vaatamisväärsused Dresdenis

Mida soovitate Dresdenis kindlasti vaadata. Millised on soodsad söögikohad? Tänan!

Loomulikult Dresdeni kunstigalerii kus asub näiteks Raffaeli Sixtuse madonna ja ka palju muud toredat..Seal on tegelikult kokku kolm erinevat muuseumi.Lisaks galeriile Relvapalat ja Portselani muuseum.Vanalinn on korralikult restaureeritud.Leidub ka toredaid kohvikuid.Söögikohti leiad suuremas valikus suurest kaubanduskeskusest.Kahjuks nime ei mäleta aga kesklinn pole eriti suur leiab lihtsalt.

2
0

kas relvapalati all mõeldud seda - http://www.mhmbw.de/

0
0

Minule jättis omal ajal sügava mulje Das Grüne Gewölbe- varakamber, väga kena juveliirkompositsioonide kogu. Vt ka http://wikitravel.org/en/Dresden

1
0

Kindlasti ka Frauenkirche ja selle vaateplatvorm ning ümbrus: http://www.frauenkirche-dresden.de/kuppelaufstieg+M5d637b1e38d.html Kui meie seal käisime, tehti kirikus kahjuks remonditöid, vaateplatvorm oli siiski avatud. Lähim parkimine (Q-Park) sealsamas maa-all. Veidi kallis on aga ilu on seda väärt:) http://www.qf-dresden.de/parking.html#parking.html

1
0

Eelkõige Zwinger- barokkne loss ja kunstimuuseum. Seal olev maaligalerii on üks Euroopa kuulsamaid kunstikogusi. Samuti Elbe jõgi ning Blaues Wunder – sinine sild üle Elbe jõe. Veel jäi Dresdenist meelde pikk pannoo vanalinna tänaval, mis jutustas Dresdeni ajaloost. Ajaloole tuli aga vahepaus sisse 1945 aastal, kui linn hävitati pommitamisega täielikult, kuid on vapustavalt ilusalt taastatud.

1
0

Tänud vastamast. :) Uurisin ühistranspordi piletihindade kohta... segadus ikka. Kas on neil olemas 24h pilet või on see ostukp + varahommik? Ei saa sotti. Aga mõtlesime siin, et ühel või kahel päeval võiks ju ka trammi-bussi või metrooga seigelda.

0
0

Tundub ikka olevat päevapilet (mitte 24h pilet) ka olemas (one-day tickets) http://www.dvb.de/en/Tickets-Fares/Overview-of-Tickets-00396/#one-day

0
0

Mul on olnud Dubais juhus, kus oli ka ühe-päeva-pilet ja ostsin kuskil 1-2 paiku ja kui järgmisel hommikul kell 10 metroosse läksin, siis see pilet enam ei töötanud ja pidin ikka uue ostma.

0
0

Dresdenis pole sellist ohtu - seal pole metrood:)

Ühe päeva pilet aga peaks kehtima valideerimise hetkest kuni järgmise päeva hommikul kella 4-ni. See on ühe päeva, mitte 24h pilet. Et siis kasulik osta hommikul ja päev otsa sõita. Väljavõte: With a one-day ticket you can go by tram or bus (with the exception of special means of transport - see validity) as often as you like until 04:00 a.m. of the day following validation.

1
0

seda ma arvasin ka - homeuser! meie 24h on ikka etem ;)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased