Transfeer Istanbuli lennujaamas

Istanbuli lennujaama rahvusvaheliste lendude siirdeala on suur ja lai, aga veidikene kallis. Võileivad maksavad 15-25 eurot, kohv 4,5, ramen 7,5, õlle saab kätte 10 euroga. Lennujaamades ongi kaubad tavaliselt kallimad, aga nii kõrged hinnad, eriti võrreldes Türgi üldise hinnatasemaga, oli minu jaoks nagu omaette väljakutse - kuidas kulutada võimalik vähe raha aga samas 9 tunni pikkuse transfeeri ajal mitte ära kuivada ja näljast ogaraks minna. Jagan soovitusi:

  1. Lennujaama kraanivesi ei ole joodav, kuid lennujaamas on mitmes kohas võimalik pudelit joogiveega täita. Võta kaasa mõni suurem pudel (kui unustasid, siis automaadist saab vee kätte 1,6 euroga, saad seda mitu korda täita).
  2. Soovid kohvi, teed või ramenit? Pole probleemi. Neil on ka eraldi kraan kuuma vee jaoks. Hakkas külm? Täida üks pudel sooja veega ja aseta kehale. Ise unustasin topsirameni ja lahustuva kohvi kaasa võtta, aga edaspidi olen targem.
  3. Lennujaamas on mitmes kohas napzone'id, kust leiad nahast rannatoolid, millel pikutada. Seal on ka laadimispesad. Selliseid rannatoole leiad ka mitme värava juurest, tavaliselt on neid sealt 4-6 tk. Silmaklapid ja kõrvatropid kaasa!
  4. Lennujaam pakub tasuta wifit, tingimuseks passi skaneerimine ja tingimustega nõustumine. Mina sellist oma võrguliikluse jälgimist vajalikuks ei pidanud ja olin lühema otsa transfeeri ajal ilma netita. Tagasiteel ostsin 3 euro eest e-simi (kõigi uutel telefonidel peaks see võimalus olemas olema). Arvustuste järgi on lennujaama wifi ka üsna aeglane.
  5. Snäkid kaasa! Suvalised kalorid, mis kõrist alla lähevad vältimaks pea 20 eurost võileiba. Midagi soolast, midagi magusat.
  6. Lennujaamas on vaiksemaid ja lärmakamaid kohti, pimedaid nurki ja päikese poolt valgustatud saale. Kui soovid veidi privaatsemalt nurka, siis kõnni lihtsalt mõne teise värava või tiiva juurde. B tiib oli üsna mõnus, A tiiva juures rohkem valgust ja siblimist, aga võib-olla on see päeviti erinev. B tiiva juures saad suuremaid maanduvaid lennukeid jälgida.

Minu eksperiment lõppes kõigest 7 eurose arvega (+7 euro jagu snäkke, mille võtsin kaasa Vietnamist).

Istanbuli lennujaam (ja üldiselt viimane Turkish Airlines) kogemus oli üsna negatiivne.

Nõustun teemaalgatajaga - lennujaam on jaburalt kallis. Tulles Singapurist, mida peetakse üheks kallimaks linnaks, sai seal väga mõistliku hinna eest süüa.

Kui on 9-tunnine vahemaandumine päevasel ajal, jõuab ka lennujaamast välja minna kenasti.

Mõned variandid:

a) Turkish Airlines tuurid - kuigi tuurid ise pole suurem asi, saab tasuta natuke linna näha ja mitu korda süüa.

b) Omal käel Istanbuli - tasub teada, et linn on 38km kaugusel ehk minek võtab aega. Õnneks peaks varsti saama valmis ka metroo pikendus, mis muudab sõidu sinna tunduvalt lihtsamaks ja kiiremaks.

c) Külastada nt mõnda lähedalolevat piirkonda - peatusime ise 7km kaugusel olevas Arnavutköys. Taksoga sinna üks ots 6 eurot. Suurt seal vaadata pole, aga iseenesest oli huvitav Istanbul ääreala uudistada ja kohalikku elu jälgida. Lisaks mitmeid söögikohti, kus 8 euro eest saime kolmekesi söönuks.

Täpsustuseks, et lennujaama tasuta wifit saab 24h kasutada ühe tunni.

3
0

Kas seal enam seda süsteemi pole, mis vanas lennujaamas- et pikema ümberistumisaja puhul sai vähemalt ühe tasuta eine jaoks kupongi?

0
0

Kupongi ei pakuta, aga Buldooza on mitmes teemas viidanud, kuidas saada 21€ eest longe, kus süüa-juua. Õlut nägin mina ca 290 liiri eest, 10€ ei õnnestunud trehvata. Ise ökotasime Jack Danielsi ja koola purgikokteilidega. Poodides müüdi neid 3 tk ca 10€ eest. Keegi õnneks viltu ei vaadanud, kui neid tarvitasime.
Wifit saab om numbriga autentides - 1h ja lisaks veel 1h passiga. Kui kaaslasega koos olla ja hotspottida, siis saab nii 4h tasuta wifit endale tagada.
Vaatasime ka lõhnade ja kange alkoholi hindasid - no ei kutsu midagi ostma.
Peasaalis pole praktiliselt istumiskohti, tuleb liikuda mõnda väravasse. Neid napzone kohti kahjuks ei trehvanud. Nad on uhked ja ei väsi rõhutamast, et neil on euroopa suurim lennujaam, aga ei avaldanud üldse muljet.

7
0

Õlut nägin~ 8 euri 6x330ml (six. Pack)

0
0

Metrooga on juba praegu võimalik kesklinna sõita.

Ei maksa suurt midagi (50TL istanbulkart + 9.90TL sõit), aga kuna liin ei ole lõpuni valmis, siis on vaja teha 2 ümberistumist. Võttis veidi alla tunni, et Galata sillani jõuda + aeg lennujaamast füüsiliselt metroopeatuseni jõuda.

Mõni päev tagasi töötas metroojaamas ainult 2 iseteeninduskassat, milles sai sularahaga maksta. Parem vahetada mõned liirid lennujaamas ja väiksemateks kupüürideks. Automaadil oli probleem nii raha tagasi andmisega kui ühekorrapiletite väljastamisega.

2
0

Värske 13 Aprilli kogemus Istanbuli lennujaamast metrooga linna sõitmisel.

Töötavad iseteenindusautomaadid (sellel päeval kui mina käisin 3tk). Võtavad ainult sularaha ja vahetusraha ei anna. Need masinad ei võta vastu vanemaid kupüüre. Pidin lennujaama tagasi jalutama, et kupüürid väiksemate ja uuemate vastu vahetada.

Mina ostsin istanbulkart'i 50TL eest ja laadisin sinna 100TL peale (kulub pikal nädalavahetusel ära).

Aga muidu jah hea soodne viis lennujaamast linna saada.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased