Ümberistumine Vantaa lennujaamas

Sõidan USAsse reisile ja Tallinnast Vantaa lennujaama jõudes on mul ca 40 minutit, et järgmisele lennule jõuda. Lende hakkab teostama Finnair või Scandinavian airlines (pole veel otsustanud). Kui juhtub, et lend hilineb ja ei jõua järgmisele lennule, kas loetakse seda minu enda süüks ja mul tuleb uued piletid ise välja osta? 40 min ümberistumisajaga ei korva minu teada ka kindlustus midagi. Ma ei tea kuigi täpselt millised mu õigused lennureisijana on. Sellepärast ei teagi otsustada kas eelistada lennupileteid lühikeste ümberistumisaegadega või siis 6-15 tunniste ooteaegadega.

Lennud sama pileti peal? Kui esimene lend ei hiline, siis sisuliselt ju jõuab. Võid ju ka laevaga Helsingisse minna...

tripp (hetkel Vantaa lennujaama ainsas avatud kohvikus istudes)

Kui sama pileti peal lennud, siis on vedaja vastutus, et üldse sellise pileti müüs. Aga TLN-HEL lend 99,9% jõuab pigem natuke varem. Hilineb ainult siis kui ilm väga halb, aga siis ei tõuse see Tallinnast õhkugi. 40minutist piisab täielikult.

Vantaa lennujaamas on ametlik miinimum ümberistumise aeg "from a Schengen area to a non-Schengen area" 40 minutit, et sa nii ise kui ka su pagas jõuaks jätkulennule. Sellest lähtuvalt võib lennufirma sulle sellise pileti ka müüa, kus lennud on ühe pileti peal ja saad reisi alguses kohe check-ini mõlemile lennule ära teha ja ka pagas liigub otse lõppkohta. Sel juhul on see müüja vastutus, et sellise pileti müüs. Muigugi võib juhtuda see, et ise jõuad jätkulennule ilusti aga pagas võib erinevatel põhjustel ikkagi Helsinkisse toppama jääda, aga see saadetakse siis hiljem sulle järgi.

http://www.finnair.com/int/gb/information-services/after-the-flight/connecting-flights