Väike hädaolukord!

On tekkinud väike hädaolukord. Lendame homme (02.05) EA-ga Londonisse. Meile vastu tuleva inimesega aga juhtus õnnetus ja ta ei saa meile vastu tulla. Kuna arvestasime võõrustajaga, pole teinud ka mingeid ettevalmistusi (enam ka ei jõua), oleme esmakordselt välisreisil, on teatud keeleprobleemid ja meil on kaasas ka üks pime reisija, palume, äkki on kellelgi võimalik homme tulla vastu Gatwick´i lennujaama ja aidata mingil määral esmase informatsiooniga? Vajadusel saame täita abivalmis inimese soovi seoses Eestiga. Palun teatage oma võimalustest meilile: alittna@hot.ee

  • Mis laadi infot vaja? Jõuad siin äkki vastused leida.
  • Ööbimine on olemas ikka?

Kõigepealt suur tänu vastukaja eest.

Abi oleks minimaalne. Nagu juba kirjutasin, oleme välisreisil esmakordselt ja on ka teatud keeleprobleemid. Hea oleks, kui keegi tuleks lennujaama vastu ja saaks viperusteta linna hotelli (hotell asub WILBERFORCE ROAD´il). Samuti jagaks veidi sellist üldvajaliku informatsiooni. Eks edaspidi saame juba ise hakkama. Lihtsalt arvestasime liialt oma tuttavaga ja kodutöö on täitsa tegemata, lisaks on veel kaasas nägemispuudega inimene.

Aga homseni on aega netis kolada. Soovitan asjalikuks hakata ja esimese asjana lasta mõnel ingl keele oskajal välja kirjutada abi küsimiseks vajaminevad laused. Samuti selgeks teha ühistranspordi plaan, et kuidas ma hotellini jõuda jne. Nägemispuudega inimest aitate te ise ju, seega ei peaks teda liialt suureks probleemiks.

Ilma keeleoskuste saab ilusti hakkama. Kuidas kaardi lugemisoskus on? http://www.mylondonmap.com/ Kaart annab kahte kohta: Wilberforce Rd, Hackney, Greater London N4 2, UK Wilberforce Rd, Barnet, Greater London NW9 6, UK Täpsusta hotelli asukohta.

Asukohaks sobiks Wilberforce Rd, Hackney, Greater London N4 2, UK.

Paraku annabki. See oli väikseks probleemiks isegi meie Londoni tuttaval. Lisaks veel see, et mõlemal tänaval on hotellid ja pealegi sarnaste nimedega!

Hotell asub Wilberforce Rd, Hackney, Greater London N4 2, UK

Info puust ja punaseks http://www.transportdirect.info/Web2/JourneyPlanning/JourneyDetails.aspx?cacheparam=18 Finsbury jaamast edasi kõndimiseks kasuta http://www.mylondonmap.com/ Pane seal search lahtrisse soovitud tänava nimi ning näed selle piirkonna kaarti.

Keegi polegi palunud aidata nägemispuudega inimest. Lihtsalt nägemispuudega inimesega võõras kohas on keerulisem liikuda, kui ise ka ei tea täpselt suunda. Tõepoolest netis võib igasugust informatsiooni leida, seega olen ikkagi huvitatud kontaktist inimesega, kellel oleks aega pühapäevasel päeval veidi ringi liikuda (nagu see oli ka mainitud teema esimeses kirjas).

Ma saan aru, et eestlane olla on uhke ja hää, aga miks peaks keegi oma kaasmaalasi aidates pühapäeva veetma Londoni ühistranspordis?

Ja teisest küljest, eks see (s.t. transpordi kasutamine) maksa ka omajagu.