Tõsine HOIATUS - üliprofessionaalne vargajõuk Sunny Beach - Nessebari liinil Bulgaarias!

Kohaliku juristi sõnul on tegemist kohaliku maffiaga, kes tegutseb koos bussikonduktoritega ja seda korrumpeerunud politsei vaikival nõusolekul. Käisin politseijaoskonnas kohapeal, minu vaatluse alusel  käis seal igapäevaselt läbi vähemalt poolsada inimest või rohkem, kõigil üks teema, röövitud bussis. Mis teeb see kokku nädala, aasta jooksul?  Masendav oli näha murest murtud  inimesi, keda politsei ei pidanud vajalikuks aidata isegi pangakaardi kehtetuks muutmisel, vaid pidid minema netti linna pealt otsima. Politsei tegevus oli arrogantselt rutiinne, samas püüti jätta muljet, nagu oleks tegemist üksikjuhtumiga  Kiire küsitluse lõpuks sunniti alla kirjutama bulgaariakeelsele tekstile. Kohalikega vesteldes on see probleem ammune, kõik, kellega vestlesin, olid kas ise ohvrid, või tundsid kedagi. Kui keegi tahaks küüniliselt siin kohe arvata, et ohvrid on ise süüdi, saamatud ja rumalad, siis  rõhutan, et tegemist on tõesti kõrgkvalifitseeritud "spetsialistidega" . Ainult ettevaatlikkusest antud juhtumi puhul  ei piisanud  ,siin oli  vaja juba lihtsalt õnne nagu vene ruleti puhul ...peab vedama, et nendega kokku ei puutu. Nad avavad klappe ja lukke nagu tõelised mustkunstnikud. Ja NB!  Sulgevad ka!   Bussist lahkute kotiga, mis on väliselt täpselt samas seisus nagu sinna sisenedes! Nõrdima paneb fakt, et meie Novatoursi esindaja ei pidanud meid vajalikuks poole sõnagagi hoiatada, kuigi olid olukorra tõsidusest teadlikud  ( nad väitsid, et neil eelnevalt nädala jooksul juba 2 sarnast juhtumit) ...firma huvid eelkõige, eks! ?  Lisan, et linnapildis ei õnnestunud näha kordagi ei politseid ennast või  nende autot., ja et nende jaoskond asus täpselt  peatee ääres, kus need kurikuulsad bussid mõneminutiliste vaheaegadega mööda sõidavad. 

Pikk jutt aga iva ei leia. Varastati siis ka midagi või rööviti hoopis? Ja kui oleks tänaval politseid näinud oleks kergem?

Tavaline liinibuss, mis sõidab mere äärt pidi. Taskuvargaid maffiaks nimetada on liialdamine. Kopli tramm on järelikult sama ohtlik.