Tuurid Mauritiusel

Tere! Kas kellelgi on kogemusi ekskursioonide ostmisega Mauritiusel? Kas nö. tänavalt on neid ka osta? Või peaks hotellist ostma (tavaliselt kallim)? Või hoopis netist ette tellima?

Tänulik erinevate kogemuste eest.

Viibisime  jaanuaris 2018 Mauritiusel ja peatuskohaks oli Flic en Flac. Ostsime tripi nö tänavalt, leidsime mingi taksojuhi, kes oli nõus meid sõidutama.  Mere päeva ostsime rannast, tuldi juurde ja pakuti.  Liikusime ka ise suht palju kohaliku transpordiga.

Olin Mauritiusel veebruaris 2015 ja peatusin Pereyberes. Võtsin terveks päevaks auto koos juhiga hotellist. Kuna reisin üksinda, tundus turvaline.  Väga tore autojuht oli, teadis palju kohalikust elu-olust. Nägin palju ja sain teada palju.  Küllap oli kallim kui tänavalt võttes, aga üksinda reisimine ongi tavaliselt kallim kui mitmekesi.

Mauritiusel tasub kindlasti rentida auto koos juhiga terveks päevaks. Räägid talle täpselt ära, kus soovid käia ja sõidutab sind täpselt punktist a punkti b ja ootab teid igal pool. Hinna poolest väga mõistlik variant. Ühe päevaga jõuab väga palju saarel näha/teha. Merereisid tasub kohapeal "tänavalt" osta, kõige soodsam ja saab hinnas kaubelda. Kindlasti mitte netist ette tellida. Ka kohalik bussiliiklus täitsa ok variant, kui soovid näiteks külastada pealinna, sealseid turge jne. 

Tänan tahankareisile,nösper ja  nelkutelku. 

Kas saaksite ka ligikaudset hinnainfot jagada? Kui netist mingeid ekskursioone vaadata,siis nende hinnad on päris krõbedad (ise loodan,et kohapeal ehk õnnestub leida midagi odavamat). Tahaks mingi eelarvenumbri kokku panna.
 Või oskate pakkuda indikatsiooni,et palju keskmiselt võiks arvestada päevakuludeks 2- le inimesele (me ei ole ainult päikesekummardajad, tahaks näha natuke ka ümbrust ning vahel ka midagi head-paremat endale lubada) ?

Vaatasin oma märkmed üle. Takso saime terveks päevas 2400 RUP + lõunasöögi tegime ka juhile välja. Marsruudi leppisime ise kokku, mida näha tahame ja et ikka aega ka oleks, mitte ei torma. Peatusime Flic en Flacis, seega  võtsime tutvumiseks kesk-ja lõunasuuna.  Pealinnas käisime omal käel ja põhjapool rannas (Trou-aux-Biches) ka ise ühistranspordiga. Merel oleku päeva hinnaks oli 4200 (3 in ), seal oli lõunasöök sees. 

Elasime korteris ja tegime hommikuti ja vahest ka õhtuti ise süüa. Poes enam vähem sama hinnatase, mis meil siin. Me väga palju väljas ei söönud, kuid mõned korrad ikka. Olen kirjutanud  oma märkmetesse sellise lause: väljas söömine, 3 pastat, kaks õlut üks jäätee 1650 RUP.  Sõime sellises tavalises restoranis ranna ääres. Raha oli meil planeeritud  100.- päevas kolme peale,  sellega saime meie kokkuvõttes ilusti hakkama. Mõni päev läks rohkem, teine päev vähem. 
Loodan, et veidi abiks.  :)

Mina liikusin Cap Malheureux -
Grand Baie kandis.  Ma nii väga täpselt
enam ei mäleta. Bussisõit oli küll odav ja lähemate asulate vahel ning ka
pealinna sai tõesti edukalt bussiga sõita. Ja nagu juba mainitud, bussid olid
puhtad ja korralikud, konditsioneeriga suisa.
Tahan veel lisada, et Mauritius on suuresti prantsuskeelne maa ja kui mul Port Louises
oli vaja teed küsida, siis vanemad inimesed ei rääkinud inglise keelt, aga
koolilapsed rääkisid. Ja kõigis teenindusasutustes räägiti ka.  Kohanimesid nad hääldavad prantsuspäraselt,
minul sai sellega päris palju nalja. See päevane ringreis autojuhiga oli vist
50-60 eurot. Sööke selle sees ei olnud.  Toidu
hind sõltub, kus süüa. Mäletan, et Grand Baies oli mereandide restoran La
Rougaille kui ma ei eksi, mida kohalikud soovitasid ja see oli kallis:  pearoog, magustoit ja vein 25€ ühele. Söönuks
saab ka tänavatoidust ja odavamates restoranides sai õhtul eel- ja pearoa ning
magustoidu 14-15 € eest. Aga see oli pea 3 aastat tagasi.

 

Ma väga täpset hinnainfot jagada ei oska, sest ise käisin mõned aastad tagasi. Aga kõige kallim ekskursioon oligi see merereis suure katamaraaniga, mis kestis terve päeva ja selle hinna sees olid söögid/joogid. Seda ma kindlasti soovitan! Usun, et ca 50 eur/nägu on kohapealne hind. Teine terve päev läks saarel auto ja autojuhiga tuuritamise peale ja arvan, et samuti 50-60 eur võib selle peale arvestada. Olenevalt, kus käia soovite, maksad veel piletiraha + lõunasöök. Meie käisime selle päeva jooksul LaVanille kilpkonna/krokodillipargis, värvilist liiva ja Chamareli juga vaatamas, Ganga Talao templis ja nipet näpet, mis tee peale jäi ja taksojuht soovitas. Lisaks sõitsime ühel päeval kohaliku bussiga pealinna ja käisime sealsetel turgudel ja ühel päeval Pamplemousses botaanikaaias, kuhu pead ka pileti ostma. 

Meil oli võetud ka apartement, kus tegime ise süüa ja vahel käisime ka väljas söömas. Üldiselt on nii, et mereäärsed restoranid väga kallid, rannast veidi eemal söögikohad odavamad. Kindlasti tasub vaadata kohti, kus kohalikud söövad, seal hinnad madalamad ja söök ka parem ;-) Proovige kindlasti Pina Coladat, seda kohalikud teevad päris hästi ;-)