Turistina Austraaliasse?

Sooviks siis infot kogenumatelt trip.ee kasutajatelt: Plaan minna turistina Austraaliaasse. Pole mingit plaani tööle sinna jääda. Lähek kaheks kuni kolmeks nädalaks, minejateks oleks kaks paari ehk neli sõpra. Kohapeal elaks ühe seltskonnaliikme sugulaste juures (Austraalias alates II maailmasõjast). Ise uurides sain aru, et õigeim varaint oleks turistile viisa ETA 976. Samas ei leidnud ma Eestit nende riikide hulgast, kellele see viisa lubatud on. Arusaamatuks jäi ka tervisliku kopntrolli osa. Tundus, et röntgen kopsust (tuberkuloosi välistamiseks) on vajalik kõigile riiki minejaile. Kas sain õigesti aru? Kas kõlbab perearsti juurest saadu?

Soov oleks siis saada punkt puntkilt infot, mis järjekorras need asjad toimivad. Hetkel on selge vaid suur soov sinna maailma avastama minna.

Tänud ette, Marko

Konkreetseid viisavariante ei tea, aga igatahes 2007 kevadel ei olnud kuuks ajaks austraaliasse minekuks röntgenit vaja. Imelik ka, kui oleks.

0
0

see röntgeni teema vajalik ainult WH viisa puhul, turistika puhul ei ole vaja

0
0

Käisin ise Austraalias eelmise aasta kevadel ja viisa jaoks täitsin internetis ära taotluse. Kättesaadav on see http://www.immi.gov.au/e_visa/visitors.htm Sealt siis Tourist (e676). Hommikul saatsin taotluse ära ja sama päeva õhtuks oli positiivne vastus viisa näol olemas :) Mingit tervislikku kontrolli nii lühikeseks ajaks mineku jaoks teha vaja ei ole. Jõudu Sulle!

0
0

Täidad ära e676. Isiklik kogemus. Kell 17.00 täidad, 21.00 vastus. Online viisa (viide eelmiselt kommijalt). Vastus prindi igaks elujuhtumiks välja. No kui arvutiga miski jama. Samas meilt küsiti juba Singapuris viisa kohta. Ilmselt poleks ilma viisata pealegi võtnud. Mingit tervisetõendit ei nõuta nii lühikese aja kohta. Kui pilet ostmata, soovitan Emirates. On teisigi häid ja toredaid lennufirmasid ilmselt, aga mina jäin nende teenindusega väga rahule. Kaasa ära võta puuvilju, liha vms. Rõõmustad ainult tollikoeri. Ja pealegi on selline kraam seal odavam kui meil. Reisimiseks rentige auto. Miski 750 krooksu päev on tutikas linnamaastur koos kõigi kindlustustega. Bens 15-16 krooni liiter. hea oleks kasutamiseks krediitkaart. Inimesed toredad ja üliviisakad. Seal väga tore. Soojalt soovitan. Ja nüüd tõsist tõrva potti. Seda muidugi ei juhtu igaühega. Me käisime kolmekesi kes sõbral, kes sugulasel külas. Ja passikontrollis võeti meid ette. Esiteks miski tädi ,krunn kuklas, märkis meie deklaratsioonide lehele, et meilt tuleb otsima hakata narkotsi ja ravimeid. Võeti passid ja viidi kõrvale ülekuulamisele. Siis tuli veel mingi tädi ja keegi must pikk mees. ja läks lahti, miks tulime, automaatselt keelati kuhugi helistamine jne. Kardavad võõrtööjõudu. No ei olnud kuskilt kinni hakata. Raha oli, tagasisõidu piletid olid- see ei koti kedagi. Taheti helistada siinsele tööandjale, et ega ma töölt lahti pole võtnud, õnneks sellest said aru, et siin südaöö ja helistada pole ilus:). Oli ka äärmiselt konksuga küsimusi Ps loe hoolikalt läbi viisa vastuses olevad viisa tingimused ja karistused. Panevad nagu auto eksamil, minult nõuti nende peas olekut.Õnneks olin lihtsalt huvist lugenud. Oleks sa selle n....i nägu näinud:-DD Kindlasti hoia ligi vastuvõtja tel nr. ja hoiata neid selles ette, et tuleb väga kuri kõne. Mul oldi lennukas vastas, aga sõber arvas algul et kell 6 hommikul äkki ei pea telefoni vastu võtma. Õnneks siiski võttis, muidu oleksingi 56 tundi järjest lennata saanud. Siis see ...põgenes, passide kohta võib tagantjärgi öelda, et need visati näkku. Tol hetkel oli muidugi selle jama lõppemisest nii hea meel, et see pisiasi ei häirinud. Eesti politsei on nende kõrval väga viisakas ametkond..:)

Aga toredat reisi teile igal juhul. Positiivne pool kaalus selle jama üle ja loodetavasti tegemist ikkagi õigusriigiga. Tõenäosus muidugi väike, et just teid letti tõmmatakse.

0
0

Just lopetasin oma paari nadalase turisimireisi. Viisaga on tapselt nii nagu eespool oeldi aga kontrolliti juba Londonis. Emirates on monus lendamiseks. Ainult nagu mind onneks hoiatati ja pidi siia soidul tavaline olema, kott joudis mulle jargi 3 paeva hiljem!! Pagasiga ja passikontrollis muidu mingeid probleeme ei tekkinud ja raha ega tagasisoidupiletit ka ei noutud. Kaasas olid nii alkohol kui kommikarbid ja koik joudsid ilusasti jargi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased