Ujumine Mumbais

Kus on lubatud Mumbais ujuda?

Lubatud vist igal pool, aga soovitav üldsegi mitte. Chowpatty Beachile tasub aga ikkagi minna. See on Marine drive'i ääres, selline hiiglapikk tee mööda rannikut, natuke nagu Pirita tee, aga tohutult palju parema vaatega. Kui Bollywoodi filmis tahetakse tõeliselt romantilist stseeni teha, siis tavaliselt võetakse see üles just seal ja ilmtingimata hilisõhtul. Rahvast on küll tohutult liikumas, aga vees ei õnnestunud näha mitte kedagi. Kui näed, siis saad aru miks.

Oletan, et Mumbais saab heal juhul kusagil basseinis ujuda. Sain aru, et Mumbai rannad on reostunud veega. Kõige ilusam rand Juhu beach, mis on ka Bollywoodi näitlejate poolt armastatud elurajoon, oli ka reostunud veega. Rannad Mumbaist väljas põhja suunas (rongiga ~4 tundi) on reostunud(Dahanu beach) või valmistavad osalise pettumuse (Jambore beach Moti Damanis).

Juhu beach Mumbais: http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4455415

Dahanu beach Dahanus: http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4455057

Ujumiskõlbulik ja suurte mõõnadega Jambore beach Moti Damanis: http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4404307

Mõõna ajal "vett meres pole" :). Igatahes veepiir ei paistnud. Et ujuma minna, siis tuleb küsida hotelli administraatori käest, kuna vesi tagasi tuleb või mis aegadel vesi meres olemas on.

Ja rand Jambore beachilt Damani linna poole liikudes: http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4404432

Igal pool on lubatud ujuda, hüppa kasvõi Gateway to India juures merre. Kusjuures mõningaid kohalikke isendeid on seal ujumas ka nähtud. Kolibakteri peale pole seal ilmselt vaja väga mõeldagi, see on niikuinii miljard korda kõrgem kui puhtas vees. Hea, kui plastikaadi ja noh, nende samuste vahel ujumiskõlbulikku vett leiad. Tegelikult peaks olukord nüüd mõnevõrra paranenud olema, sest kuskilt nagu meenuks, et mingi reoveepuhastussüsteem olevat valmis saanud.