaaegu igal aastal Euroopasse sõitnud ja seda 20a. Aga alati ei õnnestu rahulikult sõita ja see jubedalt väsitab. Kellegiga võidusõitu pole harrastanud. Sellel reisil küll Saksas proovisin 210km/h, seal piiranguteta teelõike, oleks veelgi läinud aga kõrvalistuja tõmbas sireeni. Meil vist pannakse 210 eest juba vangi. 

Trahvidest olen pääsenud...va kahel viimasel aastal Lätis. +10, 50 ja 70 alas.Saab näha, kuidas selle reisuga. Trahv tuleb umbes kuise viivitusega.

Kui teemasse, siis pole nendel Poola teedel viga midagi. Iga aastaga muutuvad teed korralikumaks. Ummikud ja piirangud jäävad, sllest pole pääsu.

PS. Tahaks tänada kõike siinseid automatkajaid!  Kõik teed Euroopasse mööda maismaad, lähevad läbi Poola!

Eelpool kõneldu vastab tõele. Eriti Poola sik-sakitajad on Tsehhi kiirteel enne Poola piiri. Poolas tõmmatakse tagasi. Eriti lahe, kui Poolakas sõidab sul 2m kaugusel sabas ja vilgutab tulesid. Arvate, et sõitsin 130 ja segasin kedagi....ei 160km/h, seal teises reas keskmine kiirus...aga pidevalt jäin Poolakale jalgu :)  Aga põdeda ei tasu, sest seal nii kombeks, tõmbad esimesse ritta ja lased piloodi mööda.

Esimene katsumus algab juba Salacgrivas, seal pool linna üles kaevatud. Järgmine kaevandus on Leedu-Poola piiril, siis Suwalki ringil aga need on kiirelt läbitavad. Augustow-Lomza tee on nagu on...pisut kiirteed ja siis ümbersõidud mööda vanat teed. Laupäeva õhtul ei olnud ummikuid ja võis arendada normaalset kiirust. Võimalik, et nädala sees, kui ehius käib siis ummikud. 

Mis imelik tundus, et Leedus enam keegi kiirust eriti ületanud. Võimalik, et mingi uus kaamerate süsteem. Vanu kuldnokapuure enam ei paistnud olema. 

Poola teeehitus polegi kõige masendav, kui mingi Poola piloodi sooritatud avarii. Kõik liiklus seisab ja miskit ei tea, miks ja mis. Lihtsalt 10km või rohkemgi liiklus seisab. Viimane oli Bialystoki kiirteel.

Soovitan läbi Poola liigelda laupäeval või pühapäeval.

Poola on edukalt läbitud, praegu juba Tšehhis. Homme Austrias.

Poola teedest.... Augustów-Lomza tee on kohati uuel kiirteel aga enamuse vanal. Kiirusepiirang 50km. Kuna oli laupäev, siis keegi sellest kinni ei pidanud ja 90km/h tuli keskmine. Mis toimub nädala sees, seda ei tea.

Augustow-Lomza tee mulle meeldib. Laupäeva õhtul võin kirjutada, kuidas läbimine kulges.   

Aga tunneks huvi, kuidas praegu A1 (E75) Lodz-Czestochowa vaheline lõik läbitav on? Eelmisel aastal oli küll paras põrgu. Plaanin pühapäeval seda teed kasutada.

3.07.21 hakkan Itaalia poole liikuma. Võimalik, et 1.07,21 on liikumine pisut lihtsam. Pole prob, test teha aga kuna vaktsiinid tehtud, siis nagu ei tahaks eelarvesse lisakulu tekitada. Aga olen ka selle võimalusega arvestanud....pole probleem. Reisin Põhja- Itaaliasse ja autoga.

Teema pakub kindlasti huvi. Ise stardin 1.07 autoga Austria-Itaalia  poole ja kuna Lätist ei pääse, siis enda rahustuseks teen testi 30.06 hommikul. Võimalik, et 1.07 polegi Läti transiidiks testi vaja ja piisab vaktsineerimis tõendist aga seda näitab aeg. Loodan, et juulist kõik toimib!

Testi vastuste aega ei oska vast siin keegi öelda, kuid eks 12h on vast keskmine.

1. Plaan oli juunis autoreis Garda äärde  ja sealt edasi Apuuliasse, mis muidugi jäi olude sunnil ära... Kuid Sloveenia reisi tegin autoga ära. Oli päris kombineerimist, et kuskile karantiini ja lõksu ei jääks. Horvaatia oli siis juba lukus, õigemini karantiini kohustusega.

