Viimased kommentaarid

1. Plaan oli juunis autoreis Garda äärde  ja sealt edasi Apuuliasse, mis muidugi jäi olude sunnil ära... Kuid Sloveenia reisi tegin autoga ära. Oli päris kombineerimist, et kuskile karantiini ja lõksu ei jääks. Horvaatia oli siis juba lukus, õigemini karantiini kohustusega.

2. Plaane on aga kuidas kujuneb, seda ei tea.

Lõuna-Itaaliasse tahaks minna.

Tuleb riskida! Elu ei tohi Covid-19-ga  seisma jääde.  Soovitan rendiautot ja liikuda pigem looduses. 

PS. Eestlane kardab eneseisolatsiooni rohkem, kui viirust ennast :)

Just jõudsime Sloveeniast koju. Reis möödus vahejuhtumiteta. 

Läksime Poola, Slovakkia, Ungari, Sloveenia. Tagasi Sloveenia, Austria, Slovakkia, Poola. Piirid vabad. Ungari poolt Sloveeniasse sisenemisel passikontroll ja kuhu lähed. Horvaatia kohta info puudub. Pigem siis minna läbi Slovakkia ja Ungari Horvaatiasse.? Tšehhit vältisime. Sloveenias maski kandmine kohustuslik. Muudes kohustuslik-soovituslik ja oma huvides ka kasulik. 

Tänapäeva autoreis omaette teaduslik töö. Aga tasub riskida, kellel autoturisti pisik sees! Edu!

Hetkel Sloveenias. Piirid Poola, Slovakkia, Ungari vabad. Ungari-Sloveenia piiril dokumentide  kontroll. Sloveenias kauplustes ja mujal maski kandmine kohustuslik. Tänaval mitte. Tasapisi harjub ära. :) Muidu kena maa ja sõbralik rahvas.

Peale Jaanipäeva stardiks autoga Sloveenia suunas. Minnes valiks marsuudiks Bialystok-Lublin-Rzeszow-Košitce jne. Olen kunagi paaril korral sedapidi sõitnud. Kindlasti on pisut vaevalisem, kui üle Ostrava-Viin-Graz aga vaheldust vaja.Tagasi tuleks küll niipidi. Kuidas Poolas teeolud? 

Piirid peaks siis lahti olema. Kiitke-laitke! Või on liiga vara oma nina sinna poole pista :)

19km sai vanasti minnes-tulles ikka külastatud. Nüüd on muutunud mini zoo puhvetiks. Rahvast palju ja parkida keeruline. Arveldamisega pole kunagi probleem olnud. Toimis kaardimakse, kui ka sularaha.

Nüüd oleme käinud https://uab-stasines-dvaro-sodyba.business.site/ 

Korralik koht Panevežyse ja Kaunase tee ääres.

Varsti ootaks Poola teede ja piiri kohta uudiseid...

Igal aastal autoga Euroopasse. Oleks jama küll, kui nüüd vahele jääks. Lihtsalt elustiil.... Pole kunagi arvestanud, et lennukiga võiks odavam olla. Olen tavaline autoturist. :)  Lennukiga ikka sinna, kuhu autoga pole enam mõistlik.

1. Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Belgia, Prantsusmaa, Hispaania ( Santiago de Compostella )

2. Garda, Abruzzo

3. Ei jälgi

Minnes esimene öö ööbinud Lomzas hotell Amadeus, järgmise Tšehhi piiril linnas nimega Bohumin.Tulles peale Austriat Mikulov. 

Nissan x-Trail+katuseboks. Mootor piisavalt võimas, et mägedes hing kinni ei jää. Just Põhja-Hispaaniast tagasi. Kogu trip 7700km.

Väike täpsustus Šveitsi aastane vinjet 35,75€ (CH: 1-year vignette 2018 (for all vehicles up to 3.5 t 35,75€ ) senini pole vähemat aega pakutud.

Mõni aasta tagasi sai Lufthansa A380 lennatud FRA-SIN ja tagasi. Ootused olid suured....ja väljast vaadates oli lennuk tõesti muljet avaldav, kuid väike pettumus.... Kunagi, kui AirAsiaga Londonist Kuala Lumpurisse lendasin oli lennukiks A340, mis jättis väga hea mulje. Akna all kaheses reas, ruumi ka pikema koivalistele jne. Seega tekkis huvi A380 ära proovida ja oletasin, et see peaks veel parem olema, kuid oli sama või natuke viletsamgi. Jalgadel ruumi oli, kui jah aknapool üle kahe inimese ronida oli tülikas. Ja seest lennuk nagu lennuk ikka. Muidugi lendu tõus ja maandumine oli küll A380 sujuv. Kokkuvõtteks ikkagi hea lennuk ja tasub ära proovida.

