Mida teha Tossa de Maris?

Tervis kõigile.Oskab keegi sealkandis soovitusi jagada kuhu minna mida vaadata.Lühike trip plaanis.Hea kui leiaks loodust mida pildistada.Matkarajad jne.Ette tänades.

Mõne Tossa de Mari matkaraja kirjelduse leiab linna turismiinfo leheküljelt: https://www.infotossa.com/en/beaches-nature/walking-paths. Samal turismiinfo lehel on ka muid soovitusi puhkuse sisustamise osas.  Arvukalt selle kandi matkaideid koos kirjeldustega leiab ka siit: http://www.costabravaliving.net/showkb.php?org_id=43506&kb_header_id=48861&kb_id=38410

Matkaradasid otsides oleks universaalne soovitus http://mapy.cz (olemas on ka samanimeline mobiiliapp) ning aluskaardiks valida "Base" asemel "Outdoor". Seal on muljetavaldav kogus radasid kaardil ning vajadusel saab leitud radade nimede järgi edasi googeldada.


Rannikul kulgeb GR92, aga hoiatus, et Lloreti ja Tossa vaheline lõik kulgeb valdavalt merest kaugel, mööda suuremaid teid ning sinna pole mingit mõtet minna (v.a. esimesed paar kilomeetrit Lloretist, mis on väga kenad). Äkki mööda GR92-te Tossast põhja suunas; või lihtsalt kaardi järgi, võimalikult mere äärest, lõunasse (vt Cami de Ronda Mapy.cz-is).

Lloreti ja Blanesi vahel on mitu tuntud aeda (Marimurtra, Sanda Clotilde), nende vahel saab liikuda nii jalgsi kui bussiga.

Kõige selle kohta endal info puudub - oli plaanis, aga lapsed väsisid esimestel tundidel ning nii ta jäi.Тосса интересна на короткое время ( 1-2 дня) Очень интересный верхний старый город с крепостью. Обязательно посетите музей. Но посмотрите заранее время работы. Там во время сиесты он не работает.  Интересны работы художников с пейзажами Тоссы. Там же находится известная работа Марка Шагала " Небесный скрипач". Очень живописна и интересна дорожка к смотровым площадкам. И фото красивые с пейзажами будут, и впечатлений море. Если внизу в магазинчике купите холодную каву и откроете ее на смотровой , то впечатление в разы усилится.   Возьмите с собой разовые стаканчики.  Дальше 3-й смотровой площадки нет смысла идти - далеко и утомительно. С гор открывается просто волшебный вид! Из ресторанов на обед советую L, Ajustada. Он находится на маленькой улочки в центре. Приятный патио и вкусные блюда ( особенно рыбный суп - просто огромная миска)и местное белое вино .заведения - в холодном запотевшем графине.  Из соседних городков ( если вы будете с машиной) советую посетить старинный римский город Бесалу и город, вырубленный в вулканической  лаве- Рупит. Там все близко - не больше часа езды.

Tossa de Maris, i-ga. 

Vt. ka - Madriid-Madriidis, London-Londonis, Zagreb-Zagrebis, Singapur-Singapuris vs Praha-Prahas, Casablanca-Casablancas jne. 
Head emakeelenädala jätku...

TarmoK, see kivi on minu kapsaaeda, mina tal pealkirja selliseks parandasin. :) Algselt oli see lihtsalt Tossa de Mar, mis aga postituse sisu just väga ei kirjeldanud

Tossa on huvitav lühikest aega (1-2 päeva), väga huvitav vanalinn linnusega. Kindlasti külastage muuseumi. Aga vaata aega ette. Siesta ajal ei tööta see. Tossa maastike kunstnike huvitavaid töid. Samuti on kuulus Marc Chagalli teose "Sky violinist" teos. Tee vaateplatvormidele on väga maaliline ja huvitav. Ja seal on kaunid fotod maastike ja muljeid merest. Kui ostate poes külma cava ja avate selle vaatenurgast, kasvab mulje kohati. Võtke ühekordsed tassid kaasa. Pole mõtet minna kaugemale kui 3. vaateplatvorm - kaugel ja väsitav. Mägedest on maagiline vaade! Restoranist lõunasöögiks soovitan ma L, Ajustada. See asub kesklinnas asuvas väikeses tänaval. Meeldiv terrass ja maitsvad toidud (eriti kala supp on vaid suur kauss) ja kohalik valge vein, mida serveeritakse külmas higine dekanteris. Naaberlinnadest (kui teil on auto) soovitan teil külastada Vana-Rooma linna Besalu ja linna lõigata vulkaanilise laava Rupit. Kõik on seal lähedal - mitte rohkem kui ühe tunni kaugusel.

Я вам уже и на эстонском написала....  Прочитайте. Кто вам советует и что - непонятно... Мы несколько раз там были.  И если окрестности интересуют, спросите.  И даже можно в Каркасон на машине съездить ( но там переночевать надо)  впечатления неизгладимые. Тасм снимались знаменитые фильмы. И вообще самый известтный замок катаров.

Tänan veelkord kõiki soovitajaid.