Ühistranspordipiletid Stockholmis

Lugesin, et alla 20aastastele peaks kehtima soodustus, kuid kas 20stele kaasa-arvatud või mitte?

Tean, et pisut mõttetu mure, kuid ei leidnud kusagilt vastust :)

The travel cards allow for unlimited travel with SL in the entire Stockholm County for the duration of the ticket validity. Single tickets are available in forms of cash ticket, individual unit pre-paid tickets, pre-paid ticket slips of 10, sms-ticket and machine ticket - tickets vary in price depending on how many zones you wish to traverse. Cash tickets bought at the point of travel are the most expensive and pre-paid tickets slips of 10 are the cheapest. A single ticket is valid for one hour. The duration of the travel card validity depends on the exact type, they are available from 24 hours up to a year. A 30-day card costs 690 SEK (73 EUR; 115 USD). Tickets of all these types are available with reduced prices for persons under 20 and over 65 years of age.

Ma mõistan selle järgi, et kui alla 20 a, siis ikkagi soodustus kuni hetkeni, mil 20 saad.

Tõsi, selle pärast küsingi, sest olen ka lugenud mõndadest kohtadest, et 20a kehtib soodustus ka veel.

Peab ikka alla 20-ne olema,kuna kuu kaardi kohta öeldakse nii: •You may use the season ticket, season ticket, 90-day ticket, 30-day ticket, 7-day card, 72-hour ticket and 24-hour ticket at a reduced price if you are under 20 years old or turn 20 during the card's validity.

Kas metroopileteid saab osta laevast ja kui palju maksab? Olen kuulnud et need kehtivad tund aega, kas siis võin istuda ühe metroo pealt teise peale sama piletiga, kui tund aega pole veel möödas?

www.sl.se annab ülevaate piletitest. Sadamast linna on 4 km umbes. Üksi laevast ja laeva tagasi söidu korral ei ole mötet seda Stockholmis söitmise ribakaarkaarti 180 sek osta. Automaadist saab siis endale pileti trükkida. Ma ei mäleta on see 40 vöi 45 sek. 1 persoon. Nö see tunnipilet. Laeva tagasi sama palju. Alla 20 aastat maksab ribakaart 110 sek. Pensionist 65 eluaastast samamoodu. Kui teid on 4, saate edasi ja tagasi köik selle Förköpsremsa piletiga ja 180 sek. Aga kui peate linnast välja söitma, siis söit on juba 3 ribast alates. Bussihjuhile tuleb siis öelda kuhu ja tema teab, mitu riba läheb. Bussipealt piletit ei saa osta. Mitu aastat juba. Et rööviti bussijuhtidelt kassasid. Ka sms piletit saab bussijuhile näidata. Tunnipilet: sinu kell on käe peal 10.20 Gädeti metroo-Tunnelbana peatuses, piletitembeldaja lööb näiteks kella 10.35 peale ja sellest ajast algab see tund. Kuid kui on vaja linnast välja söita bussiga, siis kell 11.30-34 ütleb bussijuhile kuhu söidad ja siis bussijuht lisab järgmise riba juurde. Mitte ei lähe aeglaselt bussipeatusse ega alga uuesti piletit. See on tähtis nöuanne. Nii et vahel tuleb pingutada jalgadel ja kella tunda. Pendeltogiga- elektriraudteega saab sama piletiga söita. Lühidalt - köik millel on sl.se peal, saate selle piletiga söita. Bussile saab esimesest uksest ja bussijuhile tuleb piletit näidata. Ikea Kungens Kurvasse saate raudteejaama vastast peatusest täistunnil ja poolel tunnil tagasi. Söit kestab 25 minutit. Täiesti tasuta buss. Rootsi sinine buss. No lipu värvi. Ja veel üks isiklik nöuanne: sööge oma köhud väga kövasti täis. Stockholm teeb löunaks köhu nii nii kangesti tühjaks, et ei jaksa enam midagi. Siis minge NK kaubamaja toidu osakonda. On küll peened toiduained aga on ka selliste hindadega asju mis on tavapoodides. Mitte körgemad. Tualett maksab 5 ja 10 sek. Ehk saate Kulturhuseti 5 korrale liftiga, seal tasuta. Seal vöib midagi pöskegi pista. Ahlensi kaubamaja vastas platsi ääres. Samuti muuseumides. Nationalmuseum. Ja nagu ikka - jöuab vähem kui oli plaanitud. Önn kaasa!

Mul on selline küsimus, et kui tahan sõitmiseks kasutada erinevaid metrooliine, siis kas ma saan neid sõite teha ühe piletiga (kasutan SL kaarti) - näiteks punase liiniga Gärdet-Slussen ja rohelise liiniga Slussen-Globen - või Slussenis ümber istudes pean ostma uue pileti?