Vaktsiinid + kaasavõetavad ravimid Mehhikosse minekul

Kas on keegi käinud enne Mehhiko reisi Merimetsa haiglas reisinõustaja juures? Mis vaktsiine on soovitatud teha või tehtud ja milliseid rohtusid kaasa võtta soovitatud?

Mis on üldse sellele piirkonnale iseloomulikud haigused, mille vastu tasuks end rohtudega varustada (jätame selle seagripi nüüd kohe välja)?

Oma peaga siin võtaks kaasa Ibumaxi, Claritini, söetabletid, Espumisani, pipraviina, desinsitseermisspray + plaastrid ja sidet. Seal malaariasääski kah on? Mis sel juhul kaasa tuleks võtta?

Palun jagage kogemusi. Ma tavaliselt tablette väldin, kuid sellise reisi puhul varustaks end igaks juhuks.

Mehhikosse eraldi ravimeid pole väga mõtet kaasa vedada (v.a. retseptiravimid), apteegid on ka seal olemas ning igatsugu kergemate tõbede vastu saab sealt hõlpsalt ning soodsalt kõiki vajalikke ravimeid. Loomulikult on väike hispaania keele oskus sealjuures ikka abiks.

Mehhiko on suur riik ning malaariaoht sõltub sellest, millisesse piirkonda kavatsed reisida. Yucatan ja maa kuivem ja kõrgemalasuv kesk- ning põhjaosa on malaariavaba, lõunaosas on keskmise taseme malaariarisk. Hoiatatakse ka denguepalaviku eest, mis on ka sääskedega ülekantav, nende puhul aitab aga vaid sääsekaitse.

Ise olen tavaliselt jälginud Saksa välisministeeriumi tervisesoovitusi: http://www.auswaertiges-amt.de/diplo/de/Laenderinformationen/Mexiko/Sicherheitshinweise.html#t8

Väga head viited! Kas sealsetele sääskedele mõikab ka meie OFF või peaks seda sääsetõrje asja kohapealt ostma?

Oponeerides Buldoozale soovitan siiski oma suhteliselt värskele 3 nädalasele kogemusele baseerudes võtta ka käsiravimid Eestist kaasa - apteeke on küll palju, aga Eestis tuntud brände seal suurt ei leia ja näiteks kõige lihtsama antiseptiku leidmiseks tuli meil külastada nelja asutust. Kuna ravimid ei kaalu just üleliia palju, siis on lihtsam, kui need kohe olemas on.

Malaaria vastu tegime meie läbi (või õigemini see on veel pooleli) Lariami kuuri, kuna aga olime dzunglis 2 päeva ja vähemalt 2 nädalat tagasi küll oli ringi lendamas mõni üksik sääsk, siis eks ta suhteliselt asjatu rohusöömine vist oli. OFF peaks mõjuma ikka ülemaailmselt, aga nagu öeldud, erilisi sääskede horde me ei kohanud ja sääsetõrje reisis niisama tagasi.