trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Olen olnud Dubais oktoobri keskel. Praegu huvitab pigem olukord covidi ja piirangutega. Ja nii kaugemale kui kuu-poolteist  ei julge hetkel vist midagi plaanida...

Kuidas Dubais hetkel olukord tundub? Kas on mõtet sina oktoobris puhkust plaanida?

Ma lisaks oma eelmisele kommentaarile (08.08 seisuga antud info)  veel juurde, et seoses kuumaga oli Knossose pealee keskpäeval (13.00-17.00) suletud. Tõenäoliselt on sama kõikide vabaõhu vaatamisväärsustega (Ateenas oli sama - Akropol ja Agoraa).

Samaria kuru oli terve eelmise nädala  turistidele täiesti suletud ja väiksematesse kurudesse (Irini, Imbros) ei tahtnud  reisibürood ka ekskursioone teha.

Ei pea olema meditsiiniline mask, sobis riidest mask ka. Kohustuslik vist ei ole, aga üldiselt ikka kõik kannavad.

Selle nädala kogemus  selline, et siseruumides ja ühistranspordis kõigil maskid ees ja jälgitakse  vägagi karmilt. Igal pool siseruumides on täituvuse piirangud. Muuseumidesse lastakse inimesi sisse jaokaupa ja näiteks poodide uste taga seistakse sabas, kui lubatud külastajate arv hetkel täis on. Restoranides-kohvikutes saab väljas istuda ilma igasuguste piiranguteta, siseruumidesse (seal, kus on kondikas :-D) ei lubata paljudes kohtades üldse, mõnel pool küsiti vaktsineerimistõendit. Aga paaditripil teatas giid, et maske on vaja ainult sadamast väljudes/sadamasse saabudes pakazuuhha mõttes ja tema isiklikult keeldub igasugustest süstidest ja testidest.... keegi selle peale paadist välja ei hüpanud ja kai poole tagasi ujuma ei hakanud. Et siis leidub igasuguseid seisukohti seal ka.

Vaktsineerimistõendit ja PLF-i küsiti nii Tallinnas lennule minnes kui ka Kreekasse sisenedes, aga see vast pole kellelegi enam uus info.

Piirangutest nii palju, et igale poole siseruumidesse lubatakse ainult teatud arv inimesi korraga ja rahvas seisabki poe  ukse tagas sabas. Mitmel pool kohvikutes-restoranides taheti vaktsineerimistõendit näha. Siseruumides ja ühistranspordis kannavad kõik maski, muidu on turvad kohe kukil. 

Igaks juhuks mainin, et eelmine nädal oli kuumalaine tõttu Akropol ja Agora ja ilmselt ka muud vabaõhu vaatamisväärsused keskpäeval (13.00-17.00) suletud.

Kas nõutakse ühekordset maski või kõlbab ikka riidemask ka?

Mul on selline Samsonite, julgen kiita:  https://www.samsonite.co.uk/guardit-2.0-laptop-backpack-wheels-15.6--grey/115333-1408.html?cgid=9458#start=1&cgid=9458

Käidud USA-s, Dubais, Aasias, igal pool on kenasti käsipagasisse mahtunud.

Pahatahtliku lõikuri vastu ilmselt ei saa, aga raha ja dokumente ju nagunii seljataha ei paiguta...

Inimesed erinevad... Minu arust on virtuaalne jalutuskäik sama mis virtuaalne lõunasöök :-(    Ainult isu ajab peale päris asja järele.

Just eile sai lennatud Denpasar-Jakarta Air Asiaga + Jakarta-Istanbul Turkishiga. Air Asia hilines tunni, terminalide vahetus vôttis vast 20 min. 2 tunnist kindlalt poleks piisanud. Isegi kui DPSi lend saabuks 2. terminali, on 2 tundi seal vähevôitu.

Reisin sageli oma lapsega kahekesi ja dokumenti on tahetud korduvalt. Enamasti riiki (Eestisse, UK-sse, USA-sse) sisenedes. Kaldun arvama, et Aasias probleemi ei teki. EU-st väljudes või tagasi koju tulles aga on see täiesti tõenäoline. Minul on alati kaasas nii lapse synnitunnistuse notariaalne tõlge kui ka lapse isa notariaalselt kinnitatud luba. Vbl saaks ka vähemaga, ei viitsi riskida.

Käisin selle aasta alguses lapsega kahekesi USAs, lend Amsterdami kaudu. Kaasas oli lisaks passidele, ESTA-le ja isa notarialselt kinnitatud loale ka lapse sünnitunnistuse notariaalselt kinnitatud tõlge. USA-sse sisenedes ja siselendudel ei tundnud nende dokumentide vastu mitte keegi huvi, ainult passe küsiti. Alles kõjusõidul Amsterdam-Tallinn lennule minnes hakkas turvakontroll äkki uurima, et mul lapsega erinev nimi ja kas on isa luba jne. Ja ikka väga põhjalikult uuriti pabereid. Ei kujutagi ette, mis oleks juhtunud, kui poleks kogu "tõestusmaterjali" olnud ette näidata.

Ilm Floridas veebruarikuus

Eestlased, kes käinud-elanud Floridas veebruarikuus: mismoodi sel ajal ilm välja näeb? Orlando ja Miami piirkond eriti huvitaks. Netist ma loen kyll, et temperatuur laias laastus 10–23 kraadi, aga kas see tegelikult tähendab sellist meeldivat jahedust või on kylm ja sompus nagu meil siin? Ja kas märtsi alguses oleks nii palju etem, et tasuks puhkus edasi lykata? Tänud ette, kes ei pea paljuks arvamust avaldada.

On jah ka sülelapsed selle hinnaga.