puhkaja

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
5 postitust
12 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Mina olen kasutanud alati tavalist kohvrilukku (seda, mis komplektis) ja seda pole kunagi avatud. Pagasit välja võttes on olnud kõik nii, nagu mina selle panin. Kord LA lennujaamas isegi küsiti, kas kohver on ikka lukus. (Viimati reisisin USAs jaanuaris). Isiklikult ei ole ka kuulnud, et kellelgi oleks avatud. Tavaliselt nad paluvad sul ise kõrval olla, kui su kohvrit skännivad (siselendudel siis).

Seda "klassikalist" araabia keelt õppida pole iseenesest ju paha idee, eriti kui tahetakse pigem kirjandust lugeda jne, aga sellega näit Egiptusesse minna on natukene sama lugu kui ladina keelega Itaaliasse, lihtne inimene ei pruugi alati aru saada, mida see tulnukas räägib. Mulle räägiti, et kohalikel lastel on lihtsam häid hindeid saada ükskõik miillises teises keeles, kuid araabia keeles head hinnet sada on peaaegu võimatu, sest õigekirja äraõppimine käib isegi kohalikele üle jõu. Mine tea siis....

Oskab keegi öelda, kas seal 0-tasemel õpetatakse kohe seda nö "standard"-araabia keelt või mõnda "räägitavat" araabia keelt (näit. egiptuse)?

Talvel on Tuneesias vaikne. Paljud hotellid on alates novembrist suletud. Käivad peamiselt golfituristid. Kuigi temperatuurid polegi näiliselt nii madalad, on ometi nii talumatult külm. Eriti just kodudes, kus kütet ei kasutada. Isegi noored ei käi eriti väljas. Õhtuti on kõik kohad kinni. Põhiliselt käiaksegi teineteisel külas. Lebotatakse teki all teleka ees ja vaadatakse türgi seebikaid. Kui perel on oma aed, siis nositakse kilode viisi apelsine-mandariine, praegu on just tsitruste hooaeg. Enamus rahvast ravib pidevalt igasugu külmetushaigusi, justnagu meilgi. Tunises kupatab ülepäeviti vihma sadada. Sousses päikest rohkem. Hiljuti oli just Eid. Iga pere ostab selleks puhuks omale lamba, seega käis kogu kvartalis üks suur määgimine. Seejärel käidi kolm päeva sugulastel külas ja söödi kõikvõimalikke toite, mida lambast teha annab. Kui kahvlile satub mõni tundmatu siseelund, siis hammusta aga pikka saia peale, küll lõpuks alla ikka läheb :) Eks kevadel läheb see elu seal uuesti käima.

Huvitav, kust Spetsialisti enda pilti ja CVd näha võiks?

Mina lähen novembri lõpus ilmselt Deturi tšarteriga, kuna mingit odavamat võimalust pole siiani leidnud. Liinilendudega läheb ikka liiga kalliks see lõbu. Lähen ka nö omal käel, aga viisat küll teha ei kavatse, piisab kui sinna kaardi peale mingi hotell kirjutada.

Peatänaval liikudes jätab suht euroopaliku mulje (Av. Burguibba), kõrvaltänavatessse põigates näeb rohkem kohalikku elu-olu. Äärelinnades väga üksi seigelda ei tasu, kesklinnas on ok, lihtsalt pideva sõbraliku tähelepanuga tuleb ära hajurda. Tunisest on lihtne ka rongiga sõita Sidi Bou Saidi ja seal veidi ringi vaadata.

Seda Luxori õlut toodetakse El Gounas ja seal oli seda ka poodides saada, Hurghada kohta ei tea.

Stella on normaalne ja kõige levinum õlu. Kord juhtus nii, et tegin poes sisseoste kui poepidaja tahtis õlut pakkuda. Käis siis ära ja tõi õlled nimega Luxor XXX, alkoholi sisaldus 10 % !

Viibisin selles hotellis selle aasta mais, on selline suht väsinud olemisega odavama kategooria hotell. Elasin peamajas, bungalowde kohta kuulsin, et valgus pidi läbi rookatuse sisse paistma. Peamajas mõnes toas oli soe vesi mõnes mitte, kuidas juhtus. Reisipakett selle hotelliga oli üks soodsamaid üldse, seega võib öelda et hind-kvaliteet ka suht paigas. Ranna kohta niipalju, et hotelli paadisillalt sai iga natukese aja tagant sõita Zeituna beach randa, kus igale hotellile on eraldatud oma ala.