Üksinda Horvaatiat avastama ilma rendiautota.

Tere. Varsti on tulemas minu elu esimene solo (üksinda) tripp Horvaatiasse (23. sept - 4.okt) Esimese öö olen kindlasti Dubrovnikus ja avastan linna päeval. Võimalik, et jään ka kauemaks aga esialgu arvan, et pigem mitte. Liigun bussi, rongi või häälega.  Edasised plaanid on minna Spliti kanti, külastada mõnda saart, kindlasti rahvusparke ja Zadarisse. Lennuk tagasi Eestisse läheb Dubrovnikust.

Kes on samamoodi reisinud bussi, rongi või häälega Horvaatias? Enamus kelle postitusi olen lugenud on rentinud auto...
Olen otsinud bookingu kaudu majutusi suurematesse kohtadesse kuhu olen osanud otsida ja olen vaadanud läbi ka erinevad saared. Mõni neist ikka väga kallis (majutuse osas), mõni odavam... Kas on kellegil nõuandeid kuhu minna, kus pole nii turistikas, ehk veits odavam aga mõnus ja ilus olla :) Kuhugi siis nimetatud piirkondadesse ja kuhu oleks lihtne minna ilma rendikata. 
Olen kuulnud, et Horvaatias pidi palju kodumajutusi olema. Kas need on kohapeal odavamad? Kui lihtne neid üldse leida on? Kas sildid on väljas? Ilmselt oleks mul mõtekas jätta suurem osa majutusi koha peal otsimiseks kuna ei tea kuupäevaliselt täpselt mitte midagi.
Kas mul oleks mõtekam kunad Eestist kaasa võtta või erilist vahet ei ole?
Kes on käinud mõlemas rahvuspargis Krk ja Plitvice? Kas tasub mõlemasse minna?
Ehk on veel mingeid soovitusi kuhu minna ja muid nõuandeid!

Päikest!

Horvaatias pole mingit probleemi bussi/rongi/häälega liikuda. Bussiliiklus mõistlikult tihe, graafikud leiab netist. Majutusega aitab ikka www.booking.com, noorele sooloreisijale leiab hostelle www.hostelworld.com abil. Eramajutuse pakkujaid võib ka suuremates kohtades leida, kui bussiga liigud siis pakkujad tihti just bussijaamade juures.

Kunasid Eestist kaasa vahetada pole mõtet, kohapeal valuutavahetusi piisavalt ja parema kursiga. Edu reisil!

Bussiliiklus toimib seal väga hästi aga piletid soovitavalt osta alati netist, bussijaamas endas üldiselt alati mäsu. Spliti bussijaamas soovitan minna viimasel minutil, ilma ei jää millestki.

Kodumajutusi leida on ülimalt lihtne - Isegi augustis, täishooajal oli autotee äär neid paksult täis. On kas sildid kirjaga “ SOBE apartman “ või siis istuvad vanaprouad teeääres. Ise soovitan soojalt Tucepi küla - ülimalt mõnusa atmosfääriga ja ilusa loodusega koht. Seal neid kodumajutusi juba leiab. Krka ja Plitvice on täielik ajaraiskamine. Hinnad on laes, loodust imetleda pole võimalik, kuna park on ulmeliselt ülerahvastatud. Tegu on kohaga. mis rikuti ära, kuna ei seatud päevas külastajate arvule piiri. Kõige lahedam kogemus endal horvaatiaga on twistboat aga see on pigem veespordisõpradele. 
Horvaatia on arvatavasti üks parimaid kohti, kuhu üksi minna, head reisi !

Natuke vaidleks vastu nende rahvusparkide kohapealt. Plitvices olen 2 korda käinud, viimati tegime nii, et eelmise päeva õhtul läksime Plitvicesse  kohale, leidsime kodumajutuse (rõdu ja vaatega mägedele, väga ilus ja koos hoomikusöögiga), neid on ka seal ümbruskonnas paari km raadiuses, tuleb lihtsalt mõned majad läbi käia ja küsida. Parki suundusime kohe hommikul, kui avati, siis ei olnud küll palju rahvast, tegemist juuli kuuga, niiet kõrghooaeg. Kuna Plitvice kuulub maailma 10 ilusama rahvuspargi hulka, siis väga ilusad vaated avanevad seal küll. Tuleks kindlasti võtta see maksimum rada, läbid kindlasti kiiremini kui seal tutvustaval tahvlil kirjas, aga saad suure järve peal praamiga sõita ja mäe külje peal nn. autorongiga, poolikult pole vast mõtet seda parki külastada tõesti. Googelda ja vaata, ma usun, et tasub külastada. Paljudest rannikuäärsetest linnadest tehakse sinna ka ekskursioone, pead uurima, kas kuskilt turismiinfopunktist või mõnest ekskursioone müüvast kohast vanalinnas/promenaadil. Märkad kindlasti, kui rahulikult ringi jalutad.