Valuuta elektrooniline kaasavõtmine Kagu-Aasiasse

Tere! Tekkis selline küsimus, et kuidas oleks võimalik kaasa võtta dollareid elektrooniliselt ? Kuna euro on languses ja reis tuleb üle aasta, tahaks kaasa võtta dollareid aga sularaha väga ei julge kaasas kanda. Kas kellelgi on kogemusi kuidas saaks kaardil oleva valuuta dollariteks? või mingisugune rahvusvaheline kaart ?

Jään vastuseid ootama :)

näiteks avad valuutarve oma pangas ja kannad netipangast raha eurokontole kui vajadus tekib. Aga arvestades 2x konverteerimist ja seda, et euro on suht põhjade ligidal, siis kas on mötet jebida?

Paypal kontole on võimalik panga kaudu raha üle kanda aga pole kõikisid asjasid läbi proovinud .Pangast võid avada usa dollari,jaapani jeeni , inglise naela jne arved ja vahest sealt paypal kontole kannad raha üle. Teine probleem on ülekande tasud ja paypal süsteemi ei saa paljudes kohtades kasutada. Võid ka pangast otse küsida , et kas oleks võimalik dollarit kasutada kaardi makseteks.Kõige odavam variant tunduks ikkagi olevat sularaha.

Paypali kaarti saab kasutada igalpool ainult siin on üks väike mure, taotlema pead selle USA-st, st. peab olema USA aadress jne. Plastikut vaevalt õnnestub Euroopas siduda dollarikontoga, minureada ainult virtuaalkaarte saab ja sedagi suht suure teenustasu eest. Kasu oleks sellisest dollaripõhisest kaardist nagunii ainult nendes riikides mis annab ATM-ist välja dollareid nagu Kambodzas, sest muidu tekib topeltkonvertimine eurost dollariks ja dollarist veel omakorda kohalikuks valuutaks pluss igasugused teenustasud.

Võib kasutada ka online rahaülekandeteenuseid, mis võimaldavad raha väljavõttu kohapeal. Transferwise on kindlasti tuntud, ent eeldab India pangakonto olemasolu, mistõttu soovitaksin kaaluda alternatiive, nt www.transfast.com, mis võimaldab teha online ülekande väljamaksega sulas kohalikus kontoris. Muidu aga norsuga nõus, 2x konverteerimine tähendab topelt lisakulu - kui soov riske maandada, siis võib ju mõelda lausa virtuaalse rahakoti loomise peale erinevates valuutades ning sealt siis ülekandeid tehes.