trip-krainetrip-ukraine-dark
Twin Ticket Siam Parki ja Loro parki- on keegi kasutanud??

Hei! Leidsin vahva asja- 1 piletiga saab külastada mõlemat parki. Hind väga soodne. Kuna minek perega, siis 5 peale oleks kokkuhoid päris suur- kavas nagunii kindlasti mõlemat parki külastada. Ei saanud sealt netilehelt aga aru, kas piletid saadatakse e-maili kaudu või äkki hoopis postiga? Andmetes küsitakse nii e-maili aadressi kui ka postiaadressi.. Mure just selles, et ostaks paar päeva enne minekut ära, kui kindel, et lapsed terved ja lennud toimuvad jmt, sest seda piletit tagasi ei osteta ja ära vaja kasutada 90 päeva jooksul. Kui see sel juhul aga posti pannakse- hehhheee, millal see ükskord kohale jõuab? http://www.siampark.net/venta/en/precompra.asp?cmbA=4&cmbN=0&residente=no On äkki keegi seda varianti kasutanud ja targem? Minek veebruaris-13 ja reede:-)

Heip! Vaatasin just eile samat saiti ja pidasin sama plaani - lisaks lähme oma 5a tütrega Tenerifele (loteriikas Playa de las Americases) ka just 13. veebruaril. Kui vanad Sul lapsed on? Võibolla kohtume seal... kes teab. Igatahes kavatseme ära käia mõlemas pargis. Ehk on seda sooduspiletit võimalik kuidagi ka kohapealt hankida? Ootan samuti infot, kui keegi teab täpsemalt!

See oleks küll vahva, kui selle pileti kohapealt saaks. See veepark on ilmselt nii uus- avatud 2008 sügisel minu meelest- ei tundu just paljudel sellega kogemusi olevat kahjuks..Tore oleks kokku saada reisil küll:-)) Peatuspaigaks ka Playa de las Americas. Mõtlesime just mehega, et vahva oleks seal kellegiga koos ringi liikuda. Meil 2 tüdrukut pea täiskasvanud- 16 ja teine pea kohe 18 saamas. Lisaks veel 2,5a pisipoja. Kui huvi, kirjuta mulle pugivugi@gmail.com . Aga twin ticketi kohta ootaks küll infot väga!!!!

Maksab see 48 EUR-i täiskasvanule. Laste kohta ei tea, sest meie "lapsed" teevad juba ise lapsi :). Müüakse neid mõlema pargiväravas. Vahet ei ole, kumbast osta (parkidel on 1 omanik). Playa de Las Americas'est käib Siam Parki tasuta buss 2 korda tunnis. Bussipeatuse tunneb ära Siam Parki logo järgi. Park ise on suur ja tore ja tegemist on seal kõigile. Park asub ise kohe teisel pool kiirteed (autopista TF-1). Lähedal on ka teine veepark Aquaworld, aga see on viisakalt öeldes "vana, väike ja kulunud", kuigi seal on delfiinide show. Delfiini (aga ka merilõvide ja vaalade ning papagoide) showd tasub vaadata Loro Parkis, mis on Twinticketi teine pool. Loro Parki tasub minna oma rendiautoga ja kohe hommikul vara (park avatakse kell 10 kohaliku aja järgi s.t. kell 12 meie järgi). Playa de Las Americasest sõidab sinna, Puerto de la Cruz'i, pisut üle tunni. Ise sõites NB maha pöördel enne Santa Cruz de Tenerife't. Loro Parki näitab ainult 1 kord ja kohe tuleb ka maha pööre (paremale alla autopista TF-1-lt autopista Norte'le).

See küll hiigla vahva, et neid kohapealt ka osta saab! Super, et ka juhised, kuidas Loro Parki kohale jõuda. Plaanisemigi u 3-4 päevaks auto rentida.Orcar`i rendifirma tundus selline ok olevat? See nüüd küll teemast natuke mööda, aga samal ajal toimumas ka suur karneval. Huvitav, kas Playa de las Americases ka toimuvad karnevaliüritused või peab selleks põhja poole sõitma ja kas üritused toimuvad iga päev ja kas ainult õhtuti-öösiti või ka päeval? Ja kas kellegi on kogemust vaalade-delfiinide vaatamisest merel- et kas valida miskit kindlat firmat või lihtsalt sadamasse vaatama- kes esimesena ette jääb, sellega merele:-) Suurimad tänud Atule!