2. Plaane on aga kuidas kujuneb, seda ei tea.

Lõuna-Itaaliasse tahaks minna.

Tuleb riskida! Elu ei tohi Covid-19-ga  seisma jääde.  Soovitan rendiautot ja liikuda pigem looduses. 

PS. Eestlane kardab eneseisolatsiooni rohkem, kui viirust ennast :)

Just jõudsime Sloveeniast koju. Reis möödus vahejuhtumiteta. 

Läksime Poola, Slovakkia, Ungari, Sloveenia. Tagasi Sloveenia, Austria, Slovakkia, Poola. Piirid vabad. Ungari poolt Sloveeniasse sisenemisel passikontroll ja kuhu lähed. Horvaatia kohta info puudub. Pigem siis minna läbi Slovakkia ja Ungari Horvaatiasse.? Tšehhit vältisime. Sloveenias maski kandmine kohustuslik. Muudes kohustuslik-soovituslik ja oma huvides ka kasulik. 

Tänapäeva autoreis omaette teaduslik töö. Aga tasub riskida, kellel autoturisti pisik sees! Edu!

Hetkel Sloveenias. Piirid Poola, Slovakkia, Ungari vabad. Ungari-Sloveenia piiril dokumentide  kontroll. Sloveenias kauplustes ja mujal maski kandmine kohustuslik. Tänaval mitte. Tasapisi harjub ära. :) Muidu kena maa ja sõbralik rahvas.

Peale Jaanipäeva stardiks autoga Sloveenia suunas. Minnes valiks marsuudiks Bialystok-Lublin-Rzeszow-Košitce jne. Olen kunagi paaril korral sedapidi sõitnud. Kindlasti on pisut vaevalisem, kui üle Ostrava-Viin-Graz aga vaheldust vaja.Tagasi tuleks küll niipidi. Kuidas Poolas teeolud? 

Piirid peaks siis lahti olema. Kiitke-laitke! Või on liiga vara oma nina sinna poole pista :)

19km sai vanasti minnes-tulles ikka külastatud. Nüüd on muutunud mini zoo puhvetiks. Rahvast palju ja parkida keeruline. Arveldamisega pole kunagi probleem olnud. Toimis kaardimakse, kui ka sularaha.

Nüüd oleme käinud https://uab-stasines-dvaro-sodyba.business.site/ 

Korralik koht Panevežyse ja Kaunase tee ääres.

Varsti ootaks Poola teede ja piiri kohta uudiseid...

Igal aastal autoga Euroopasse. Oleks jama küll, kui nüüd vahele jääks. Lihtsalt elustiil.... Pole kunagi arvestanud, et lennukiga võiks odavam olla. Olen tavaline autoturist. :)  Lennukiga ikka sinna, kuhu autoga pole enam mõistlik.

1. Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Belgia, Prantsusmaa, Hispaania ( Santiago de Compostella )

2. Garda, Abruzzo

3. Ei jälgi

Minnes esimene öö ööbinud Lomzas hotell Amadeus, järgmise Tšehhi piiril linnas nimega Bohumin.Tulles peale Austriat Mikulov. 

Nissan x-Trail+katuseboks. Mootor piisavalt võimas, et mägedes hing kinni ei jää. Just Põhja-Hispaaniast tagasi. Kogu trip 7700km.

Väike täpsustus Šveitsi aastane vinjet 35,75€ (CH: 1-year vignette 2018 (for all vehicles up to 3.5 t 35,75€ ) senini pole vähemat aega pakutud.

Mõni aasta tagasi sai Lufthansa A380 lennatud FRA-SIN ja tagasi. Ootused olid suured....ja väljast vaadates oli lennuk tõesti muljet avaldav, kuid väike pettumus.... Kunagi, kui AirAsiaga Londonist Kuala Lumpurisse lendasin oli lennukiks A340, mis jättis väga hea mulje. Akna all kaheses reas, ruumi ka pikema koivalistele jne. Seega tekkis huvi A380 ära proovida ja oletasin, et see peaks veel parem olema, kuid oli sama või natuke viletsamgi. Jalgadel ruumi oli, kui jah aknapool üle kahe inimese ronida oli tülikas. Ja seest lennuk nagu lennuk ikka. Muidugi lendu tõus ja maandumine oli küll A380 sujuv. Kokkuvõtteks ikkagi hea lennuk ja tasub ära proovida.