Ümberistumine Londonis ja Liverpoolis Ryanairiga

Tere, otsisin vastust Internetist ja foorumist, aga ei leidnud. Võib-olla otsisin halvasti, aga palun aidake.

Soov lennata Tenerifele Suurbritannia kaudu. Hetkel vaatan pileteid Tallinn-London STN (ümberistumiseks 1h25min)-Tenerife. Tagasilend Liverpooli LPL kaudu, ümberistumiseks 1h20min. Reisile lähen passiga ja covid tõendiga, vaktsineeritud 3/3. Kas PCR testi transiit-tsoonist väljumisel on vajalik? Saan aru, et väljun transiit-tsoonist. Kui pika ümberistumisaega on mõistlik võtta, kui lennata läbi Londoni ja Liverpooli?

Ette tänades vastuste eest.

Täielik hullumeelsus on selliseid vahesid lendude vahel kasutada eraldi piletitega reisides. Ükski kindlustus seda ei kata.
Ryanair ei toeta ümberistumistega ühendusi, iga lend on eraldi leping.
Hilinemisel või kasvõi lennugraafiku muutusel pole sul mingit abi loota neilt. Isegi (vähetõenäolisel) juhul kui midagi ei muudeta ja lennud on graafikus võib passi- ja turvakontrollis minev aeg välistada jätkulennule jõudmise. Kui veel äraantavat pagasit ka on, siis 99% tõenäosusega ei jõua.
Mille nimel selliseid riske võtta?

Parem planeeri 1 päev Londoni ja 1 Liverpooli jaoks. 

Aga kindlustus tahab 2-3 tundi vahet.

Ja koroonatesti pole tarvis kui enne 2 päeva minema lendad Ühendkuningriigist.

Nii väikeste vahedega ei ole tõesti mõtet riskida. Liverpooli kohta ei oska öelda, aga Stanstedis pole transiittsooni. Tuleb läbida passikontroll, kapata terminali teise otsa ning läbida turvakontroll. 

Vaktsineeritud transiitreisijalt testi ei nõuta, küll aga võib tekkida vaidlus lähtekoha lennujaama check-in'i töötajaga, kes ei pruugi eraldi piletitel olevaid lende transiidiks pidada, eriti kui edasilend ei ole samal päeval. UK piirivalve üldjuhul sellest probleeme ei tekita.

Igaks juhuks soovitaks välja otsida mõni odavam Day 2 testi pakkuja ning vajadusel lennujaamas leti ees test ära broneerida. Alates 24. oktoobrist ei pea see tingimata olema PCR test, piisab antigeeni kiirtestist, kuid see peab olema ostetud valitsuse kinnitatud nimekirjas olevalt teenusepakkujalt.

@Karl Vaino. Nagu mitme muu absurdsusega, on sellega nii, et enne teise päeva lõppu UKst lahkudes ei ole tõesti kohustust testi teha, kui seaduses näpuga järge ajades on kohustus test osta.

Ma tänan vastuste eest.

Ümberistumiseks planeerida öö Londonis välistaks, seetõttu otsin muid variante.