USA autorent ja LDW/LIS

Võtame kohe näite - Hertz.com (riigiks on Eesti määratud), LAX, 1-14. september, ICAR. 500 USD.

Included in the rates:

  • Loss Damage Waiver
  • Liability Insurance Supplement

Kas see põhimõtteliselt tähendab, et selle hinna sees on ka 0-omavastutusega kindlustus? Väikeses kirjas on igal pool, et LDW on "optional" jne. Kui auto ära valida ("Pay on location" nupp), siis on LDW automaatselt märgitud, hinnaks on "no price available".

Või siis ikkagi tuleb sellele hinnale kohapeal mingid kindlustuse kulud teadmata suuruses veel juurde? Krediitkaart mul midagi selles osas ei kata.

Kui sul USA autorendi pakutud hinnas on LDW ja SLI sees, ei pea sa USAs ostma mitte mingit lisakindlustust. Punkt. Sulle võidakse kohapeal autot rentides veel midagi püüda pähe määrida - roadside assistance ja/või su enda ja isiklike asjade kindlustus - kuid neid ei ole vaja. Kui sa muidugi ise ei soovi.
Autot rentides broneeritakse su kaardilt rendi maksumus + Hertzi puhul kuni 200 USD muude kulude katteks. Kui tagastades paak täis ja autoga muid probleeme pole, vabastatakse see 200 USD broneeringu alt. See võib küll sõltuvalt pangast omajagu aega võtta. See summa ei kuskilt otsast seotud kindlustusega, vaid on tagatis Hertzile, kui tood näiteks auto tühja paagi või täislagastatud salongiga tagasi vms.

Teiste riikide puhul on reeglid teised ja 0-omavastustus võib olla kas lehelt broneeritav või tuleb kohapealt osta. USA puhul mitte.

Siin ka terminite lahtiseletus inglise keeles:

Loss Damage Waiver (LDW) - covers the cost of damage to the rental vehicle, up to the full value of the vehicle, in the event of an accident. Typically LDW covers 100% of costs without a deductible additional fees. Note that LDW/CDW coverage is not insurance and is not offer the same coverage product as a damage insurance policy.

Supplemental Liability Insurance (SLI) – a product often sold in the USA which provides coverage in the event of an accident causing bodily injury or property damage to someone other than the renter and passengers.

Väike reisitip ka - liitu KLM/AF püsikliendi programmiga ja rendi auto Nationali nimelisest rendifirmast kasutades KLM'i koodi 8572130. Sinu kuupäevadeks oli midsize sõiduauto 360 USD. (Koos kindlustustega.) Tavaliselt saab sellest veel 20-25 USD maha, kui specialsite alt veel nädalase rendi sooduskood vaadata. Ise mitu korda sama varianti kasutanud ilma mingite probleemideta, viimati märtsis. Nationali pluss on ka see, et saad oma autoklassi piires parklast ise auto valida. Hertzis seda lõbu ei ole.

Heh, Maxj-il on õigus, ära minu juttu tähele pane. kui LDW ja LIS on sees, siis ei ole probleemi. Kustutasin enda eelneva jutu ära ka, et see mingit segadust ei tekitaks. Ajasin enda eelnevad rentimised segamini ise :) Võid siit ise tingimused üle lugeda: https://www.hertz.com/rentacar/reservation/reviewmodifycancel/templates/rentalTerms.jsp?KEYWORD=COVERAGES&EOAG=LAXT15

Tere

Kas see KLMi kood kehtib veel? Ja millist nationali saiti soovitate kasutada?

Ja lisda vautseri reale? teatab, et autosid pole saada. kui ära võtta kood siis on päris palju saada...

Ja kui renditud autol on CDW/THP, siis mida sellest arvata?