Kas käisid ära? Plaanin 2017 autoga Rumeeniat võtta. Värske info oleks tervitatav.

Tavakasutuses Garmin. Kunagi oli TomTom. Garmin meeldib rohkem. Lisaks Garminile IPhone, IPad Sygic Navigatoriga. Neti ei vaja, kui just lisasid ei kasutada.Kaartid normaalse kattuvusega. Uuenduste eest maksma ei pea. Soovitan valida, mis meeldib ja taskukohane. Töötavad nad kõik, enamusel tasuta uuendused. Ekraan võiks olla alates 5"

Hinda näitab kohe 0€ kui päev, km ja hotell sobib. Ise bronnisin 20.07.14 Leipzig. Hind 0€

Huvitav pakkumine. Tänud info eest! Juulis Saksamaale minek...peaks proovima 0€ ööbimist Leipzigis. Väike probleem....kaasas väike taksikoer, kuid kodulehelt ei leidnud infi kas lubatud või palju lemmikloom maksab. Booking.com näitab, et lubatud...võidakse kohaldada lisatasu. Senini olen maksnud 5€ kui on nõutud. Loodetavasti seal sama.

Enamus hotelle bronninud Booking.com-ist või Agodast. Alati on kehtinud sama hind, mis broneerimisel. Väike vahe on tekkinud kohaliku valuuta ja € kursi kõikumisest...seda siis, kui maksad kohapeal. Broneerimisel kohe makstes sellist vahet ei teki ja reeglina hind odavam. Vaatasin konkreetset hotelli, juulis sellist hinnavahet pole. August selline puhkuste kuu veel, ju hinnad lakke aetud. Olen ka varakult broneerinud ... päris hea tunne on kui hiljem vaatad, et sama hotell poole kallim antud perioodil. Ühesõnaga, kui hotell ise pole ühendust võtnud, et hinnaga mingi jama, siis on ok. Endal pole mõtet torkima hakata.

Tänan info eest! Eks, kui ei õnnestu, siis katsun kohaliku WiFi võrkudega läbi ajada.

Soov kasutada Prantsusmaal 1kuu mobiilset internetti. Vaja oleks siis micro SIM IPad-ile. Vaatasin erinevaid operaatoreid ja nagu aru sain, siis ilma täiendavate kohustusteta maksab asi umbes 25€ kuus? Äkki keegi oskab soovitada millist operaatorit valida? Reisin Alsace, Rhöne, Provence ja Cote D´Azuri piirkondades.

Viisa hind piiril kuni 7 päevaks 10USD, kuni 30 päevaks 25USD.

Julgeks soovitada http://kualalumpurhotels.impiana.com/ Korralik hotell, Petronase tornide kõrval.

Takso on odav. Nt KL Sentralist Petronase tornideni maksis 10 MYR. Soovitan osta pileti KL Sentrali taksode kassast. Ütled kuhu tahad, maksad kassasse ja taksistile annad pileti. Ei midagi rohkemat. Kui südametunnistus vaevama jääb, siis jootrahast ei öelda ära. Tänavalt püütud punase taksoga tuleb juba kaubelda, kuid hinnad pisut kallimad. Taksod on enamuses vanemat tüüpi Protonid. On ka uuemaid ja uhkemaid.

Kui autoga reisida, siis eelistaks just suuremat telki. On küll pisut tülikam, kuid ruumi ja õhku rohkem. Eriti, kui reisida soojemates maades. Suure telgi ülespanek ei võta oluliselt kauem aega, kui kahe väikse. Paljudes kämpingutes tuleb tõesti suurema telgi eest rohkem maksta, kuid see ei ületa kahe väiksema telgi summat. Ainus probleem on ülerahvastatud kämpingutes sobiva koha leidmisel. Meenub kohe Horvaatia rannaäärsed kämpingud, kus võib tekkida suur jama koha leidmisel. Siis on väiksematel telkidel eelis. Kokkuvõttes eks ta rohkem maitseasi on, kuidas keegi harjunud.