Väikelapsega Bangkokist

Abikaasa läheb jaanuaris tööasjus Bangkoki ja tahaksime minna 2-aastase lapsega kaasa. Aga see tähendaks seda, et oleksin nädala lapsega suht kahekesti kõik päevad ja pärast saaksime kolmekesti teiseks nädalaks kuhugi ära lennata. Kuna ma ise ei tahaks üksi lapsega väga ringi käia siis kas Bangkokis endas on ka mingeid selliseid suuremaid hotellikomplekse kus lapsega oleks hea olla ja tegevust või ikka pigem ainult need pilvelõhkuja-hotellid? Kuhu kõige mõistlikum oleks pärast nädalaks lennata? Tahakski minna kuhugi päikese kätte pigem rahulikumasse kohta. Suurt kultuurireisi ette pigem ei võtaks, pigem rannapuhkus. Aitäh ette kes kaasa viitsib rääkida.

Ko Samet - Bangkokist ca 3 tundi autoga sinna, sealt tagasi ca 2 tundi Suvarnabhumi lennujaama (kesklinna sõitmise ummikuid vältides, sest lennujaam jääb teele).

Hua Hin on muidu igav, aga seal on 5-tärni privaatrannaga resort tüüpi hotelle, kus ilmselt lapsega hea olla. Ajaliselt sama, ca 3 tundi autoga, aga kuna lennujaama jõudmiseks tuleb läbi Bangkoki sõita, siis otse lennujaama sõites ajalist võitu ei tule.
Võrreldes lendamisega ajalist kaotust ei tule. Auto otse Ko Sametile/Hua Hini stardiks samal ajal kui takso lennujaama, et kuskile lennata. Seal kohal oled ilmselt samal ajal, kui lennuk hakkab Bangkokist Phuketile, Krabile vms lendama.

Bangkoki hotell - ei kujuta ette, mis tegevust täpselt vaja? Mida rohkem tärne, seda suurem tõenäosus, et on mingeid lapsenurki. Pilvelõhkujad on ka need hotellid kindlasti. Aga kas on mingi lopsaka aiaga ja mitmete basseinide ja lõbustuspargiga perehotell Bangkoki kesklinnas? Pole kuulnud.

Ise lendaksin edasi näiteks Koh Samui saarele, tunnine lend ainult. Bangkokis tegelt mu arust midagi hullu üksi lapsega ei oleks, täitsa tehtav, nt Siam Paragon kaubanduskeskuses oli nt mingi meremaailm. Jalutaksin veidi vb linnas olevaid templeid käruga läbi. Takso on ylimalt odav. Soidad kuskile taksoga, kärutad veits päeval ringi templites ja ss taksoga tagasi hotelli. Kompaktne käru kaasa. Avastamist kindlasti on :) 

Bangkok on Kagu Aasia metropol ja ärikeskus eelkõige- kesklinnas on meeletud ummikud ja taksoga ei jõua kuhugi. Ostad 10 korra BTS (Skytrain) pileti (Rabbitcard) ja taksoga ehk lühemad otsad.

Suure roheala ja paljude basseinide/mänguväljakutega hotelle linnast just ei leia, aga sellise hotelli, kus lapsega lisaks mõningastele jalutuskäikudele tore, vast ikka. Näiteks see jäi silma Tripadvisoris, isiklik kogemus puudub: Chatrium Residence Sathon Bangkok


Lisaksin veel nii palju, et hotelli otsides oleks vaja teha valik "one bedroom" (või rohkem), et oleks eraldi magamistuba, neid apartment hotelle on Bangkokis lademes. Airbnb kaudu saab veel odavamalt mõnda välismaalastele mõeldud basseiniga majja (alates 20-25,000 bahti kuu), aga hotelli ja toateeninduse mugavus kuluks ilmselt nii pika aja puhul ära.