Remsu

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi. Tahab minna:
2 meeldimist
2 postitust / 61 kommentaari
51 (8.2%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Mõni aasta tagasi sai Lufthansa A380 lennatud FRA-SIN ja tagasi. Ootused olid suured....ja väljast vaadates oli lennuk tõesti muljet avaldav, kuid väike pettumus....
Kunagi, kui AirAsiaga Londonist Kuala Lumpurisse lendasin oli lennukiks A340, mis jättis väga hea mulje. Akna all kaheses reas, ruumi ka pikema koivalistele jne. Seega tekkis huvi A380 ära proovida ja oletasin, et see peaks veel parem olema, kuid oli sama või natuke viletsamgi. Jalgadel ruumi oli, kui jah aknapool üle kahe inimese ronida oli tülikas. Ja seest lennuk nagu lennuk ikka.
Muidugi lendu tõus ja maandumine oli küll A380 sujuv.
Kokkuvõtteks ikkagi hea lennuk ja tasub ära proovida.

Kas käisid ära? Plaanin 2017 autoga Rumeeniat võtta. Värske info oleks tervitatav.

Tavakasutuses Garmin. Kunagi oli TomTom. Garmin meeldib rohkem.
Lisaks Garminile IPhone, IPad Sygic Navigatoriga. Neti ei vaja, kui just lisasid ei kasutada.Kaartid normaalse kattuvusega. Uuenduste eest maksma ei pea.
Soovitan valida, mis meeldib ja taskukohane. Töötavad nad kõik, enamusel tasuta uuendused. Ekraan võiks olla alates 5"

Hinda näitab kohe 0€ kui päev, km ja hotell sobib. Ise bronnisin 20.07.14 Leipzig. Hind 0€

Huvitav pakkumine. Tänud info eest! Juulis Saksamaale minek...peaks proovima 0€ ööbimist Leipzigis. Väike probleem....kaasas väike taksikoer, kuid kodulehelt ei leidnud infi kas lubatud või palju lemmikloom maksab. Booking.com näitab, et lubatud...võidakse kohaldada lisatasu. Senini olen maksnud 5€ kui on nõutud. Loodetavasti seal sama.

Enamus hotelle bronninud Booking.com-ist või Agodast. Alati on kehtinud sama hind, mis broneerimisel. Väike vahe on tekkinud kohaliku valuuta ja € kursi kõikumisest...seda siis, kui maksad kohapeal. Broneerimisel kohe makstes sellist vahet ei teki ja reeglina hind odavam.
Vaatasin konkreetset hotelli, juulis sellist hinnavahet pole. August selline puhkuste kuu veel, ju hinnad lakke aetud.
Olen ka varakult broneerinud ... päris hea tunne on kui hiljem vaatad, et sama hotell poole kallim antud perioodil.
Ühesõnaga, kui hotell ise pole ühendust võtnud, et hinnaga mingi jama, siis on ok. Endal pole mõtet torkima hakata.

Tänan info eest! Eks, kui ei õnnestu, siis katsun kohaliku WiFi võrkudega läbi ajada.

Soov kasutada Prantsusmaal 1kuu mobiilset internetti. Vaja oleks siis micro SIM IPad-ile. Vaatasin erinevaid operaatoreid ja nagu aru sain, siis ilma täiendavate kohustusteta maksab asi umbes 25€ kuus?
Äkki keegi oskab soovitada millist operaatorit valida? Reisin Alsace, Rhöne, Provence ja Cote D´Azuri piirkondades.

Viisa hind piiril kuni 7 päevaks 10USD, kuni 30 päevaks 25USD.

Julgeks soovitada http://kualalumpurhotels.impiana.com/
Korralik hotell, Petronase tornide kõrval.

Takso on odav. Nt KL Sentralist Petronase tornideni maksis 10 MYR. Soovitan osta pileti KL Sentrali taksode kassast. Ütled kuhu tahad, maksad kassasse ja taksistile annad pileti. Ei midagi rohkemat. Kui südametunnistus vaevama jääb, siis jootrahast ei öelda ära.
Tänavalt püütud punase taksoga tuleb juba kaubelda, kuid hinnad pisut kallimad.
Taksod on enamuses vanemat tüüpi Protonid. On ka uuemaid ja uhkemaid.

Kui autoga reisida, siis eelistaks just suuremat telki. On küll pisut tülikam, kuid ruumi ja õhku rohkem. Eriti, kui reisida soojemates maades. Suure telgi ülespanek ei võta oluliselt kauem aega, kui kahe väikse. Paljudes kämpingutes tuleb tõesti suurema telgi eest rohkem maksta, kuid see ei ületa kahe väiksema telgi summat. Ainus probleem on ülerahvastatud kämpingutes sobiva koha leidmisel. Meenub kohe Horvaatia rannaäärsed kämpingud, kus võib tekkida suur jama koha leidmisel. Siis on väiksematel telkidel eelis.
Kokkuvõttes eks ta rohkem maitseasi on, kuidas keegi harjunud.