Meie käisime sellel meretripil viimasel (ärasõidu) päeval. Lennuk nagu nii läheb öösel ja päev otsa kottide otsas konutada polnud ka hea perspektiiv (hotellist "visatakse" nagu nii keskpäeval välja). Ostsime selle ekskursiooni tänavalt, kohalikust ekskursionibüroost. Firma, kelle teenust kasutasime on Royal Delfin (koduks www.tenerifedolphin.com). Võtsime 4,5 tunnise reisi, mis sisaldas vaalade ja delfiinide vaatamist, ujumist, lõunasööki ja piiramatult jooki (kogu reisi ajal). tegemist on "suhteliselt suure" laevaga (kokku 220 reisija kohta), aga selle polest heaga, neid neil on peal sonar, millega nad vaalasid otsivad (ühel hetkel jääb laev seisma ja giid teatab, et vaadake, laevast ees vasakul ca 200 meetri kaugusel lähenevad 2 vaala. Vaatad, ja ei midagi. Siis läheb paarkümmend sekundit (jõuad juba pettuda!) ja siis nagu tellimise peale ilmuvadki just seal, kuhu kõigi pilgud on suunatud, välja vaalad!). Ka delfiinide jaoks on see laevuke hea, sest ta on piisavalt võimas, et tekitada delfiinidele laineid (delfiinid tulevad laevaga "mängima", ahtrilainetesse hüppama ja laevaga võidu ujuma). Giid räägib hispaania, inglise, saksa ja prantsuse keeles. Isegi, kui ostate selle reisi oma reisiesindaja käest, ei saa te eesti keelset ekskursiooni, sest reisisaatjad ei tohi giidi tööd teha. Juhul, kui nad kaasas on, nad tõlgivad giidi jutu lühidalt. Kahele läks see asi meile maksma 75 EUR-i (teisipäevane soodukas 2-le). Laev läheb Puerto Colon-ist (asub Playa de Las Americases) ja sinna viib (ja toob) jälle buss, mis on hinna sees.

Enne jäi ütlemata, et laeva peal ei tasu trügida üles (katusele) istuma. Targem on jääda alla (laeva ninasse) sealt näeb ja kuuleb sama hästi, aga pildistada ja filmida on parem (rahvast vähem, sest kõik trügivad üles). Laeva peal tehakse ka pilti ja filmi. Pilte me ei võtnud (mõttetu investeering) küll, aga DVD (maksis 30.- EUR-i, "kokku hoitud vahendid" ekskursiooni omal käel ostu pealt). Seda võeti päris normaalse profikaameraga ning klipiti ja helindati hästi ja toodi õhtuks, enne ärasõitu, veel hotelli kätte. DVD on ka normaalselt tehtud (mitte selline "porr" nagu me oleme näinud tuttavate Egiptuse reisidelt toodu meretrippidest)ja kannatab seltskonnas "tapeediks" vaadata. Operaatori nimi (kes on ka ise firma CinemaArt omanik) oli Xavier.

Neile netilehtedele võibki ära kaduda-eriti Kõu-neti-kiirusega:-)) Annab kohe oodata, kui midagi ette venib.. Hispaania keele oskus oleks kah teretulnud:-) Arvan, et otsime ise vaala-delfiinitripi korraldaja sealt mere äärest, natuke eri lehtedelt otsitud infi järgi otsustades on igal juhul soodsam kui reisifirma kaudu korraldatu- kui juba netilehel hind soodsam kui reisikorraldaja lehel olev, otse ostes ju alati võimalus saada soodustusi- kasvõi Atu teisipäevane soodushind:) 5kesi puhates on hinnavõit kõva. Meeldis ka see, et see Royal Delfin tasuta sadamasse viib. Ei saanud nüüd muidugi aru, kas parem on siis suur või väike laevuke. Ise mõtlen, et kui meie hulgas on 2,5a pisipoja, siis äkki on suur etem- et tal rohkem ruumi ringi sibada ja ehk kõrgemad ääred laeval? Kas ma sain õieti aru, et Orcari autorendi bronni netist tehes raha ette ei taheta? Arvasin just, et vaja seal krediitkaardiga maksta. Bronnin kindlasti netist ära:) Tundub, et kuna veebruar pole Tenerifel just hooaeg, siis autorendi hinnad rohkem kui mõistlikud seal. Ma ka näinud tuttavate Egiptuse porri, no need dvd-d küll pole suuremad asjad. Väga hea teada, et seal ikka asi kvaliteetne. Kuna ka endil soetatud uus Sony peegelkaamera, siis kindlasti kavas palju pildistada ja filmida. Ei jõua kuidagi kohalejõudmist ära oodata!!!!!!!!!!!

