Varastatakse ka öösel lukustatud tubadest

Minu lugu siis selline-
Käisime 4-11. aprill Tenerifel, hotell Las Piramides. Seifi ei võtnud, kuna kandsime raha kaasas ja leidsime toas omad peidukad. Olin kuulnud, et tehakse nn kotijooksu, varastatakse rendiautodest ja et päevasel ajal toast lahkudes ei ole soovitav asju laokile jätta.
Asi, mis meile tuli täieliku üllatusena ja mille eest keegi polnud hoiatanud, oli see, et meil käidi toas vargil öösel. Ise magasime muidugi toas, nii rõdu- kui ka peauks olid lukustatud. Käekott oli toolil rippumas ja seal sees nii rahakott kui fotokas.
Hommikul avastasin, et rahakott oli tühi (350 euri + isegi metall-eurised pandi tuuri) ja digikas kadunud. Dokumendid, kaardid jms alles - seda arvatavasti kahtluse hajutamiseks - suht raske ju politseile tõendada, et raha kadunud, fotoka dokumente ma ju ometi reisile kaasa ei võtnud. Jah, ja ise olin rumal, et kindlustust ei teinud...
Aga teadmiseks teistele ikkagi - hoidke isegi öösel oma varal silm peal, sest varastajateks on just hotelli töötajad, kes oma uksekaartidega tube tühjaks käivad tegemas. Meie kahju oli üle 10 000 eek-i kokku. Tuju null ja puhkus rikutud...

me olime gran canarial ja selllist asja küll ei täheldanud ju siis vedas

ma ise ka käinud küprosel, kreetal, tuneesias, 2x egiptuses ja sellist asja pole enne kuulnud. Nüüd omal nahal läbi tuntud ja pidasin targemaks igaks juhuks ikka teisi ka hoiatada.

Mis hotell see Las Piramides üldse on? Ma ei usu, et enesest lugupidava ehk siis korraliku asutuse personal saaks endale varastamist lubada või siis pidevalt võõrastel seda teha lasta.
Juba Trip Advisori selle hotelli esimesel lehel on kommentaar, kus ka varguse üle kaevatakse. Üritage alati võimalusel huvi pakkuva hotelli tausta vastu huvi tunda. Mingi tõetera on teinekord ka hullumeelsete nõudmistega ämerikaanode, brittide või japside kommentaarides, kuigi see nende hala tubade või teenuste kvaliteedi üle võtab teinekord pead vangutama.

selles samas Las Piramidese hotellis. Sai isegi seif võetud ja öösel asjad sinna visatud enamasti. Aga nii mõnigi päev olid asjad toas ripakil ja ise olime väljas. Ja öösel olid ka vahel kaamerad ja asjad laadimas. Ja ptui-ptui-ptui jäi kõik alles. Aga eks erand kinnitab reeglit. Võibolla vedas meil lihtsalt. Mind häirisid seal hoopis lärmavad inglased :D Aga seif ja kindlustus muidugi tasuks alati võtta. :)

käisime ka aprillis tenerifel. hotelli uksele polnud võimalik teist tiiru peale keerata ja seega olime ka natuke mures, aga polnud põhjust. hotell oli viisakas ja sümpaatne -aquamar. sees käidi hoopis autos kui parkisime loro pargi ametlikku parklasse. meie ujumisriideid keegi ei tahtnud ja väärtuslikud asjad olid kaasas.

Kui hotelli oma töötajad käivad vargil, siis nad tegelikult ju teavad kas sa oled võtnud seifi või ei ning neid kes on võtnud ei tasu ilmselt ka torkima minna ehku peale varastama vms.