trip-krainetrip-ukraine-dark
USAsse läbi Mehhiko süstimata?

Tere!  Täpsustaksin nüüd, kas läbi Mehhiko pääseb nö vabalt (süstimata) Usasse?

Ei pääse kui sul ei ole näiteks NATO viisat või sa ei kuulu mõnda teise gruppi, kellele kehtivad tavainimestest erinevad ettekirjutused.

Ei. Millest selline arvamus?

Hetkel pole vahet kas lähed otse Euroopast või Mehhikost, tingimused on samad: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/ameerika-uhendriigid/

Vaba pole see kunagi olnud, piiril suur müür ees. Nõuete osas nagu lemmikloomaga reisimine ikka: nõutakse tõutunnistust (EV passi) ja kiipi (ESTA), nüüd siis veel süstitõend lisaks, v.a. kui oled alaealine, diplomaat või arsti tõendiga pookepuude kohta.

Arvata on, et vaksineerimata inimesed sinna ei pääse enam.

Seega, kui tahtmine ikka sõita, tuleb poosetamine jätta ja süstid ära teha

Tee süst ära ja naudi elu ilma muretsemisteta. Meie privileeg eestlastena.

Ma ise arvan et iga riik võib ise otsustada, kas ja millistel tingimustel ta välismaalaseid oma riiki sisse laseb. See on nagu igaühe õigus otsustada, keda ta oma koju lubab ja oleks ju imelik kurta, et miks peremees sealjuures soovib et esikus saapad ära võetaks. Kui USA lubab vaid vaktsineerituid ning nt Tansaania igaüht, siis nii ongi, kogu moos ning siinses foorumis on igati paslik sellealast viimast teavet sine ira et studio  vahendada. 

Lihtsalt kummaline on vaadata, kuidas poliitikud, kes alles hiljuti migrandikriisis olid arvamusel et riiki sisenemist peaks lubama vaid passi alusel, on nüüd ühtäkki arvamusel et passi küsimine on põhilise inimõiguse piiramine. Mingi järjepidev maailmavaade võiks ikka olla - kas totaalne vabadus koos piirikontrolli kaotamisega või siis piiride ja passide aktsepteerimine.