Viimased kommentaarid

Mul on selline Samsonite, julgen kiita:  https://www.samsonite.co.uk/guardit-2.0-laptop-backpack-wheels-15.6--grey/115333-1408.html?cgid=9458#start=1&cgid=9458

Käidud USA-s, Dubais, Aasias, igal pool on kenasti käsipagasisse mahtunud.

Pahatahtliku lõikuri vastu ilmselt ei saa, aga raha ja dokumente ju nagunii seljataha ei paiguta...

Inimesed erinevad... Minu arust on virtuaalne jalutuskäik sama mis virtuaalne lõunasöök :-(    Ainult isu ajab peale päris asja järele.

Just eile sai lennatud Denpasar-Jakarta Air Asiaga + Jakarta-Istanbul Turkishiga. Air Asia hilines tunni, terminalide vahetus vôttis vast 20 min. 2 tunnist kindlalt poleks piisanud. Isegi kui DPSi lend saabuks 2. terminali, on 2 tundi seal vähevôitu.

Reisin sageli oma lapsega kahekesi ja dokumenti on tahetud korduvalt. Enamasti riiki (Eestisse, UK-sse, USA-sse) sisenedes. Kaldun arvama, et Aasias probleemi ei teki. EU-st väljudes või tagasi koju tulles aga on see täiesti tõenäoline. Minul on alati kaasas nii lapse synnitunnistuse notariaalne tõlge kui ka lapse isa notariaalselt kinnitatud luba. Vbl saaks ka vähemaga, ei viitsi riskida.

Käisin selle aasta alguses lapsega kahekesi USAs, lend Amsterdami kaudu. Kaasas oli lisaks passidele, ESTA-le ja isa notarialselt kinnitatud loale ka lapse sünnitunnistuse notariaalselt kinnitatud tõlge. USA-sse sisenedes ja siselendudel ei tundnud nende dokumentide vastu mitte keegi huvi, ainult passe küsiti. Alles kõjusõidul Amsterdam-Tallinn lennule minnes hakkas turvakontroll äkki uurima, et mul lapsega erinev nimi ja kas on isa luba jne. Ja ikka väga põhjalikult uuriti pabereid. Ei kujutagi ette, mis oleks juhtunud, kui poleks kogu "tõestusmaterjali" olnud ette näidata.

Ilm Floridas veebruarikuus

Eestlased, kes käinud-elanud Floridas veebruarikuus: mismoodi sel ajal ilm välja näeb? Orlando ja Miami piirkond eriti huvitaks. Netist ma loen kyll, et temperatuur laias laastus 10–23 kraadi, aga kas see tegelikult tähendab sellist meeldivat jahedust või on kylm ja sompus nagu meil siin? Ja kas märtsi alguses oleks nii palju etem, et tasuks puhkus edasi lykata? Tänud ette, kes ei pea paljuks arvamust avaldada.

On jah ka sülelapsed selle hinnaga.