Orcar ei taha jah ettemaksu, samuti peaks seal bronni äraütlemine mingil põhjusel olema "free". Me võtame kah sealt auto 16-18.02 või ka kuni 19, sest hind on soodne. Saab siis rahulikult vaadata, kuhu mis päev sõita. Meie plaanid tunduvad teie omadega üsna sarnased olevat ;), mõtlesime samuti vähemalt ühe merereisi teha. Ehk pühapäeval läheks isegi La Gomerale, või siis lihtsalt merele. Esmaspäevast auto. Viimaseks päevaks (reede) ei tihka igaks juhuks auto tagasiandmist vist jätta - kui mingi ettenägematu jama peaks tekkima, läheb kiireks. Seega lühem merereis reedel kõlab ka hästi. Mis arvate, kas tahaksite ka La Gomerale minna? Tekkis siin vahepeal mõte, et küsiks tenerifelastest eestlaste käest (Eesi nt.) mis hinnaga nende kaudu mõne väiksema aluse (purjeka) merereisiks saaks, olen siin ringi surfates aimu saanud, et selliseid individuaaltrippe korraldatakse ja küllaltki soodsalt. Võibolla on 2,5aastasega väikese paadi peal küll veidi tülikam (meie 5a neiu on purjekatel küll viibinud ja tean, et talle meeldib), seda peab kaaluma. Kuid väiksema seltskonnaga minnes on plussid loomulikult ka - saab ise otsustada peatumiste ja tempo osas üldiselt. Samuti ei jõua reisi algust ära oodata!

Juhul, kui Sa Siilike1 ja Tr_tr, pole varem seal saarte peal käinud, siis jagan Teile mõlemale veel mõned soovitused, mis pole kohustuslikud täita.

  1. Sealne meri on ookean. vahe meie Läänemerega on nagu supikausil ja vannil. Kaldalt vaatad, et ilus ja sile, aga kui "merele" lähed, siis on laine. See on päris laine. Mitte selline nagu "kodus", Läänemere laine on lühike ja järsk, ookeani laine on suur, raske ja kandev s.t. kui te lapsed pole "merelapsed", kes on pidevalt laevalael, siis tasuks mõelda, kas seal purjekaga ikka minna trippima. Laine kõrgus on stabiilselt 3 kuni 4 meetrit. Lapsed võivad saada "templi mällu kogu eluks" ja pärast ei ole nad nõus ka Saaremaa praamile minema.
  2. Kui sõidate rendiautoga, siis jälgige tee ääres olevaid tuulelipp (TF-1-l enne Santa Cruz de Tenerife't on neid üsna tihti). Nende mõte on see, et jõudes kaljunuki tagant välja, võib teid tabada ootamatu tuuleiil, mis pühib auto teelt minema (ei mitte minema vaid vastu põrkepiiret).
  3. Kui lähete omal käel El Teidele (soovitan ära käia), siis võtke aega ja tehke peatus Vilaforis (seal peatuvad ka ekskursioonid). Selle peatuse mõte on see, et teie kered harjuksid kõrgusega merepinnast. El Teide platoo on ise 2200 meetrit merest ja El Teide tipp (sinna saab tõstukiga) on 3718 meetrit (maailmas kõrguselt 3 vulkaan ja Hispaania kõrgeim tipp). Kui ei peatu, võite saada "mäestikuhaiguse". Lihtsalt hakkab paha ja ei saa aru millest, aga see on õhurõhkude vahest. Need on lihtsalt soovitused omadest tagasihoidlikest kogemustest ja ei ole kellelegi kohustuslikud :) Aga saar on ilus ja ilusat reisi!

