trip-krainetrip-ukraine-dark
Uus põnev raamat Eestist!

Eelinfo uuest Eestist pajatavast reisiraamatust!

  1. aasta suve hakul ilmub raamat "RÄNNATES LÄBI EESTIMAA", mis pajatab imekaunist Eestimaast ja põnevatest rännakutest Eestis.

Raamatu autor Marko Kaldur on teose üles ehitanud oma kogemuste najale läbi aastatepikkuse Eestis seiklemise. "Rännates läbi Eestimaa" väljaandjaks on Äripäeva Kirjastus ning raamat ilmub poelettidele mai lõpus - juuni alguses.

"Rännates läbi Eestimaa" tutvustab paljusid seni tundmata või vähe kajastatud paikasid kõikjal Eestis, emotsionaalsete ja kaasakiskuvate reisilugude kaudu. Samuti antakse praktilisi näpunäiteid ja viiteid, kuhu minna, kuidas looduses käituda, mida põnevat seal ette võtta.

Raamat põhineb paljuski Marko Kalduri sulest viimastel aastatel ajalehtedes Äripäev, SL Õhtuleht, Eesti Päevaleht ja Põhjarannik ilmunud reisikirjadel ning reisiportaalides kajastatul. Palju on ka uut, seniavaldamata infot. Lugusid ilmestavad mõnusad fotod kaunimatest paikadest, samuti kaardid ja olulisem info ning legendid.

Marko Kalduri eesmärk sellise teose kokku panemisel oli jagada oma muljeid ja kogemusi ka teiste eestimaalastega, kes soovivad kodumaal rännata, ent kel infot põnevatest paikadest napib. "Rännates läbi Eestimaa" on väärt abimees nii Eestit mööda seigeldes, kui ka õhtul kodus diivanil lehitsemiseks, leides loodetavasti peagi väärilise koha iga eestimaalase raamaturiiulil.

Raamatusse on koondatud lood rohkem kui 30-st paigast Eestis. Mõned põnevamad kohad, millest raamatus juttu:

  • Osmussaar
  • Narva surmasood
  • Piusa koopad
  • Mohni saar
  • Ida-Viru peaahelik
  • Emajõe Suursoo
  • Soontagana maalinn
  • Põhja-Kõrvemaa kaitseala ...ja palju teisi huvitavaid paikasid!

Raamatust "Rännates läbi Eestimaa" saab lähemalt lugeda Ida-Viru Infokeskuse lehel: http://www.ida-viru.ee/raamat

Mõnusaid lugemiselamusi ja meeleolukaid rännakuid "Rännates läbi Eestimaa" seltsis!!!

Lisainfo:

Marko Kaldur marko.kaldur@ida-viru.ee +372 52 23700 www.ida-viru.ee/marko

"Rännates läbi Eestimaa" infoleht Ida-Viru Infokeskuses: http://www.ida-viru.ee/raamat /> Tellida saab "Rännates läbi Eestimaa" Äripäeva Poest: http://pood.aripaev.ee/?CatID=20 /> Rändavatest Vandersellidest on lisainfo: http://www.ida-viru.ee/seiklus /> Loe raamatu "Rännates läbi Eestimaa" lühitutvustust ka siit: http://www.ida-viru.ee/raamat/tutvustus_1.jpg /> Riigikogu liikme Rein Aidma sissejuhatus raamatule siin: http://www.ida-viru.ee/raamat/tutvustus_2.jpg /> Raamatu kaanepilt aga siin: http://www.ida-viru.ee/download/matkaraamat.jpg

hetk tagasi laekus sama jutt mu inboxi eesti ajalehtedele mõeldud PR-tekstina :)

Marko, äkki räägid natuke inimlikumas keeles infi juurde - kas tegu samade artiklitega mis ÄPs juba ilmunud? Millist ekslusiivmaterjali pakud? Kas nahkhiirepilte saab?

Marko, kindlasti tore raamat, aga sama küsimus: kas kuidagi inimlikumalt ei saaks seda tutvustada? Tekkis juba väike kahtlus, et oled äkitselt kuhugi vallavolikogusse valitud ja sealt kõva kantseliidi juurde hankinud.

Räägi parem sellest, miks sa selle ette võtsid? kust tekkis raamatu-idee? kuidas kogusid materjali? mis endale kõige rohkem meeldib? ja muud taolist liigselt toimetamata juttu.

== Pärast eelneva kirjutamist võtsin ennast kokku ja lugesin PR-teksti ka läbi. Mõne vastuse juba sain :)

Sorri, kui mõnele uudis topelt postkasti kukub. ;)

Alustaks siis otsast.

Tegu on teatud määral ÄP lugudega, teatud määral SLÕL lugudega, teatud määral EPL lugudega, teatud määral PR lugudega. Ning loomulikult - palju uut ja avaldamata materjali! Eksklusiivne ongi see, et enamikku neid kohti ei ole varem (või viimase 15 aasta jooksul) laiemalt kajastatud. On kohti, millest kunagi pole räägitud meedias. Kohti, mida teatakse, ent kuhu ei satuta. Ja mõned laiemalt tuntud paigad. Lood on seiklustest, mis aastate jooksul toimunud. Kohtadest kus käidud. Kuigi - toormaterjali uute lugude jaoks on veel palju-palju-palju...

Ja ajakirjanik Kikale - nahkhiirepilte ei saa!!! Sel teemal võid pöörduda Keskkonnainspektsiooni... :)

Veigo - oleks ma üliinimene, siis kirjutaks igaühele personaalselt. Aga Keskkonnainspektsiooni üliagarad ja aeg-ajalt mõttetusteni langevad ametnikud on mult piisavalt aega ja energiat võtnud, et mitte enam suuta personaalselt läheneda. Vaat, mida kõike saadab korda ajuvaba bürokraatia - röövitakse vähimgi huvi Eestit tutvustada.

Materjal...kõikjalt Eestist kogutud...koha peal...külameeste jutt...legendid...internetiinfo...teatmeteosed...välismaised allikad...jne...kõikjalt...pika aja jooksul.

Idee. Ammu tekkis. Kuni leidsin partneri, kes aitas raamatu ka teoks teha. Tänud Äripäevale! (see ei olnud reklaam)

Milline lugu meeldib? Raske öelda. Kui olen kogu toimetamisega ühele poole saanud, siis puhkan veidi üksikul asustamata saarel. Loen raamatu uuesti läbi. Ja alles siis vastan.

Ahjaa...Veigo - ma olen päris sügavalt kohalikus poliitikas sees...volikogu tasandil ja muud moodi...eks see sealt tuli...ja omajagu süüd on ka TÜ ajakirjandusosakonnal... :)

Esialgu kõik. Uued vastused hiljem siis...

:)

er-draug ehk Marko VANDERSELLID