Üks vanem reisib lastega USAsse

Kas kellelgi on kogemust, kuna küsisin Tallinna saatkonnast , ühel lapsel minu perekonnaimi , teisel ema perekonnanimi, kas peab olema mõlemale lapsele notarjaalselt kinnitatud teise vanema nõusolek, vastati:
--USA Immigratsioon pole meile saatnud juhiseid selle kohta, mis saab kui üks vanem reisib lastega. Meie PAKUME, et reisival lapsevanemal võiks olla laste kohta teise vanema inglisekeelne kirjalik nõusolek (VABAS VORMIS)---
Minu meelest täielik absurd, et sellist asja täpselt ei teata. Pole mingi Tallinna-Rapla reis, kui maha ei lubata, sõidan tagasi?

Kui vähegi võimalik, võiksid selle nõusoleku võtta ju - igaks juhuks, et vältida seda, et mingi John või Jack sulle kuskil USAs ütleb, et sorry vaan, mine parem koju tagasi vms.

See teise vanema nõusolek notaris ei ole üldse mitte kallis, kui mu mälu ei peta, siis midagi 40 krooni ringis ja kui oled Tallinnas, siis mine notaribüroosse, mis teeb sulle selle dokumendi korraga inglisekeelsena, sest kui selle eestikeelsena saad ja seda tõlkima hakkad, siis on jooksmist topelt ja tuleb mindagi ca 300 krooniga umbes.

Tallinnas paljud bürood teevad kohe inglisekeelsena. Teiste kohta ma täpselt ei tea, aga näiteks Roosikrantsi 11 asuv notaribüroo teeb inglisekeelset.

No kui nõusolek juba notariaalselt teha, siis peaks selle ära ka apostillima, muidu ei ole sellel välisriigis mingit juriidilist jõudu. Notari dokumente apostillib Justiitsministeeriumi Lõkke tn maja, dokumente saab sisse anda E,K, R vist 10-12 ja kätte saab pärastlõunal.

Mul on laps isa perekonna nimega, oleme kyll abielus aga ma oma nime pole vahetanud. Ainus kord kui mul on probleem tekkinud, oli Amsterdami lennujaamas. Vaadati, et laps on teise nimega ja kysiti, et kas mingit dokumenti pole, mis toendaks, et see minu laps on. Mul oli kaasas synnitunnistus, ja sellest piisas.

Olen lahutatud, esimesest abielust meil on ühine poeg. Nüüd on mul uus pere, ja teine laps(oleme vabaabielus). Mu endine abikaasa tahab sõita USAsse puhkusele koos meie ühise poisiga, samas pakkus mu väikest kaasa võtta. Kui ma teen endapoolne volituse, kas sellest piisab? Kas keegi teab? Või läheb ikkagi vaja mõlemate vanemate volitusi?
.
.
.
Trip.ee rõhutab, et suured algustähed on siin foorumis kohustuslikud!

Sellisel juhul oleks targem ikka teha mõlema vanema poolne volitus. Likvideerib kõik tekkida võivad jamad kohe eos.

Reis lastega ja dok.

Plaan minna augusti keskel USA'sse. Ise ja 2 last. Olemas on biomeetrilised passid, approved ESTA paberid, isalt luba lastega reisida. Kas mul on veel mingeid pabereid vaja mida piiril esitada tuleks?
Laste vaktsineerimis passid? No mida iganes mida vaja võiks minna?

Käisin selle aasta alguses lapsega kahekesi USAs, lend Amsterdami kaudu. Kaasas oli lisaks passidele, ESTA-le ja isa notarialselt kinnitatud loale ka lapse sünnitunnistuse notariaalselt kinnitatud tõlge.
USA-sse sisenedes ja siselendudel ei tundnud nende dokumentide vastu mitte keegi huvi, ainult passe küsiti. Alles kõjusõidul Amsterdam-Tallinn lennule minnes hakkas turvakontroll äkki uurima, et mul lapsega erinev nimi ja kas on isa luba jne. Ja ikka väga põhjalikult uuriti pabereid. Ei kujutagi ette, mis oleks juhtunud, kui poleks kogu "tõestusmaterjali" olnud ette näidata.