Transport Sri Lankas

Kuidas pääseks kõige paramini Negombo hotellist Sri Lanka lõunaossa Unawatuna hotelli ja mis
oleks transpordi hind?
Millised erinevad võimalused on?

Kõige lihtsam on muidugi takso võtta ja hinnas kokku leppida, samas käib Colombo ja lõunnaranniku vahet küllaltki tihe bussiliiklus vähemalt Galleni välja. Hindasid pole enam tõesti meeles, bussiliiklus oli küllaltki odav.

Bussiga sõit ei ole seal mitte ainult küllaltki odav vaid väga odav. Seal sai käidud selle aasta veebruaris. Lugesin just enda reisikirjast, et sõitsime Gallest Colombosse väikebussiga (nagu marsad u. 15 kohta) milles oli ka konditsioneer ning me maksime 275Rs nägu (u €1,6.-). Nedes väikebuss/marsades on ka klapiga istmed mis siis alla lastakse kui tavalised kohad täis. Nii et kui sa paned oma seljakotid- kohvrid vahekäiku kus iste alla käib, siis pead maksma ka selle allaklapitva istekoha eest. Kuna bussisõit on seal tõesti odav, siis on bussid loomulikult ka rahvast täis ja nii oli ka meie väikebussiga. Kuna me ei tahtnud hoida oma seljakotte u 3 tundi süles, siis maksime 275 Rs lisaks ja saime panna oma kotid vahekäiku.
Takso läheks u 12 000 Rs ( u 75 Rs kilomeeter).
Bussiliiklus on tõesti tihe ja olemas on ka expressliinid mis võivad teha natuke vähem peatusi, aga ei pruugi. Mingit broneerimist või ette ostmist (kui seda on üldse võimalik teha) tegema ei pea, sest suuremate linnade -asulate vahel sõidab neid tihedalt.
Taksoga saaks sa kindlasti mugavamalt ukse eest ukse ette.

Jõuame Sri Lankale lõuna paiku ja esimene hotell on Kandys.
Mul oleks selline küsimus, kuidas oleks kõige kiirem ja parem lennujaamast Kandysse sõita? Kas Lennujaamas on nagu mujal Aasias selline süsteem, et ostad pileti ja siis pääsed selle piletiga taksosse, või peab taksojuhiga ise kokkuleppele jõudma? On kellelgi kogemust, kui palju maksab taksosõit Kandysse? Kuidas oleks see rongi variant, kas selleks peab lennujaamast Colombosse sõitma, et rongipeale saada?
Ja siis veel, Kuidas Kandyst omakorda Unawatunasse kõige kiirem ja parem sõita oleks? Kui hommikul sõitma hakata, kas õhtuks ikka jõuab kohale? Oleksin väga tänulik soovituste eest. Kas keegi veel 6-19 märts Sri Lankal viibib?