Vabatahtlik teenistus

Need, kes on käinud - rääkige lähemalt. Kuidas seda alustada? Kui ma natuke tutvusin nende eeskirjadega Euroopa Noored lehel, siis sain aru, et pean ise projekti alustama ja nad seda rahastama saama? Kui lihtsalt või raskelt see käis või kui ei käinud, kuidas siis saite? Ja kuhu läksite, mida tegite, kas saite shoki jne :) aga eelkõige mind huvitab see kohapealt saamine, esimene samm, mida paganat ma teen?

Kas oled kohapeal Eestis osalenud mõnes vabatahtlike programmis?

http://www.vabatahtlikud.ee/

Kõige pealt on sul vaja saatvat organisatsiooni. Selleks võib olla ükskõik milline MTÜ. Tavaliselt on selleks noortekeskused, kuna paljud projektid on seotud just noorsootööga.

Põhimõtteliselt on kõik see informatsioon olemas kodulehel euroopa.noored.ee!

Uuri erinevate noortekeskuste kodukaid, päris mitmetel neist on pikaajalised kogemused EVS'i vallas.

Sending organization olemas ja kindel ettekujutus sellest, mida sa vabatahtlikuna ära teha tahad, siis võid suunduda data base'i juurde, et valida sobiv projekt ja kontakteeruda vastuvõtva organisatsiooniga.

Julget pealehakkamist

Kas see sending organization on kandekott, mille pean kaasa võtma, et minna data base'i juurde saamaks temalt edasised juhtnöörid? Räägiks ikka eesti keelses keskkonnas eesti keeles, Kirsimari?!

Tere Navi,

Kuna tegelen ise selle valdkonnaga ja EVS'i (no anna andeks, ka see on inglise keelne lühend) projektid ja lepingud ei ole teps mitte eesti keeles, siis tahes tahtmata kasutan just võõrkeelseid väljendeid. Seda eriti mõeldes teemaalgataja peale, kes nii kui nii nende väljanditega kokku hakkaks puutuma!

Ma ei suuda uskuda, et ikka leidub selliseid tähenärijaid, kel muud teha pole, kui Trip.ee's istuda ja läbi oma sapiste kommentaaride inglise keele invasiooni Eesti vabariigis peatada. Edu sulle!

Veel yks vabatahtlikke v2lismaale saatev programm on GLEN-programm.

Rohkem infot leiad siit: http://www.glen-europe.org/ ja http://www.terveilm.net/est/ymarlaud/cat-305

Uutele projektidele hakatakse vabatahtlikke otsima 2008. a. jaanuaris. Projektide elluviimise aeg on 2008. a. juuli-detsember.

aga miks nii palju seda matsikeelt siiani kasutad?

Eesti keel ei ole minu jaoks matsikeel ja ei saa ka kunagi olema. Minu rahvustunnet pole veel kellegi poolt alla surutud ja ma olen oma emakeele ja isamaa üle väga uhke.

Tegelikult pole ju mingi raskus öelda saatev või abistav organisatsioon ja andmebaas. Pole vaja toota kakskeelsust. Kui ma hakkaksin oma juttu vene keelsete terminitega siin omavahel segama, oleks vist kõigil kisa lahti. Pole vahet, kas inglise-, soome- või tontteabmiskeelne solkimine - üks saast puha.

lopetasin just selle aasta mais oma aastase euroopa vabatahtliku teenistuse Prantsusmaal. Mul polnud saatva ja ka vastuvotva organisatsiooni leidmisega raskusi kuna olen sellega ka eelnevalt tegelenud. panen sulle punkthaaval kirja millised oleksid esimesed sammud

  1. Kulasta Euroopa Noored kodulehte WWW.noored.ee Sealt saad parima parktilise ulevaate, kuidas see protseduur amtlikult kaib.Loe see kindlasti labi, uksipulgi.

2.kulasta kodulehte www.euro26.ee Ava aken "Noored raagivad" seal on maade kaupa jutte ja artikleid, mida noored ise on erinevate programmide raames kulastanud.

3; Leia saatev organisatsioon, see on siis organisatsioon, kes sul aitab projekti leida ja projekti taitmisel ja kes ka uleuldse sinu eest koiges orienteerumises aitab. Kui sa oled lopuks selles punktis, et toesti soovid minna siis voin sulle anda vaga hea saatva organisatsiooni koordinaadid, kes ka mind saatis.

  1. vota uhendust saatva organisatsiooniga

Vabatahtlik teenistus oleneb vaga palju sellest, kuhu kanti sa lahed, kui kauaks ning milline on sinu motivatsiooni tase.

kivi kotti:)vaga laheda asja votad ette

Tõsiselt tasuks mõelda selle peale millist tööd sa teha tahad ehk millist projekti valida. Kõige levinumad on noorteprojektid aga on ka keskonnateemalisi jne. Projektist oleneb päris palju ja kui kohale jõudes selgub, et sai vale valik tehtud on vahetamine üsna keeruline. Ja ei pea ennast ainult Euroopaga piirama, asjaajamine võtab küll kauem aega, aga põhimõtteliselt on võimalik minna kuhu iganes, see oleneb sinu ja saatva organisatsiooni koostööst.

