Trysil suusareis

Tere

Soov minna suusatama tahaks leida majakest kohe suusaliftide ääres.

Kuhu mahuks 6-8 inimest

Kas kellelgi on kogemusi ?

Mina kasutaks esimese võimalusena SkiStari kodukat, seal on kenasti sinu jaoks vajalik filter olemas:

Ja tegelikult saab ka täitsa rahulikult natuke kaugemal olla. Enamasti lähevad rajad suusanõlvale. Peab küll tähele panema, et kui minnes on laskumine, siis õhtul mökkisse tagasitulles peab arvestama väiksest laugest tõusust üle ronimisega. Aga kohapeal näed, et sellega saavad ka kõige väiksemad hakkama.

Muidugi need tänavad on seal kõik ühesugused ja ma olen suutnud iga aasta esimesel päeval ikka valesti minna või maja numbri ära unustada ja siis seigelnud seal edasi-tagasi. Aga noh, see on mu personaalne probleem :)

Ma ei tea küll sinu soovitud kuupäevi, aga Trysili puhul olen tähele pannud, et suurema seltskonna (alates 5st) puhul ei pruugi kõige lihtsam leida nõlvade kõrval ühte mökkit. Tunduvad seal kõik standardis 4sed olevat (või siis ma lihtsalt ei oska otsida). Kaugemal (üle 1000m) nõlvast on selliste majutuste pakkumine parem.

Mu enda puhul näiteks 2024 talvine suusareis tuli seekord valida Are-sse puhtalt sellepärast, et märtsis lihtsalt ei olnud esiteks suuremale seltskonnale nõlvade lähedal valikut ja 4sed majad jäid üksteisest liiga kaugele.

0
0

Mind huvitab üldse Rootsi / Norra kodumajutuse bronn. Kui seal ringi sõita, siis on iga teise maja peal kiri "bread & breakfast" või "stugor" või muu üürimisele viitav. Neid üürimaju on seal tuhandeid või kümneid tuhandeid. Aga KUIDAS neid leida ja mis süsteemis??? Booking ja AirBnB neid ei sisalda, korduvalt ja mitmel aastal kontrollitud.

SkiStar on vist domineeriv suusakülade bronni süsteem üle Skandinaavia. Kas sealsed majad on Bookingus ka? Vist mitte?

Ehk siis -- mismoodi teie Skandinaavias majutusi leiate ja broneerite?

1
0

Suurem osa Skistari majad, eraisikute majutused on enamasti üleval olnud https://www.stugknuten.com/ veebilehel, seal lehel iga majutusasutuse kohta kalender ka olemas, seega näeb kohe saadavuse ära. Broneerimiseks tuleb kirjutada omanikule. Booking.com sealkandis üldiselt väga hõre, pigem ainult hotellid esindatud.

Ise alati kas Skistari või siis selle veebilehe kaudu võtnud, arvan, et nii ~95% omemasolevatest majutustest on nendel lehtedel kajastatud.

1
0

Mäletan, et alati tuleks vaadata märksa suuremat maja kui reisijaid on. Seal on lihtsalt ruumi rohkem. Kui seal on 6ne maja ja 6 inimest, siis tegelikult võib üsna kitsas olla - elutuba, saun on väikesed jne.

0
0

Trysilis on kindlasti 8 kohalisi ja suuremaidki majutusi.

Kuna suusakeskus asub ühe ja sama mäe erinevatel külgedel, siis saab enamustest majakestest otse suuskadega mäele ja ka hiljem tagasi. Mõnikord tuleb küll väheke suusakeppidega hoogu anda (või lauatajatel üks jalg lahti teha) kuid enamasti probleemi pole.

Ise olen olnud näiteks sellises majas -- suuskadega sai otse ukse eest liftini ja mäelt tagasi ka. Kui maja kohtade arvu vaatad, siis kontrolli igaks juhuks kuidas need jaotuvad tubades ja kas need laiema alumise voodiga narid on loetud ühe või kahe magamiskoha eest.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased