Usa ja Mehhiko reisi viisad

Plaanis on minna jaanuaris Usasse. sihtkohad on järgmised: Riia-San Fransisco, sealt autoga LA, Las Vegas, Las Vegasest lennukiga Mehhikosse Cancuni-Cancunist Miamisse-sealt kruiis Bahamadele ja tagasi Miamisse ning sealt juba Eestisse. Reisi pikkus on plaanitud 2 jaanuar-15 veebruar. Siit ka küsimus: kas meil võib tekkida ESTA-ga probleeme kuna tahame vahepeal Mehhikosse minna? Kas oleks vaja minna saatkonda muud viisat taotlema?

Tänan ette abi eest!:)

Kui tagasisõidupilet on olemas, siis ei näe küll põhjust miks peaks probleeme tekkima. Mis tegelikult piiril toimub, eks seda näete reisi jooksul. ESTA ega ka viisa ei anna ju mingit garantiid, et riiki sisse lastakse.

Aga küll läheb kõik hästi. Tagasisõidu- või edasisõidupileti olemasolu on üks ESTA tingimustest.

Mis elukas on "ESTA tingimus"?
Ma sõidan homme USA-sse, loodetavasti :), ESTA-ga. Kui mul tagasisõidupiletit poleks, siis ei lastaks riiki sisse? Või mis?

Või mõtled ESTA saamise tingimusi?

ESTA eeldab seda, et sa tõestad ära, et lahkud riigist USAst ettenähtud aja jooksul ja ei sobi lahkumine Mehhikosse (järsku oli ka Kanada selles nimekirjas?). Samas kui on olemas lennukipiletid Eestisse, mis siis, et vahepeal käid teistes riikides.

@tripp

ESTAga riiki sisenemisel on ikka ka oma tingimused. Lihtsalt ESTA olemasolust ei piisa. Täitsa võimalik, et ei lastagi riiki sisse, kui edasi- või tagasisõidupiletit pole. Oleneb, kui täpselt ametnikud seda kõike järgivad. Kõike võib juhtuda.

Teil on õigus taotleda viisanõudest loobumise programmi (Visa Waiver Program – VWP) raames riiki sisenemist, kui te:

kavatsete siseneda Ameerika Ühendriikidesse 90 päevaks või vähemaks ärireisi, puhkusereisi või läbisõidu eesmärgil;
omate kehtivat viisanõudest loobumise programmis osaleva riigi poolt teile õiguspäraselt välja antud passi;
teil on elektroonilise reisiloa süsteemi vahendusel saadud luba;
saabute viisanõudest loobumise programmiga liitunud reisijateveoettevõte vahendusel;
teil on tagasi- või edasisõidu pilet;
reis ei lõpe Ameerika Ühendriikidega piirneval territooriumil või lähedalasuval saarel, välja arvatud juhul, kui reisija on vastava piirkonna resident;
*olete ühe allpool loetletud viisanõudest loobumise programmis osaleva riigi kodanik