Turkish Airlinesi tasuline upgrade

Turkish Airlines on juba mõnda aega pakkunud võimalust turistiklassis lendajatele teha  upgrade äriklassi. Näiteks Tallinnast Istanbuli lennates maksab see 150€ (üks suund). Kunagi postkasti laekunud kiri:Samasugust upgrade'i saab teha ka mujalt, kuid ainult Istanbuli suunduvatel lendudel. Tundub, et hind on samasugune, sõltumata, mis piletiklassi pilet on ostetud. Parim väärtus näib olema mõnedel kauglendudel Aasiast, näiteks Manilast või Ho Chi Minhist Istanbuli 500 USD. Ülevaate annab järgmine tabel (allikaks FlyerTalki foorum).Arvestades, et äriklassi miile ei saa (umbes 200-250 EUR väärtust läinud) ja upgrade kehtib ainult ühe lõigu kohta, ma ütleks, et isegi need kõige odavamad upgraded tervikuna mingid superdiilid just pole. 


Kui lihtsalt väsind ja tahad ühe pikema otsa magada, siis muidugi, aga 1500 EUR eest saab Tallinna lähijaamadest KUL või SGN äriklassi pakkumisi regulaarselt.

Kas lounge access Istanbulis on sees, kui Istanbuli poole suunduda?


Superdiil see muidugi pole. Lihtsalt info võimaluse kohta. Kui võtta kokku sissepääs lounge'i, korralik kehakinnitus ja veidi peenemad napsud nii maa peal kui pardal, korralik ööuni, siis vahest pole see kaugeltki paha variant. Kõike ei pea kohe miilideks ümber arvestama, eriti, kui pole pidev lendaja. Või ollakse muidu näiteks OW püsiklient.

Mhmh, mina hakkasin lihtsalt kohe mõtlema, et kas ma eelistaks Turkishi eco piletit + potentsiaalset upgrade VS mujalt kohe äriklassi pilet osta, eeldusel, et saan sõiduaega mingil määral valida. Ja valik ei langeks Turkishi kasuks sel juhul.

Snoop, lounge access pole hinna sees. Kui saad teenindusklassi kõrgenduse Tallinnast Istanbuli, siis Türgi pealinnas maandudes hakkab kehtima sinu järgmise segmendi reglementatsioon. Kui see on Economy klassi pilet, siis äriklassi ootesaali ei saa. Teatud lendude puhul on kitsas ajaline vahemik, mil saab maandudes kasutada Arrival Lounge'i, ent igal juhul pole see võrreldav nende lipulaevaga.


Seega, mida saad teenindusklassi tõstmise eest algusega Tallinnast? Tõenäoliselt sisenemine Tallinna lennujaama äriklassi ootesaali ja lennukis C sektsiooni istme koos teeninduse ja toitlustusega.

Avien, jah muidugi, seda arvasingi, aga anyway enamust huvitaks ainult pika lie-flat istmetega otsa upgrade ja küsimus oligi, et ka näiteks saab lounge accessi Istanbulis kui upgreidida IST-KUL otsa? Peaks saama?

Ärgem unustagem Turkishi upgrade puhul ka seda, et saad kiirelt lennukist välja eraldi bussi peale( või siis lihtsalt esimesena) ja sul on olemas ka fast-track (kui vajad). 

TLL-IST vahel lendab vähemalt kolme erineva äriklassi mugavusastmega lennukeid, seega võid sattuda äriklassi a'la Lufthansa, aga võid sattuda ka tõelisse Turkishi lühimaa äriklassi, kus istmed peaaegu annavad voodi kokku.
Aga lounge saab ka alates Star Alliance gold või Turkishi Elite (on koos ühel kaardil).