Tervist. Edastan siinkohal ühe põneva saidi, mis pakub töö-ja elamisvõimalusi justnimelt selle teema algatajale. Hoian ise ka sellel silma peal ja mõlgutan mõtteid väike töö-ja eraeluline paus teha. http://www.i-to-i.com/

Viimane sait on küll väga kena ja põnev, AGA: tuleb tähele panna, et seal tuleb vabatahtliku aja eest ise maksta, lisaks lennukipiletid! EVS (www.noored.ee) on võimalus, kus kõik makstakse kinni, transport, toit, ööbimine ja antakse pisike taskuraha ka (aga tõesti pisike); tervisekindlustus on ka kogu sealoleku ajaks. Ja EVS kaudu saab ka euroliidu riikidest väljapoole siiski, asjaajamist on veidi rohkem ainult.

veel üks võimalus on www.estyes.ee

Jah, aga EstYes on Euroopa Vabatahtliku teenistuse saatev organisatsioon. (Tehes ka palju muud). Välismaa projektide andmebaas on ikkagi Euroopa Noorte kodulehel. EstYesi kaudu muidugi saab ka oma raha eest minna lühemaks ajaks vabatahtlikuks: suvised noorte töölaagrid.. aga pikaajaline ja tasuta on ainult Euroopa Noorte pakutav programm.

Tere! Mul on selline küsimus, et kas on kedagi, kes saaks jagada oma kogemust olles vabatahtlikuna välismaal olnud just Euroopa Noorte kaudu ja seda väljaspool Euroopat?

Kasutaja "oogi", Sa mainisid, et oled käinud nõnda välismaal ennegi ja oskaksid ehk veidi nõu anda. Olen just praegu nii kaugel, et pika ajaga olen suutnud välja valida vastuvõtva organisatsiooni, kuid arvan, et mul pole tuttavaid, kelle kaudu leiaksin saatva organisatsiooni Eestist. Sa maninid, et tead üht väga head, kes Sind aitas. Kas annaksid ehk veidi nõu? (Tänan igaljuhul ette, ja loodan, et märkad seda kommentaari ruttu.:)

Liina-Mariale: Muide, saatvad organisatsioonid Eestis on ka andmebaasis täiesti olemas! Võta sealt "Estonia" alt, ja vaata, mis on märgitud tähisega "S" ehk sending või C ehk kordineerivad. Keegi neist on kindlasti valmis sind aitama. Nt kui elad Viljandimaal, on selleks Viljandimaa noortekeskus jne. Ei soovita valida Diakoonia Aasta Eestis, sest nemad panevad vabatahtlikele mõeldud ettevalmistusraha e 320 eurot enda taskusse, kuigi sul oleks õigus selle eest võtta keelekursusi, osta sõnaraamatut vms. Kas vastuvõttev organisatsioon on sinu valimist juba ka kinnitanud? Mul läks selle leidmiseks üle poole aasta...

See blog räägib EVS vabatahtliku elust Argentinas:

http://blog.ee/liisu/

Ei ole nõus väitega, nagu paneks Diakoonia Aasta Eestis vabatahtlikele mõeldud raha enda taskusse. Ka mina olen Argentiinas just nende kaudu ning nende teenusepakkumine on väga hea -- ma pidin ise ikka üsna vähe rabelema ja leian, et kogu selle kulutatud aja eest on ka neil õigus oma tasule. Mina sain enne sõitu küll osta keeleõpikuid ja mingeid muid asju veel, kuna see oli ammu, siis ma tõesti ei mäleta. Ma pigem julgeksin Diakoonia Aastat just soovitada.

Ja julgeksin soovitada ka EVSi. Tõeliselt hea võimalus ilma suurte lisakulutusteta maailma näha, uusi kultuure kompida ning keeli õppida.

Nii tore, et keegi viitsib aidata:) Aga, ma pole vastuvõtva organisatsiooniga ühendust võtnud. Ei tea, kas see on üldse õige, aga mul on tunne, et peaks enne saatvaga rääkima, et plaanist hakkaks midagi edasi arenema. Olen sealt andmebaasist Eesti saatvaid organisatsioone vaadanud küll, tunduvad küll sõbralikud ning usaldusväärsed. Aga see otsus on nii tähtis ja tahaks väga, et keegi emakeeles aitaks, kas peaks äkki Euroopa Noorte kontorisse minema? N-ö kuulutustes on alati kirjas, et oodatakse aktiivseid ja avatud inimesi. Kui aus olla, siis ma olen just selle vastand. Kui kõrgele oma ootusi seoses selle tööga saab seada: kas ma võin eeldada, et kui ma sinna (Rootsi) lähen, siis paratamatult juba väliskeskkonna mõjul muutun avatumaks? Seoses sinna minekuga on nii palju küsimusi ja kahtlusi, peamist just endale: et kas ma saan hakkama?

Kõigepealt pead siiski ise endale vastuvõtva organisatsiooni leidma, mina saatsin u 50 kohta kirjad, enne kui positiivselt reageerinud vastuvõtva org-i leidsin. Saatva leidmine on ikka oluliselt lihtsam. Vali andmebaasist välja ja hakka end tutvustavaid kirju laiali saatma.