Ümberistumine Pariisis 1H lennul USA'sse

Tere!Olemas piletid Riia-Pariis-Miami. Pariisis ümberistumine vaid 1h. Pariisis ilmselt põhjalik kontroll enne USA lennule pääsemist ning suure tõenäosusega ei jõuagi jätkulennule? Lennud sama pileti peal, ostetud airfrance kodukalt..Kes käinud seda kaudu, ehk räägib oma kogemusest.. Aitäh!

Miks sa arvad, et Pariisis on põhjalik kontroll? Näiteks, kui ise USAsse  läksin (Tallinn-Amsterdam-Taipei-Guam), siis Tallinnas küsiti ESTA olemasolu vaid ning anti kõik pardakaardid; Amsterdamis tunti väravas huvi Taiwani viisa vastu, aga kui ütlesin, et lendan edasi Guami, oli sellega ok; Taiwanis ei uuritud üldse mitte midagi ja küsitlemine reisi eesmärkide ning minu tausta kohta toimus alles sihtkohas. Pealegi, kui sa oled juba Pariisis Miami lennu väravas, siis ei jäta sind keegi lennust maha lihtsalt niisama, selleks peab eriti mõjuv põhjus olema (nt raske alkoholijoove või reisidokumentide puudumine vms). Kahtlen, et seal kõik reisijad kusagilt ülekuulamisruumist peavad läbi käima. Probleem võib tekkida siis, kui Riiast väljuv lend hilineb tund-poolteist näiteks, ning ei peeta otstarbekaks üksikute reisijate äraootamist. Siis peab AirFrance organiseerima su järgmisele võimalikule lennule.

0
1

Suur tänu. Mõni aasta tagasi sai Dusseldorfist Atlantasse lennatud ja seal tehti ikka väga põhjalik küsitlus, kusjuures Atlanta oli vaid transiit.. Sellepärast muretsen. 

0
0

Eelmise aasta õnnestunud kogemus. Oli 1:05 varuks, aga lendasime välja Tallinnast 15 min hiljem. Lisa kontrolli ei olnudVÄLJUMINEE 19/0615:50Tallinn → New York1 Peatus Air FranceE 19/06 15:50 Tallinn-Ülemiste (TLL) Tallinn, EestiE 19/06 17:55 Charles De Gaulle (CDG) Terminal 2D Pariis, Prantsusmaa Lend AF-7973 | Boeing 737 (Väikelennuk) | Haldab firma ‪Air Baltic ‬ | Turistiklass Tasuta pagas: 1 ühik täiskasvanu kohta.1 Peatus (CDG) 1h 5mAir FranceE 19/06 19:00 Charles De Gaulle (CDG) Terminal 2E Pariis, PrantsusmaaE 19/06 21:15 John F. Kennedy (JFK) Terminal 1 New York, Ameerika Ühendriigid Lend AF-8 | Boeing 777-200/200ER (Väikelennuk) | Turistiklass Tasuta pagas: 1 ühik täiskasvanu kohta.  12h 25m

0
0

Sai ka mõned aastad tagasi käidud USA-s (läbi CDG) ning samuti ca 1h või vähem oli ümberistumise aega.Jõudis ilusti - kusjuures terminali vahetasime kõndides.Küsisin veel AF-i töötajalt eelnevalt selle ümberistumise aja kohta, ning ta ütles et see on "perfect" :)

0
0

Omal ka see läbielatud etapp mõni aasta tagasi. Jõudsime ka meie USA lennule, kuid teist korda enam nii lende ei broneeri. Meil oli lendude vahel ka vist 1:05 või 1:10. Kuid Finnairi HEL-CDG lend hilines pool tundi, lennuk pargiti kuskile "põllule" ning USA lend läks pmst CDG teisest otsast. Võid ise mõelda, mis sel hetkel peast läbi käis. Kokkuvõttes jõudsime jätkulennule ainult sel põhjusel, et  ka suure A380 väljumine hilines 2 tundi. Ilmselt oleks nii või naa lõpuks USAsse jõudnud, kuid ilmselt tunduvalt hiljem. 

0
0

Suur tänu kõigile vastajatele. Kokkuvõtteks ei tasu vist üleliia muretseda, kuid olla siiski valmis spurdiks.. :) 

0
0

Spurtima pead sest tulin eile keeniast Pariisi kaudu koju ja mul tuli läbida enne kui D60 väravast lend Tallinna startis 3 korral käsipagasi ja enda turvakontroll. Küllaltki aegaviitev kui sul on vaid tund Usa lennuni

0
0

Sõltub väga lennufirmast. Kontroll USA lennule minnes on alati, sest USA võimuasutuste esindajad (ma nüüd täpselt ei tea, kes neid kontrolle teeb) kontrollivad ESTA olemasolu ning filtreerivad välja need isikud, kes lähevad täiendavale skriiningule (mis toimub väravas). Eelmise aasta kogemus KLM-ga marsruudil Düsseldorf-Amsterdam-Boston ei olnud tore.  Kõik lennud opereeritud KLM poolt. Ümberistumise aeg Amsterdamis 1h 20 min. Düsseldorf-Amsterdam hilines ca 40 min,  maandudes oli veel kenasti boarding´u aeg Bostoni lennule. Eeldasime, et keegi tuleb meile väravasse vastu ja toimetab miski käruga kiiresti USA lennu väravasse. Bostoni lennule oli minemas kokku 6-8 inimest. Amsterdamis maandudes oli saadetud sms uue pardakaardiga järgmise päeva lennule (samal ajal kellaaja poolest boarding veel käis). Spurtisime väravasse, kus aga öeldi, et sorry, USA lendude puhul on nn eelkontrolli tõttu pardaleminek juba lõppenud (ca 30 min enne lendu). Kusjuures lend jäi veel hiljaks. Nii me seal olime väravas, lennuk oli ees, aga "eelkontrolli" rahvas meid peale enam ei lubanud. Tuli KLM kulul magada ja süüa Amsterdamist ja alles järgmine päev saime USA-sse. 

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased