Viimased kommentaarid

Ise lendaksin edasi näiteks Koh Samui saarele, tunnine lend ainult. Bangkokis tegelt mu arust midagi hullu üksi lapsega ei oleks, täitsa tehtav, nt Siam Paragon kaubanduskeskuses oli nt mingi meremaailm. Jalutaksin veidi vb linnas olevaid templeid käruga läbi. Takso on ylimalt odav. Soidad kuskile taksoga, kärutad veits päeval ringi templites ja ss taksoga tagasi hotelli. Kompaktne käru kaasa. Avastamist kindlasti on :) 

Keenia ongi yks kõrge riskiga maadest, sellepärast. Keeniast tulijatelt toesti kuuldavasti kysitakse. 

Kirjutan veel teistele ka teadmiseks, et kollapalaviku vaktsiini toesti ei kysitud. Tundub, et see on toesti vaid neile kes monest kollapalaviku riskiga maast sisenevad.Raha osas soovitan vahetada tzillingid lennujaamas, kuna seal oli tunduvalt parem kurss, kui mujal. Lennujaama kurss oli 2300tz = 1$. Stone Townis 2000tz=1$ ja Kendwas 2200tz=1$. 

Kas enam eiole kollapalaviku vaktsiin kohustuslik? Ma olen aru saanud, et see on kohustuslik koigile.. ise sisenen tansaaniasse Milano-Doha-Zanzibar (otselend saarele). Vaktsiin veel tegemata, kuna ei tahaks yldse teha seda tegelikult.. kellelgi kogemust? Kuidas nad piiril seda kontrollivad, pohjalikult v lampi? Mul on see vaktsineerimispass kyll endal olemas, motlesin kas see ei läheks läbi, et kirjutan sinna lihtsalt ise kollapalaviku juurde :D Siiski Aafrika ju.. :D 

Haha, kujutan ette. Varem pole olnud vaja ette näidata oma ”reisikavasid ja tuhandet lennupiletit”, kuigi on alati prinditult kaasas olnud, tore, aitäh vastuse eest. Hakkame reisi planeerima :) 

Juulit ei oska kommenteerida, olin ise juuni keskpaigani horvaatias. Aga soovitan ka horvaatiat väga!! Eriti meeldis Hvari saar ja Plitvice rahvuspark. Nendesse minge kindlasti. Horvaatia on minul kindlasti yks lemmikumaid kohti nii terves maailmas, kui ka euroopas. Imeline loodus. Meie läksime Plitvice hästi vara hommikul, ja päevapeale oli päris palju hiina turiste kyll. Tasub minna hommikul, usun et siis pole hullu midagi. 

Kui kaua ferry soitis Biminile ja palju hind? Millist laevafirmst soovitate?

Kasutasime ka detsembris Cicar rendiautot nädalakese. Jäime väga rahule, tagastades maksid bensupaagi ylejääkide eest veel raha peale ka :D 

Kas see soojendusmatk Mandelblütenweg oli ka ikka tenerifel? Kuidas see sillakesega koht ylesse leida? Nii lahe postitus

Eelmisel suvel sai lennatud Mavicuga Spliti rannaäärsel alal (seal oleks peaaegu kajakaparv sisse lennanud), läks kõik õnneks hästi. Braci saarel sujus lend hästi. Hvaris oli väga tuuline neil päevadel, kui olime, paar klõpsu majutuskoha terassilt tegime. Plitvice rahvuspargis droonid olid rangelt keelatud. Krka’ pargis oli lubatud. 

Ei soovita ka viimasele minutile jätta, 3 kuud ennem ongi selline viimane aeg juba mõtlema hakata, siis veel võimalik hea hinnaga saada. Cebu pacificuga soovitan, aega varuda, meil oli iga jumala lennuga mingi jama. Küll tühistasid lennu ära, küll tahtsid meid ilma küsimata teise lennujaama maanduma panna ja üleüldised hilnemised 1-2 tundi jumala tavaline. Aasia halvim lennufirma tiitel minupoolt neile, aga hinnad head ja väga muud valikut ka ei ole teiste lennufirmade osas.

Unustasin mainida, et Havanasse oligi plaan nagunii minna :D

Berlyka:

Kust bronnsid auto ette, kohapeal paar päeva varem, voi kuskilt läbi neti? Milliselt firmalt votsid? kas tahavad pandiks passi v midagi ka? Hea teada, et tühja paagiga vóib tagastada, kas see on üldine reegel neil, või oskab keegi öelda, kas see rendifirmade vahel erineb?

Mis hinnaga rendiautod?

Kuidas sõit Varaderost Cienfuegosse, kui kaua umbes läks kohale jóudmiseks (autoga), google maps näitab umbkaudu 175km. Soidab ära 3 tunniga voi kuidas teeolud?

Mis seal Makarskas täpsemalt head? :) Oleme ka minemas ja Spliti jaoks jäetud 3 päeva, yhe neist kolmest oleme jätnud rahvusparkide kylastamise jaoks aga sisuliselt jouaks yhel päeval niisama sinna Makarskasse ka söita, nii et ohtul tuleks tagasi. Aga mida seal soovitate teha/näha? :)

Tegelikult on lennupiletitega selline systeem, et mida rohkem sa konkreetseid kuupäevi otsid, seda kallimaks nad lähevad. Mul on olnud elus hetki, kus olen tund aega tagasi leidnud summa x eest lennupileti ja lehekylg jäi lahti, tund hiljem hakkasin refreshima ja ostma ja hind tousis 100eur. Lihtsalt, et ma jälle sama IP aadressiga otsisin. Ja nii on pea köikide lehtedega. Ma teen alati nii, et kui leian siis teen screenshotid ja rohkem ei otsi, enne kui raha kindlalt olemas ja ost kindel, see tagab ka sama hinna. Aga kui igapäev otsida siis tihtipeale töusevad just konkreetselt ainult "sinu" kuupäevad.

Olen sellisel juhul kasutanud programmi, millega muudad IP aadressi nt kuskile Löuna-Ameerikasse v Aasiasse ja leiab jälle vana hinna ilusti ylesse :D Programm tasuline ja nime hetkel ei mäleta, aga olen niimoodi vana hinna tagasi ette saanud, kui juba "kallinenud" oli.

Olles eelnevalt kahel korral käinud Tais (Koh Phangan, Koh Samui, Phuket, Krabi, Ao nang, Phi Phi, Bangkok) ja nyyd Filipiinidel (Cebu, Malapascua, Puerto Princesa, El nido, Boracay).

Siis Taisse soovitan minna pigem nendel, kel on see esimene reis Aasiasse, kui valik on Filipiinide ja Tai vahel. Esimesel korral Tais ringi trippides isegi päris hullu pödesin, et kuidas ikka hakkama saame :D Teisel korral seal tundus köik juba väga lihtne ja iseenesest möistetav.. :P Et Tais saaks sellise Aasia maitse suhu ära.

Tais on tunduvalt lihtsam liikuda yhest kohast teise. Toon näite näiteks Bangkokis Koh Samuile saamiseks. Väga lihtne, istud lennukisse ja lendad Koh Samui saarele ja oledki kohal voi teine variant lendad Surat Thanisse ja sealt praamiga yle, selle pärast ei pea yldse muretsemagi kuidas saada transport lennujaamast sadamasse ja sadamast praamipilet. Lennujaamas juba koik uksel pakuvad ja enne kui sa sealt lennujaamast välja jouad, on sul juba kleeps rinnas ja soidadki roomsalt Samui poole. Soit lihtne, loogiline ja kiire. Tais on turistidele loodud parem systeem, kui Filipiinidel.

Siis Filipiinidel on juba natukene raskem. Toon näite Cebu lennujaamast Malapascua saarele saamiseks. Oletasin, et keegi lennujaamas ikka pakub transporti ja tänu sellele midagi ette ei broneerinud. Tegime tiiru lennujaamale peale, keegi ei pakkunud midagi. Lopuks kysisin yhe toreda naispolitseiniku käest, et ega tema ei tea kuidas saaks Malapascuale transpordi. Hakkati siis sebima ja helistama. Lopuks tuli auto. Kaardilt vaatasin, et kilomeetreid umbes 120, kiire matemaatika.. soidab keskmiselt 2h. Ega ikka ei soitnud kyll, 120km soitsime me 5,5h (teeolud halvad ja koguaeg keegi peatus ja hyppas ette :D ). Edasi ootasime kohalike järel, et paat täituks, lopuks 2 tundi pärast sadamas ootamist paat väljus, kohal olime plaanitud 3h asemel kuskil 5-6 tundi hiljem. Koik väga venis, eriti kui tahata pea öösel saada paadiga yle.

Kui ma arvasin, et Tais on hangumist väga palju siis filipiinod olid ikka natukene yle neist. :D

Söögi osas, nagu ka paljud minu tuttavad, kes on käinud Tais ja ise Filipiinidele oma jalga tostnud ei ole, räägivad koik kui yhest suust, mis te sinna ikka lähete seal pidid halvad toidud olema. Minu meelest see on niii niii yle paisutatud jutt, lugesin ka siit foorumist enne minekut, et väga halvad toidud jne.

Ootused olid suht madalad minnes... Nyyd hiljem analyysides: Tais olid väga maitsvad toidud enamjaolt, aga ma ei ytleks, et Filipiinid väga palju alla jäid. Koik oleneb kindlasti sellest, kus sa söömas käid ja mida sa sööd. Tais ma proovisin palju selliseid kohti, kus käisid kohalikud ja mis polnud eriti hygeenilised - sain kahel korral toidumyrgituse ka. Filipiinidel otsustasin, et söön korralikemas kohtades. :D Toidumyrgitust ei saanud kordagi.

Meie soime Filipiinidel väga palju mereande ja neid nad oskasid kyll alati ideaalselt teha. Väga maitsesid. Samamoodi pannkoogid, neid peab proovima Filipiinidel!!! Tais tehti selliseid väga öhukesi ja maitsetuid, Filipiinide pannkoogid hommikusöögiks on must try.. VÄGA öhulised, paksud ja maitsvad. Peab todema, ma ei ole kunagi nii häid pannkooke söönud.

Siis neid teistsuguse välimusega kuulsaid täidetuid banaani-nutella pannkooke jms, mis on Tais ka, neid saab ka Filipiinidelt ja täpselt sama head.

Mis on Filipiinidel minu meelest parem, kui Tais?

Filipiinide rannad on palju ilusamad, inimesed palju söbralikumad, turiste on vähem (kui jätta Boracay välja), loodus on metsikum ja kaunim. Vesi on sinisem ja puhtam, inglise keele tase palju körgem, kui Tais ja Filipiinidel PALJU vähem närvidele käivaid myygimehi :D

Mis on Tais parem, kui Filipiinidel? Transport systeemsem ja lihtsam. Rollerirendis on automaatsed rollerid, Filipiinidel väga palju manuaale, kohati oli raske automaati leida. Tai on kohati natukene odavam ja lennud odavamad. Kergem liikuda punktist A punkti B. Turul saab tunduvalt rohkem kaubelda, kui Filipiinidel. Hotellivalik on suurem (kui otsid rohkem luximat teemat).

Sisuliselt, kui otsid paradiisi, siis leiad seda kyll mölemast, aga Filipiinid jäid endale rohkem hinge, eriti inimeste headuse ja söbralikkuse poolest. Muidugi meeldis see, et turiste oli vähem. Toidud on minu arvates täitsa vördsel tasemel, Tai on natukene siiski yle.

Uurige kindlasti Malapascuat Cebu pohjaosas, see oli toesti HEAVEN ON EARTH :) VÄGA ODAV KOHT, kyll aga natukene keerulisem on sinna pääsemine. Ja sealsed inimesed, olid VÖRRATUD :) Minu lemmik koht Filipiinidel, köige vähem meeldis Boracay, liiga turistikas. Malapascua juures on Kalanggaman island, mis on ka MUST SEE :) Kel rohkem huvi Malapascua kohta, voib kirja saata :)

Spa hinnad olid hiljem Boracayga vorreldes umbes 10 korda odavamad. Tasub minna! :)

Tai lemmik on Phangan ja Samui, Phi Phi ka kindlasti väärt käia.

El Nido meenutas vägagi Taid (palju kaljusi, sarnased laguunid).

Filipiinidest tulemas videoblogi lähitulevikus, panen lingi, kui videod töödeldud-monteeritud. :)

Meie just saabusime Filipiinidelt. Koige motekam on votta raha välja lennujaamades / suurtes kaubanduskeskustes, kus kindlalt on palju raha automaadis olemas. Boracayl teadsime, et on palju automaate ja seega me ka välja ei votnud eelnevalt. Kohapeal aga selgus, et koik automaadid olid tyhjaks voetud. Konkreetselt nendes ei olnud raha. Kaks päeva otsisime automaati, kust raha välja saada ja teised turistid otsisid ka ja kysisid meilt pidevalt kas oleme votnud ja kust saaks.. Olime aastavahetusel seal ja oli väga väga palju turiste, niiet korgperioodil soovitan pigem juba varuda raha.

Me vahetasime kaasa kuskil 20000 peesot ja ylejäägi votsime kohapealt automaatidest.

Siin foorumis räägiti, et El nidos pole automaati (vb lugesin liiga vanu postitusi :D), seega valmistusime juba Puerto Princesas ette, et votame sealt, enne tulekut raha välja ära. El nidost aga ikkagi leidsime automaadi, see nägi päris uus ja uhke välja, nii et alles tekkinud. Minul on SEBi mastercard debit, ja mina sellega igaljuhul kuskil raha välja votta ei saanud, Soome Nordea (Visa debit) toimis meil koigil igalpool. Aga El nidos on ainult yks automaat ja kui sellega midagi juhtuma peaks siis on vist ikkagi motekas, et midagi on endal ka kaasas.

Mina soovitaks ka unustada mõtte minna 14ks päevaks Raylay randa. Seal tõesti ei ole mitte midagi teha. Viimased paadid Ao nangist Raylayle väljuvad õhtul kl 18.00. Seal ei ole eriti midagi teha. Ma ise vb läheksin sinna max kaheks ööks, rohkem küll mitte. Mina ei suuda niimoodi istuda omas hotellis ja hotelli rannas, nii et ümberringi on kaljud, meri ja mets. Poed puuduvad ja mõned üksikud restod. Pole mõttet broneerida hotelli Raylaysse ja siis käia iga päev paadiga Ao Nangi. Raylay on küll ilusam, kuid soovitan võtta hotell Ao nangi rannapromenaadi äärsesse alasse (booking.com kaardil tunneb selle koha ära hotellide rohkuse poolest). Palju söögikoha valikuid ja üldse tegevust palju rohkem kui sisuliselt üksikul Raylayl. Kui soovite rahulikku rannapuhkust sobib Raylay, kuid kui on vähegi soov õhtul natuke turgudel jalutada jne. peaks võtma Ao Nangi. Endal oli hotell Ao nangis ja käisime kahel päeval paadiga Raylaysse päevitama, mitte et seda Ao nangis ei saaks. Ja raylayl soovitan rentida kayakid tunniks-kaheks ja aerutada kaljude juurde, mis rannast paistavad (mõnesse sai sisse ka veidi minna, super lahe kogemus).

Eelmisel korral ööbisin Ao Nang Andaman Resortis - selline odavapoolsem, kuid tõesti tuba oli ilusti iga päev puhas ja koristatud, konditsioneer, külmkapp. Kes basseinita hotelli otsib, siis soovitan. Naised receptionis olid samuti väga abivalmid ja toredad.

Kolme nädala pärast uuesti ja siis ka väike tiir taas Ao nangis - sel korral Ibis Styles Ao Nang - hetkel päris soodne. Ise broneerisin 5ks ööks umbkaudu 400€`ga ja hiljuti märkasin, et oli soodukas 250€ samaks ajaks.

Vaatasin ka sellelt samalt lehelt, mis lobster on siia pannud. Tundub tõesti väga ilus ja eksootiline.

Tarmo - kas võtsid ka selle kaudu reisi paketi?

Tais on ilmselt lastega kergem. Esiteks Taisse kohale jõudmine on tunduvalt lihtsam, kuna Filipiinidele minnes üldjuhul tuleb vähemalt 2 vahemaandumist. Lisaks on ühelt saarelt teisele liikumine seal tunduvalt keerulisem kui Tais. Lastega oleks tõesti ideaalne minna näiteks Koh Phanganile, lisaks Samui ja Tao. Samuile saab lennata Bangkokist 1h`ga. Filipiinidel palju seiklemist ja liikumist, transpordi mõttes palju keerukam koht kui Tai. Soovitan uurida ka Koh Lipet, kui soov minna soovitan hotellid võimalikult vara broneerida, kuna valik on seal väike.

Erinevalt 2011.a postitusest, sain mina eelmisel aastal küll otse Phanganile ja selleks ei pidanud sõitma eelnevalt Samuile. Praam sõidab otse Phanganile u 2h. Me võtsime Phanganil päris odava hotelli 5 ööd oli kahele kokku 40€ (Full mooni ajal). ÜLIODAV! Kartsin, et on väga hull (kuna oli liiga odav) ja, et kui kohale jõudes, ei meeldi võtan uue ja rahast pole ka kahju, kuna nii odav. Osutus aga super ägedaks hotelliks. (Mäe otsa ehitatud. Sissetulles reception ja restoran, trepike allapoole bassein merevaatega, ja sealt veel allapoole jäid mäe peal olevad mereäärsed bungalow`d. Super ilus vaade ja need hommikud rõdul olid lihtsalt unustamatult ilusad. Lähen jaanuari alguses tagasi Phanganile, kahjuks juba septembris oli see hotell välja broneeritud, nii kahju, oleksin hea meelega läinud tagasi. Nimi oli tol ajal Niramon Sunview Resort, nüüd nägin, et olid nime muutnud ja nö uue alguse teinud :D Mis põhiline me olime hotelli ainukesed külalised ja bassein oli vaid meie päralt.

Kui alustada transpordist, soovitan auto rentimise mõtte maha matta. Endalgi oli plaan kord rentida, kuid tuleks mõelda sellele, et Tai liikluskultuur on hoopis midagi teist, kui Eestis. Nagu eelpool mainitud võiks vist igasuguse rentimise unustada kindlasti Phuketis ning ka Krabil. Mina ei julgeks seal isegi mitte rollerit võtta. Phuketis oli jalakäijanagi raskusi tee ületamisega. Huvitav asi mis Patongis tähele panin oli näiteks see, et päeval on nagu autode kord ?ülbitseda? (inimesi ei lasta üle tee jne) ja õhtul oli justkui jalakäijate kord, autodel ei lastud eriti liikuda ja inimesed kõndisid üsna suvalt teel. Samuti olen lugenud, et kui turistid satuvad rendiautoga avariisse, siis tavaliselt jääb süüdi turist, kuna ta on turist! Eriti kurb lugu on, kui auto tagatiseks peaks olema pass. Väiksemates kohtades ning saartel soovitaksin rollerit, kuna takso oli minumeelest siiski natuke kallis. Üliodav takso oli vaid Bangkokis, kus ei olnudki mingit viitsimist ühistranspordiga sõita.. kuna takso hinnad olid umbkaudu 2€ 5km kohta. Piirkonna suhtes soovitaksin Surat Thani provintsis asuvaid saari, mis on minu meelest ideaalsed just lastega peredele (Koh Phangan, Koh Samui, Koh Tao). Phanganil rentisin ise rolleri ja super mõnus oli planeerida ise oma aega ja mitte sõltuda igasugustest taksodest. Takso hinnad neil saartel kuskil nii, et 5km otsa eest maksad 10€, kokkuvõttes, kui hotell päris linnas ei asu (vastasel juhul pole ilusat randa ja loodust hotelli ümbruses) ja siiski soov igapäevaselt käia suuremas poes või saare kõige asustatud alal nö linnas, siis võib selle 3 nädalaga päris arvestatava summa taksoga maha sõita. Eelarveks pakuksin kolmele inimesele kokku kuskil 4500-5000€. Veel soovitan ka Ao Nangi. Päevaseid trippe Maya Bay, Bamboo saarele, või lihtsalt paadiga Railaysse sõita (10 minutit Ao nangist). Phi Phi saar jättis külmaks: ülerahvastatud, väike, mõttetu, see-eest Phi-Phi viewpoint parim mälestus tervest Taist, tõeliselt kaunis vaade! Ei ole kindel kas sinna üldse päevaseid reise tehakse, aga kui jah, siis läheksin tagasi vaid viewpointi pärast ja sõidaks õhtul minema. Lapsega arvatavasti siiski mugavam ka ööbima jääda. Üle 2 päeva seal ei veedaks.

Kui on kiire, siis seda tasuta shuttle bussi ei soovita, meile sõitis vähemalt kolm korda buss ette ja sõitis tühjalt minema, nii et kedagi peale ei lastud. Kokkuvõttes ootasime "10 minuti pärast saabuvat bussi" üle tunni aja. Tundus, et inimesi ei võetud peale seetõttu, et sõitjaid oli vähe.. :P kui aega ja viitsimist passida siis miks mitte

Meie hoidsime raha alati hotellis, kaduma hotellist küll ei läinud. Pigem vältisime, et ei tassiks igalepoole kaasa, sest patakas oli väga suur :D phi-phil ühes hotellis juhtus küll kahjuks ka vargus, kus hotelli töötaja varastas ära mu iphone, õnneks saime tagasi, tänu turvakaamera lindistusele,aga ettevaatlik tasub igal juhul olla!!!