üheksakesi Sri Lankal
Käime juba mitmendat aastat suure kambaga reisimas ja kõik on sujunud tänu eeltööle.
Veebruaris olime Sri Lankal algul tegime 5 päevase ringreisi ja pärast oli rannapuhkus.
Ringreisi panime kokku, nii et oleks ajalugu, loodust,  rongisõitu mägesid ja muidugi ka elevandi park. Leidsime sellise inimese nagu Dhannuska Hemal meili aadress on dhemal478@gmail.com  tal on 9 kohaline kondiga buss ja räägib inglise keelt hästi.tuli meile lennujaama vastu kõik kohvrid mahtusid ilusti ära ja sõit sujus väga mõnusalt. Julgen teda soovitada kõigile maksime pool ette ja teise poole tripi lõpus hind koos ööbimiste ja rongipiletitega, safari pilet, ja veel mõned tasulised kohad oli 200 euri.

Päris 200 eurot 9 inimest 4 ööd ehk 5.55 eurot päevakulu inimese kohta te vist tingitud ei saanud, seega ilmselt 200 eurot inimese kohta? Räigelt maksite üle siis ju, pole põhjust kiidelda siin.

Milline on mõistlik hind päeva kohta koos lihtsama öömajaga? Kas autojuht koostas ise reisiplaani ringi sõitmiseks? Ma ju ei tea palju  ja kuhu jõuab nelja päevaga.

Ei saa jätta kirjutamata :) Käisin eelmise aastavahetuse ajal Sri Lankal, ning ka minul oli kokkulepe ülalkirjeldatud ja palju kiidetud Danushkaga. Kuna reisil olid kaasas ka lapsed, olin eriti ettevaatlik, ning sõlmisin temaga kokkulepped juba pool aastat ette ning kirjutasin/kinnitasin üle iga kuu/paari tagant, et kokkulepped ikka kehtivad. Ja siis, umebes 2 nädalat enne reisi, teatas Danushka, et sorry, aga tal tuleb teine, suurem (Eestlaste!) grupp, siis ta meid siiski vastu võtta ei saa. Ehk siis Danushka usaldusväärsusesse suhtuksin reservatsioonidega :)

Suurem grupp = rohkem raha, see risk jääb alati, keegi neist seal nii aumehelik ei ole, et suuremast rahast keelduks.

Mine julgen soovitada Sunil Bandara nimelist tegelinskit (sunilbandara93@yahoo.com ). Käisime temaga 2017 Sri Lankat avastamas. Meil olid olemas omad soovid, mida tahtsime näha ning kus käia. Koos temaga panime paika lõpliku kava. Hotellid broneeris vastavalt meie soovidele ning vajadustele (valisime veidi kallimad hotellid, kui ta algselt ise pakkus).

Hind kokku: 1800€ (6 inimest , 7päeva), mis sisaldas Sunili tasu, hotelle (HS ning 1 hotell koos ÕS), minivan, kütus  jne. Lisakuluks olid mõned sissepääsude tasud. Tuli samuti lennujaama vastu ja viis hotelli. Minivan oli puhas ja korralik. Õhtusöögiks oli tal alati valmis mõeldud kohad, kus süüa ning samuti alternatiivsed variandid juhuks, kui esimene variant ei peaks meile sobima. Hoolitses ka selle eest, et "õllemeestel" oleks külma mokakastet :D
Sõbralik ja abivalmis inimene, kes pidas kinni kellaaegadest ja lubadustest!
To epp - jah, nad aitavad koostada plaani. Ütled, et 4 päeva ja mis me selle ajaga saaksime näha. Samuti saad öelda oma ööbimise eelistused: Neil seal valikus erineva hinnaga hotelle. Ma siiski oma kogemuste põhjal julgen arvata, et 4 päeva jääb teile väheks. Ehk näpistate paar päeva juurde.

Mis ma peaks ööbimise juures silmas pidama ja tahtma? Kuidas ma autojuhile teada annanja millise hinnaklassiga arvestan. Tahaks lihtsalt pesta ja magada ja hommikusööki.


Tere epp - lased autojuhil panna kokku plaani ning ütled, et hotelli valikul pole sinu jaoks muud olulist, kui magamise, pesemise ja HS võimalus. Meile saatis Sunil plaani, koos hotellide nimedega ning vajadusel saad ka ise samas piirkonnas hotelle vaadata ja talle oma soovi edasi anda. Tema vahendusel tuli hotelli hind odavam, kui booking või muu broneerimisportaali kaudu (meil vähemalt tuli nii, sest omavahel nad seal sulas vaikselt arveldasid. Ehk sõltub see ka hotelli kategooriast, ei tea). Usun, et saate omavahel suheldes kokku panna just sellise paketi nagu soovid.

Kui on plaan ronida Adams Peaki otsa (tasub kindlasti käia) siis oma ja tuttavate kogemuste põhjal, soovitan minna nii, et alustate seda trippi lõuna paiku. Jah, päikesetõusu ja munkade poolt templis läbiviidavat tseremooniat te küll ei näe aga lõuna paiku alustades on rahvast kordades vähem ja ei pea ronimist alustama mingi 2-3 ajal öösel. Samas aga tippu jõudes näed ära kõik need võrratud vaated, mida seal vaadata on. Minu kaks tuttavate gruppi alustasid öösel ning ütlesid, et öine pimedas ronimine ja tunglemine oli neile paras peavalu ja katsumus. Ja seda rahvast, kes juba õhtuhämaruses sinna tippu ronima hakkavad, on ikka vääääga palju, alustades tavalistest turistidest ja lõpetades palveränduritega (nägin isegi kuidas kanderaamiga veeti ühte jalutut inimest mäetippu). Oli ka palju neid, kes jäid tippu ööbima, et näha hommikust tseremooniat ning päikesetõusu. Magamiskotid, toit ja muu jant kõik kaasa veetud.
Võta kaasa kindlasti kuivad riided (Tsärk või pusa), et saaksid tippu jõudes märjad või niisked riided ära vahetada. Tipus on päris külm ja korralik tuul. Edu!