Tänan soovituste eest! Ilmselt on õigem siiski suure laevaga merele minna jah. Laps on küll nn "merelaps", tema pärast ma eriti ei muretsekski, kuid ma ise olen veits tundlik selle suure rulliva lainetuse suhtes ;P Väärt meeldetuletamist! Väikest paati oleksin tahtnud seepärast, et võimaluse korral ka snorgeldamispeatust paluda kusagil sobivas kohas - meie pere nimelt sest huvitatud (eriti plika) - tea, kas neil suurtel alustel see võimalik on.

See firma, mille lingi ma siia varem panin ja millega meie käisime, lasi selle 4,5 tunnise tripi ajal ca poolt tundi snorkida. See toimus Masca küla lähistel lahes. Samal ajal anti ka süüa. See firma teeb ka 2 ja 3 tunniseid trippe, aga ma kahtlustan, et siis küll snorkida ei sa (ei jõua). Endal peavad ujumisriided kaasas olema. Kõik muu (lestad, maskid, torud) on laeval olemas. Ujumise ajaks lastakse alla laeva taga olev ujumissild ja pannakse tööle veekardin (nagu dušš). tegevust jälgib (ja peab korda) laeval olev vetelpäästja. Vee läbipaistvus on seal 8 kuni 10 meetrit. Päiksepaistel rohkemgi.

Mõlemad pargid väga (Y). Twin ticketit saab igalt poolt linnast ja see on palju soodsam kui reisikorraldaja poolt osta. Me võtsime yhe inglase härra käest ja ei kahetse...

Igasugu nõuanded väga teretulnud:-) Minek ikka esimest korda. To Tr_tr -ma juba jõudsin ükspäev kirjutada Marikale. Vastuse sain ka. Tema soovitas Oasise autorenti. Me mõtlesime auto võtta 16-19.02- sest 18 on karnevaliürituste raames kuninganna valimine- saab sinna ka minna. Mõtlesime, et oleks vahva see ära näha. 20. on rongkäik, aga siis samal õhtul äralend.. See täpsem kava kahjuks hispaania keeles... Tuleb ilmselt reisikorraldajat Mis auto kasuks te üldse otsustasite?- väike pidi hea manööverdada olema, aga kas sinna sisse ka 5kesi ära mahume? Autorent tõeliselt soodne, aga natuke tahaks ka päikest võtta ja lihtsalt mõnuleda:) Meresõidu kohta ütles Marika, et Meresõit maksab privaatsem reis jahiga (10 inimest) 55.- eur ja katamaraaniga (100 inimest) 50.- eur/täiskasvanu.. Aga kui nüüd Atu juttu kuulata, siis see ookeanilaine võib jahiga üksjagu...Muidu oleks kindlasti privaatsem omaette- vaataks veel paar inimest lisaks- ja olekski oma seltskond koos. Ja siis natuke sadamas ringi jalutades võib ju veel miski soodushinna otsa komistada:-))) ja selle vastu poleks mul küll mitte midagi. Mõtlesime esialgu ka selle merereisi viimasele päevale jätta, aga kuidas seal selle ilmaga on- lugesin neid netilehti nati ja seal, et kui ilm väga tuuline, siis trip jääb ära... Et kui viimane päev ja ilm tuuline, siis äkki ei saagi merele??????? La Gomerale sõidu üle otsustame kohapeal- sinna ja tagasi küll ka natuke aega merel olemist, aga kui suur on seal tõenäosus näha vaalu ja delfiine?? Ja vaevalt et too praam mingeid delfiinivaatamispeatusi teeb. Või mõtlesite te mõlemale minna- nii La Gomerale kui ka merereisile eraldi? See Royal Delfin sõidab Masca juurde ja seal Los Gigantese hiigelkaljusid merelt vaadata on kindlasti super!!! Leidsin tripitajate hulgast ka perereisidele keskendunud firma, st lastele on seal ka ühtteist- näomaalingud, sõitsid ujumisrõngaga katamaraani taga jmt.. Marika soovitas- Kindlasti soovitan sõita Tagananasse, seal saab süüa head kala ja Muidugi Mascasse. Kui vara saarel üldse pimedaks läheb? St mis kellani üldse nn ringi vaadata neid kauneid vaateid saab? Mägedes läheb ilmselt väga järsku pimedaks. To Muts- kas kuskilt saab veel soodsama TwinTicketi, kui mõlema pargi kassast- st odavamalt kui 49 eur???????? Ohh, nädal ja 5päeva veel:-))))))

Orcarist autot bronnides vaja valida koht, kust auto kätte saab- mis see lähem on C.C Puerto Colon või Ctro.Ccial Fanabe (mis iganes need tähed seal ees tähendada võiks)??? Elame Playa de Las Americase kesklinnas.