Kui 2*800km pole probleemiks, siis soovitaks Ruka-Kuusamo kanti. Koht on ilus ja tegevust jätkub!
http://www.ruka.fi/kesa/

Tõeline peavalu on parkimisega Prantsusmaal kõrgema, kui 1,9m autoga. Parklaid ja parkimismaju on palju, kuid...enamusel värava kõrguseks 1,9m ja see on metallist! Nii, et kes sinnapoole plaanivad reisi haagismaja- matkaautoga või vähe kõrgema katuseboksiga autoga, siis kerge ei saa teil olema.Tuleb varuda kannatust ja närve! Tänava äärsed parkimiskohad(tasulised) on reeglina täis ja maksimaalne lubatud aeg on 2 tundi.
Endale sai saatuslikuks katuseboks. Matkaautost ei tahaks mõeldagi:))))

On samuti selline plaan peale Normandia tuuri Luksemburgi külastada. Johhaidii soovitustest teen igatahes copy/paste. Ette tänades!

Nähtavasti on see "Hotel Gromada Lomza" Rzadowa 1 A, 18-400 Łomża. Kahene- economy 114 poolakat. Täitsa OK hind!

Sõidame 14.juunil läbi Poola Normandiasse. Prooviks Poola läbimiseks sama rada, mida siin eespool RL soovitas . Tavaliselt oleme sõitnud läbi Bialystoki ja seal ööbinud...
Äkki oskab keegi soovitada normaalset ööbimist Augustow - Lomza – Varssavi lõigul? Vabalt sobiks mingi motell või kämping. Kuna üksi roolis, siis ei tahaks tervet Poolat korraga läbi sõita.

Väga asjalik reisikiri. Kindlasti on suureks abiks. Eks spikerdan sealt osa asju maha :)))
Meie stardime Normandia poole järgmisel pühapäeval. Plaan on enamvähem sama, kuid lõunasse seekord ei lähe. 2a tagasi käisime. Loodame, et juunis on Prantsusmaal vähe rahulikum ja ööbimistega probleemi ei teki. Midagi ette bronnima ei hakka, sest siis on vabadust rohkem. Sõidame nii minnes, kui tulles läbi Poola.

Eestist otse vist ei tee praegu keegi sinna. Soomes Aurinkomatkat.Äkki veel keegi? Aga kallis! Odavamaks läheb asi, kui minna läbi Londoni nt Thomas Cookiga? Jälle oleneb, millal ja kui soodsalt Londonisse saab. Võib veel EasyJet´i või Ryanairiga kohale saada ja elamine kohapeal vaadata. Või äkki sokutada end Tez Toursi tšarteriga Bodrumisse ja sealt laevaga Kośile. Võimalusi on palju! Head otsimist!

e-vinjett http://autopalya.info/
Asi on küll ungari keelne aga google tõlk abiks.

Uuri siit http://www.theaa.com/allaboutcars/overseas/european_tolls_select.jsp
Kui kiirteid ei kasuta, siis puudub vajadus "Vignette" järgi.

Playa de las Americast- Santa Cruzi maksab 7.95€ Edasi-tagasi 14.30€ Bono kaardiga oli vist umbes 4€ üks ots.
Playa de las Americast-Puerto de la Crutzi maksab 12.25€ Edasi-tagasi 22.05€ Bono kaardiga 7.25€ üks ots. Kes Lorot tahab külastada siis tasuta minirong väljub Plaza Reyes Catolicosest
Kes bussiga seikleb, soovitan kindlasti BONO Via ettemaksukaart osta.Iga sõiduga tiksub vastav pileti summa maha. Maksab 12 või 30 € Müüakse bussijaamas ja võibolla kuskil veel. Rahaline kokkuhoid kuni 50%
Tenerife bussiliiklus on väga hea. Bussid on korralikud.
Bussiinfot: http://www.titsa.com/default.asp

Ilm oli lõunas normaalne. Põhjas näitas ka vihma. Enne Teidet saime ka sahmaka. Esmaspäeval oli Teidele minek kinni. Arvata on, et üleval kõva tuul??? Uputust ise ei näinud, küll aga tagajärgi. Enne Loro parki rannas oli ikka paras segadus. Siam ja Loro oli avatud. +27 vastab tõele, vähemalt Costa Adejes kohalik kraadiklaas näitas nii.