Turvalisus Poolas

Plaan ca nädal autoga ringi sõita Põhja- ja kesk-Poolas. Küsimus tekkis abikaasal, kuivõrd turvaline see autoga on - a'la vargused ja sissemurdmised autosse?

Piisab, kui olla tavapäraselt ettevaatlik. Väärtuslikke asju mitte nähtavale jätta, parkida auto mõistlikesse asukohtadesse, võimalusel majutusasutuse parklasse. Erinevad kindlustused ei tee muidugi paha. Mäletan, et enne oma reisi samadele aladele sai ka loetud hirmujutte, kuid reaaluses möödus nädal igati turvaliselt. Nagu poolakas kardab Tallinna, kardame meie ka Poolat. Mõtle, mis nõu sa poolakale Tallinnas annaks ja käitu seal samade reeglite järgi.

Tere, olen 10 viimasel aastal korra suvel käinud Põhja- ja Kesk-Poolas puhkamas ja kordagi pole turvalisusega probleeme olnud. Kämpingutes võib vabalt telki jätta oma asjad jne. Poolakad on toredad inimesed ja karta pole midagi. Head puhkust!

Samad sõnad. 7 aastat juba Poolast läbi sõitnud ja puhanud nii põjarannikul kui lõunas. Põhjas paaril korral rajoonis, kus peale Poola keele ei kuulnud midagi:) Probleeme pole ka olnud mingeid. Võib julgelt tuuritada. Kui aga rääkida n.ö. pättidest, siis neid on igal pool...

Võta vabalt. Hirmujutud jäävad eelmisse sajandisse. Olen ise samas kandis korduvalt puhanud ja kõik oli OK. Igal aastal sõidan sealt matkabussiga läbi.

Jälgi samu turvareegleid, kui Tartus nädalavahetusel. Ära öösel pimedas agulis konda, ära roni baari jooma, kui seal juba kollid jorisevad, ole lihtsalt viisakas. Suvalise maja katuselt võib kivi pähe kukkuda. Ega seepärast veel põllule kolima pea.

Tänud vastamast! Ma ise ka seda meelt, et varguste kuvand on möödanik.