Tähed c.c tähendab "centro commercial" ehk kaubanduskeskus. Sinu hotellile lähim peaks olema c.c Puerto Colon. Asub ranna ja sadama vahetus läheduses.

Kordaks uuesti küsimust, mis päris teema alguses ülkeval on ja mina nagu vastust ei leidnudki.Kui netist osta Loro pargi piletid, siis kuidas need kätte saab?

Just Tenerifelt Me tulime just Tenerifelt ja ma tulin siia kirjutama, et Eesti reisikorraldajatelt te selle võimaluse kohta infi ei saa! Isegi konkreetselt küsides mitte, me küsisime veel ekstra üle, et mida need sildid siis tähendavad (neid reklaame on absoluutselt igal pool) ja vastuseks saime, et ta ei tea sellest eriti midagi ja tulge ikka meiega Loro ekskursioonile ja siis selt saate Siiamisse pileti odavamalt osta! Mingit ekskursioni me neilt muidugi ei ostnud, me ostsime eestlaste reisipuhvetist twnitiketid ja käisime omal käel mõlemad pargid ära. Meie seltskonna 2 peret (5 "suurt" ja 3 "väikest") hoidis niimoodi kamba peale kokku 131 eurot! Veel hindu: Monky Park maksis Kompassis suurele 8.- ja lapsele 4.- (kõige väiksem oli tasuta), Junglys me ei käinud, aga oleks olnud 22.- ja 14.-. Vaalasid käisime vaatamas kolmeks tunniks, maksis 35.- ja 17.-, meil oli väidetavalt harukordne juhus, kus vaalu ei näinudki, aga kompensatsiooniks tuli parv delfiine meie katamaraani ümber mängima ja see oli juba midagi! Aga Krattile vastuseks: igal juhul twin tiket, sellega hoiab ikka megalt kokku. Ja lugege enne reisi tenerifeinfot, see on Eesti keeles ja seal on absoluutselt kõik kirjas. Ja kui tahate nendega saaretuurile minna, siis proneerige ikka enne ära, me oleks ka tahtnud minna, aga kogu punt enam ei oleks mahtunud ja nii jäi see meil kahjuks ära. Tervisi hangede keskelt Kompassi Olavile ja Eikele ja ehk kohtume veel!

to Junts

Kas merereisil loksutab kõvasti. Tahaks ka vaalu ja delfiine näha, aga kardan merehaigeks jääda. Ja äkki sina tead vastata - meil võetud poolpansion, kui palju peab seal arvestama raha jookide peale, mis õhtusöögile juurde võtta.Ma mõtlen mahla ja veini. Meil minek märtsis

Ise ostsime twin ticketi hotellist. Siam Park bussid sõeluvad pidevalt kuurortite vahel. Mingi iga poole tunni tagant tegid vist reise kui õigesti mäletan. Siis hüppad selle peale, seikled kabrioletiga ringi kuni kohalejõudmiseni. Annad pileti ära ja saad vastu siis Loro oma, ja siis juba valitud päeval kihutad teise saare otsa. Twiniga on raha kokkuhoid ikka märgatav. Minu meelest sai piletit ka pargist osta.

Joogid eriti odavad ei ole hotellis. Kui võrrelda nüüd nt mahla koguse - hinna suhet. Suts alla 2 euri jäi hind 0,25 ml. Õlle oli samuti 2 euri kopikatega odavamatest, kvaliteetõlled muidugi rohkem. Aga kui minna siis juba minna ja võtta puhkusest viimast.

Loro pargist saab osta ka soodsamalt Siami pileti ja vastupidi.. hind tuleb kokku sama, mis Twin Ticketi puhul. Tuleb lihtsalt enne väljumist küsida.