Tunis, kas on ohutu üksi kõndimiseks

Lähen esmaspäeval Tunisesse tööasjus. Kuna seal ka vaba aega, tahakski uurida, kas seal on ohutu naisterahval üksi ringi käia? Võimalik, et küsimus ülearune, ma lihtsalt üldse ei tea, kuidas seal elu-olu on :) Ja need kes seal käinud, kas raha vahetasite kohapeal või Eestis? Ja kas EURides saab ka maksta? Ja kuhu soovitaksite minna Tunises, äkki on mõni põnev koht silma jäänud :) . . . !

Oma kogemusele tuginedes arvaks, et Tunis (Tuneesia tervikuna ka) on üsna ohutu, meie seltskonnas oli naisi ja neide (viimased ikka minis)ja võrreldes kohtadega nagu Türgi või Maroko oli justkui palju rahulikum. Õhtusel küla- või linnatänaval noorte hängivate jõmmide kamba ümber muidugi tiirelda ei maksa. Aga isiklikud kogemused kohalikega suhtlemisest kõige paremad, tundub, et siiski üsna palju suhteliselt haritud inimesi, keda majanduslik kitsikus on sundinud töötama taksojuhtidena jmt. Raha - vajadusel sai nii eurosid kui dollareid vahetatud hotelli valvelauas, oli kõige käepärasem. Vaatamisvärsusi Tunises - Bardo muuseum on mosaiikide poolest maailmatasemel, aga mosaiigid seal ka põhiliselt ainult on. Medinas hulkudes võib sattuda igasugu pisimausoleumidele ja muuseumidele, ikka huvitav vaadata kahhelplaatidest seinu jmt, souq (turg)üsna rahumeelne, keegi pealetükkiva külalislahkusega kuhugi ei lohista. Linn tervikuna küll sotsialistliselt käestlastud ja sihuke hallivõitu, nagu nad meilgi olid 70ndatel.

0
0

Tunis on igati lahe, karta ei ole seal eriti midagi-kedagi. Ekstreemolukordi annab muidugi kusagil sillaalustes kohtades tekitada aga üldjuhul normaalne inimene sinna ei roni. Tegemist on võrreldes ülejäänud Tuneesiaga väga euroopaliku linnaga. Bardo muuseumis tuleb kindlasti käia, muidu ei oleks justkui Tunises käinudki. Enamikes kohtades saab kaardiga maksta, tänavakaubitsejad on ka euroga rahul. Ja Tunis oli veel paar aastat tagasi koht, kus reklaamiti välja soome marga vahetuskurssi :D

0
0

Peatänaval liikudes jätab suht euroopaliku mulje (Av. Burguibba), kõrvaltänavatessse põigates näeb rohkem kohalikku elu-olu. Äärelinnades väga üksi seigelda ei tasu, kesklinnas on ok, lihtsalt pideva sõbraliku tähelepanuga tuleb ära hajurda. Tunisest on lihtne ka rongiga sõita Sidi Bou Saidi ja seal veidi ringi vaadata.

0
0

Ei ole kohanud Tuneesias mingeid ohtusid. Ka kohaliku meessoo tähelepanuavalusi on Tunises vähem kui mõnes väiksemas linnas... elutempo seal lihtsalt kiirem. Endast sõltub, kas kõikvõimalike ettepanekuid vastu võtad ja kui ohtlikuks neid pead:) Jõuga keegi ilmselt veenma ei hakka, ka usk ei luba. Tuneesia dinaare on keelatud tegelikult riiki sisse viia ja sealt välja tuua. Vahetada saad kohe lennujaamas, kursid on igal pool ülesugused ja riigi määratud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased