Tuhala Nõiakaev Ohus.!

Sooviksin Uue Teema algatada:Tuhala Nõiakaevu Kaitseks..Nimelt on Tuhala nõiakaev ohus ja tahetakse see äärmiselt ilus vaatamisväärsus minema pühkida. Mina nimelt olen poolt,et kaev säiliks oma täies hiilguses,ja purskaks vett välja sama jõudsalt nagu on ta seda alati Teinud. Postitasin selle teema siia,kuna usun et Tuhala Nõiakaev on samamoodi turismis märkimisväärselt tähtis Objekt.

Link asub siin: http://tuhalanoiakaevuleappi.com/ Palun andke oma hääl,ning koos me seame õigluse jalule:)

Aitäh KÕIGILE vastanutele.

k2th:) Loodan et saab ka allee päästetud. Usun et see ikka aitab,kui annab iga eesti inimene väikese panuse(oma hääle).

Mitte iga paekivi ei kõlba ehituseks. Minu teada sobivat killustikku teedeehitamiseks saab täna Väost ja Kundast. Väo on oma tagavara juba ammendanud, seega tuleb avada Tallinna lähiümbruses uus kaevandus. Nabala varud on kinnitatud selleks juba 30 aastat. Ma ei usu, et kaevandamine Tuhala nõiakaevu veereziimi selliselt mõjutaks, et ta lõpetaks oma tegevuse. Meenutagem kasvõi seda, et nõiakaev hakkab tööle ainult tõeliselt suure veega ja oli vahepeal aastaid ka mittepursanud. Egas kaevandus suurvett ei suuda likvideerida. Pigem meenutab see aktsioon leitavaid kaitsealuseid taimi jne et mingit asja takistada. Ahjaa, millegipärast meeldivad käpalistele endised karjäärid, meenutagem siinkohas näiteks endiseid põlevkivikaevandusi Ida-Virumaal, kus käpalisi leidub ohtrasti.

Märkimisväärne on see.ei eilse seisuga Olime kogunud tsirka 250 häält,nüüdseks on häälte arv tõusnud juba üle 3600 inimese võrra! Aitäh Kõigile vastanuile:)

meenub sellega seoses telest nähtud peidukaamera. Roheliste kokkutulekus korjati allkirju vesinikdioksiidi keelustamiseks. Kõik andsid allkirja. Arusaadav ka ju..seda kasutavat keemiatööstused ja tuumajaamad jne... Aga kui küsiti kas vesi keelustada sattusid kõik segadusse - et mismoodi siis vesi keelustada? Aga keegi ju enne ei mõtlenud millele allkiri anti. Sama nagu seal petitsioon.ees on miski Kakumäe asja keelustamine..tööd ja tegemist oleks paljudel ju? Aga mingi arendaja saab ka rikkaks-järelikult tuleb keelustada.

Kogu see vaht selle asja ümber häirib ennast ikka väga, selline pahamaitsega kampaania.

Tundub et ka mõned teised on kampaaniat hindama asunud: http://www.skeptik.ee/index.php/2010/03/08/tuhala-pseudoteadus-kogub-uusi-tuure-ja-saastab-kaevud/

http://erikpuura.wordpress.com/2010/03/10/tuhala-maa-aluste-jogede-moistatus/

ELF'i toetajana loodan võin ka vähe seda teksti natuke analüüsida. Esmalt kohe miks peab olema portaal .com (commercial). Et kas sellest kampaaniast lõigatakse rahalist tulu või (viib mõtted konkureerivate kaevanduste omanikele). Mängu tuuakse kohe ka Ülemiste - pealinn jääb joogiveeta!

Leidsin lõpuks sealt lehelt ka kaardi http://tuhalanoiakaevuleappi.com/materjalid/NabalaKarstialaTuhala.pdf

Paljud teist allkirja andnutest üldse viitsis seda vaadata? Sellest oleks tulnud ju alustada. Endale jääb väga kahtlaseks kuidas kavandatavad karjäärid just konkreetse kaevu kuivale jätavad. Ükski maaalune karstijõgi ei tule kaevu juurde ju karjääride poolt. Tõdva soo võib küll kuivale jääda, selle vastu vaidlema ei hakka. Mõistetav on kohalike elanike mure kaevude kuivamise pärast, aga miks peab kogu see kampaania keskenduma ühele loodusobjektile - et selle kaitse varjus ajada oma küla asja.

mida külastab 15 000-20 000 loodusesõpra aastas, nende seas kruiisilaevadega saabuvaid turiste tervest maailmast.

Et jumala eest ameerika liitlasi mitte heidutada?

Tegemist oleks suurima looduse ümberkorraldamisega Eestis, mille tagajärjed oleksid ettearvamatud!

Miskid tuhamäed, põlevkivikaevandused, Sillamäe uraanikaevandus/hoidla jne oleks siis selle kõrval köömes.

Paekaevandamisel kavatsetakse rakendada veealust kaevandamist ja minna kuni 25 m sügavusele

Mille poolest see tehnoloogia siis erineb põlevkivikaevandamisest või milline on muu maailma taoline kaevanduskogemus. Jällegi selgusetu.

Alanduslehtri mõju võib avalduda kuni 15 km raadiuses, kuhu jääb vähemalt tuhat üheperekaevu. Väide, et alanduslehtri mõju ulatub vaid 3,5 km kaugusele, vajab kontrollimist, sest karsti puhul ei pruugi klassikalised mudelid toimida.

Ühe poole väide vajab kontrollimist aga teine väide on absoluutselt õige.

/Aga allkirja andsin ikkagi ... kellele lüüakse hingekella...