ujuda ei oska aga snorgeldaks

Me lapsega (10 a)kumbki ujuda ei oska aga snorgeldada ikka prooviks, millise vesti vm abivahendi peaks ostma ja kus müüakse, kas keegi teab? Jagage kogemusi!

maski,toru ja lestadega pole ujumisoskus eriti oluline,kui vett ei karda ja kaldast kaugele ei lähe.Soolasel veel on kandvus ka hoopis teine,kui Läänemeres.

ja kui võtate snorgeldamisretke merele, siis laevas antakse soovijatele vestid selga (tasuta), ei ole vast mõtet osta ja vedada tõesti.

ei peagi oskama, jepil jutt õige! hõljute niisama veepeal ja naudite vaadet.Tegelt pole ka vesti vaja vesi kannab! ms.soovitan ka sukeldumist koos instruktoriga(mul sugulane kes kardab vett,ei oska ujuda,vette läheb rannas nabani-siis juba upub!!!)ja otsustas ka sukelduda,sest seal pole vaja ujumisoskust ja sai elu parima elamuse!

Ärge nyyd julgustage inimesi uppuma. Ka Surnumeres on võimalik uppuda tema fantastilisest ujuvusest hoolimata. Samuti pole oskamatule muud tarvis, kui kasvõi seda, et vesi korrax torust sisse lähex ning kui keegi julgeb väita, et vett on päris raske torusse tõmmata, siis sellex on mitu võimalust. Ja teema autor võix soovi korral oce mulle kirjutada ning olen nõus selgitama, kuidas vette minna, vees käituda, mida jälgida ning milliste ohuallikate suhtes ettevaatlik olla.

Tõepoolest on ikka suhteliselt vastutustundetu ärgitada ujumisoskuseta inimest (sh last) minema vette jutuga, et vesi kannab. Vesi kannab küll, kuid siiski inimest, kes ennast veepeal hoida oskab. Soovitan otsida siitsamast tripist üles teema uppunud sukeldujatest. Seal on mõtlemisainet küll-justnimelt eelkõige nende igasuguste suvaliste snorgeldamisretkede korraldajate kohta. Kusjuures selle snorgeldamisega on ka nii kuidas on-näiteks minu abikaasa, kes on ikka üsna hea ujuja (tegelenud sellega kunagi isegi võistlustasemel), näiteks ei suuda läbi toru hingata, proovinud küll ja küll, aga no ei ole tema jaoks. Tema pigem paneb maski ja sukeldub siis niikauaks kuni hinge suudab pidada. Tean selliseid veel teisigi, kellel ujumisega probleeme ei ole, aga vot läbi toru hingatud ei saa. Äärmiselt kahtlaselt kõlab ka väide,et sukeldumiseks ei pea ujuda oskama? Peab ikka küll. Ei ole vaja osata profitasemel ujuda, kuid ujumisoskus kui selline peab siiski olemas olema. Ise olen PADI OWD kursused läbinud ja seal rõhutatakse justnimelt vees käitumise oskust. Aga veelkord soovitaks ülestuhnida siit see teema ja ehk võtab natuke mõnel seda kuraasi vähemaks (kuidas algajad viiakse avamerele, kus on hoovused, tugev laine-paadid triivivad minema jne)

Üldiselt muidugi püsib inimene toru ja maskiga veeepeal ka ilma ujumisoskuseta, aga kui juhtub midagi ootamatut? Tavaline asi, vesi torus, ujumisoskuseta inimene ilmselt satub paanikasse kisub peast maski ja suust toru, aga siis enam vesi ei kanna ja on vaja osata ujuda.

Ma ei tea, kuhu täpselt lähete, aga Keenia randades on võimalik sõita klaaspõhjaga paadiga ja ilusaid värvilisi kalu näeb ka vette minemata, sest giidid meelitavad kalad söödaga ligi. Aga laps saada ikkagi ujumiskursustele, see oskus tuleb elus kasuks. Tean täiskasvanuid, kes lapsena ujuma ei õppinud ja nüüd häbenevad kursustele minna.

Tais oli võimalik Phi Phi ja teiste väikeste paradiisisaarte randades snorgeldada ka ilma ujumiseta. St seisad rannas vööni vees ja pistad pea vee alla ning imetled värvilisi kalu.

Üks tuttav, kes ei osanud samuti ujuda käis Punases meres täiesti vabalt snorgeldamas. Rääkis väga suure ekstaasiga, et lihtsalt lihtsalt hulpis vee peal ja kui kift see oli:) Aga jah. Eks neid veste on ka ja neid kus on 2 ballooni mis saab selja peale kinnitada. Lapsele on kergem saada aga kindlasti leidub ka täiskasvanutele:)

Mis jutt see siis siin on? Jääb mulje, et inimese veepeal hoidmiseks läheb tarvis ainult maski ja toru... Ükski neist vidinatest EI HOIA inimest vee peal kui ta end ise ei oska vee peal hoida e. ei oska ujuda. Kõige kindlaim (ohutuim) viis on endale muretseda/laenutada märg sukeldumisülikond (kalipso), see hoiab sind pinnal nagu kork ja isegi sukeldumine ilma raskusteta on tugevalt raskendatud. Jalgade ümber soovitan siiski väikesed raskused panna, muidu uhad niisama lestadega vee peal. Kalipso plussiks on ka veel hea soojapidavus- saab kohe mitu tundi mulistada. :) Alternatiiviks võiksid olla ka erinevad vestid. Põhiline, et vett ei karda ja igas olukorras tuleb jääda võimalikult rahulikuks. Alguses ikka tasa ja targu. Järelvaataja peaks ka kindlasti olema.