cerres

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
5 postitust
15 kommentaari
 

2 külastatud kontinenti

77 külastatud riiki, 39% maailma 195st riigist

84 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Ei tohiks olla estaga probleeme. Jaanuarist 2016 tehti küll muudatused esta taotlemises, aga seda riikidele Iraan, Iraak, Süüria ja Sudaan. Kui oled külastanud peale 2011 aastat. Ise olen ühes neist käinud ja estat seetõttu ei saanud, täitsin visa avalduse ja maksin maksud, nüüd kümne aasta viisa passis. Aga sa täida esta avaldus netis ära ja saad suht varsti vastuse, kas oled esta jaoks kõlbulik või mitte.

Minu käest küsiti suurel hulgal küsimusi (pereseisust, asjade otstarbekusest kotis, miks viibisin riikides, mille templid mul passis olid (ja seda ühe riigi kaupa)), kui ühepäevaselt jalutuselt üle Mehhiko piiri Nogalese piiripunktist tagasi USAsse tulin. Noh ikka nii palju, et kogu järjekorrast kõrvale võeti ja omaette ruumi pandi. Kui lõpuks vastu küsisin, et "Miks ma neile kahtlane tundun", siis vastati: "Augustis Arizonas, keegi ei ole augustis Arizonas".

Palveränd, Santiago de Compostela. Siin tripis on palju sellest kirjutatud. Läheks ise hea meelega, aga pole võimalust, sest reisikaaslaseks oleks 10a tüdruk, kes pole selleks füüsiliselt valmis, aga hing igatseb- jalad ka. Aga ma plaanin sinnakanti teha ehk mõne vähesema käimisega tripi sel suvel. Loodan ka samadesse rahalistesse piiridesse jääda. Ise tean ühte asjalikku meest hispaaniast, kes kord aastas end oma tööst täielikult eemaldab ja kõnnib jälle nädala või siis natuke rohkem sihtkohale lähemale.

Nii vist nimetati sellel lennul business klassi, olid toolid ikka väga mugavad. Aklimatiseerumine läks tõenäoliselt kohapeal seetõttu kiiremini, et lennukis sai mugavalt magada, aga pre paid meals, mis võtsin tõesti suurem asi polnud. Poleks ette maksnud, oleks leidnud midagi maitsvamat menüüst.

Seal on miski muud nänni ka. Nt kõhukotid ja magnetid. Veel olen ise kaasa ostnud erinevat nänni lipuvabrikust (nt Eesti lipp autole) http://www.lipuvabrik.ee/reklaam/Lipuvabrik_tootekataloog.pdf

Vähemalt Rock al mare keskuses on üks T särgi pood, kus müüakse eriti häid särke, millel Eesti on märgitud Euroopa kaardile. On lihtsustanud tunduvalt reisil olles Eesti asukoha selgitamist

Ise küsin- ise vastan. Vähemalt broneerides pidi lisaks maksma kõige muu eest ka. Eks kohapeal siis paistab. Kui keegi teadja juhtub lugema oleksin ikka tänulik kui teaks palju neil siis vahet on. Hinnas oli küll vahe korralik

nys eeldatakse siiski, et sa maksad tipiks toidukohas ikka 20-25%. paar aastat tagasi oli jah pigem alates 15%. taksodes makstes kaardiga on sul võimalik taksos oleva ekraani pealt valida tipi suurus. st et enamuses taksodes, mida meie kasutasime oli 15, 20 või 25. ühes aga alates 20-st. üks turbaniga taksojuht ei tahtnud meid välja lasta, enne kui näeb kui palju me jätsime. (tema sõidustiili arvestades oleks pidanud tegelikult ilma jätma) osades söögikohtades on menüü alla või arvele kirjutatud, et tip on lisatud. samuti on ta reeglina lisatud suuremate seltskondade korral. kui ma maniküüris käisin, oli mu kõrval õnneks üks kohalik, kellelt tegin kopi-paste. selle tipitamisega on ehk raske harjuda, aga täiesti võimalik. aga teenindus on tõenäoliselt just tänu sellele tunduvalt parem. segadust võib alguses tekitada ka poodidest ostmine. seal ju hind märgitud ilma maksuta. NYs on see vist 8%. kui esimene kord nys käisin, siis üritasin püüdlikult arvestada, aga viimastel kordadel lihtsalt maksan, mis tuleb. eks automaatselt ehk aju arvutab juba midagi kokku. ära lase ennast segada sellest tundest, et kui keegi sulle naeratades teed juhatab, et sa jälle maksma pead. seda teevad nad tegelikult siiski rõõmuga ja tasuta.

Key Westis oli kaks aastat tagasi sama juhus kui yll kirjeldab. Ettekandja läks kööki uurima, millal eesti poiss tööl on. USAs olin reisil kaks ja neli aastat tagasi. Neli aastat tagasi teati heal juhul, et Estonia läks põhja(ja tänu sellele ka Eesti asukohta), kaks aastat tagasi kohtasime mõningaid, kes ikka teadsid, aga vähe, aga seekordsel reisil läbi Ameerika, püüdluse peale automaatselt seletama hakata kus on, öeldakse tihtipeale, et ma tean küll, teil on nüüd iseseisvus, aga eurot veel pole ja tihti lisatakse veel paar mahlakat fakti (üks antiigipoe omanik New Orleansist hakkas heietama Eesti ajaloost). Paar nädalat tagasi kohtasime taanlasi Victorias, Canadas. Nemad teadsid loomulikult Eestit asukohta väga hästi, aga olid näinud (kus jäi täpsustamata, aga mitte kohapeal), et meil elav väike grupp venelasi elab väga kehvasti. Mees küll pärast leidis, et oleks pidanud ka oma tarkust näitama ja ütlema, et oleme ka kuulnud, et Taanis elav väike grupp moslemeid elab ka väga halvasti.

Ise tulles reisile USAsse kordasin üle osarikide pealinnasid, sest Tallinnas oli juhus, kui kruiisilaeva turistidest vanapaarilt uurides, kust nad pärit on, ütles mees "Minnessotast" ja naine kõrval ütles talle, et ära ütle nii, ütle lihtsalt Ühendriikidest, nad siin ei tea. Mina teadsin, aga küllap on neil palju erinevaid juhuseid...

Käisime autoga. Käisin ka jõe juurs ära. Raftinguga läksin ja üles matkasin. Jätsin eesti lipu phantomi ranchosse. Minu nähes pandi seinale. kui keegi sinna ka läheb, andku teada, kas lipp on alles.

Tagasi lendan augusti alguses. Siin kostab nii toidu alla kui toidu peale kui ebastabiilne majanduslik olukord on. Mu enda üks kohalikest sõpradest koondati mõned kuud tagasi töölt -tema pole selle üle küll kuigi kurb, sest oma ala spetsialistina sai varsti uue väljakutse, aga neid keda koondatakse ja kes hakkavad uut tööd otsima on teisigi. Meedias räägitakse pidevalt inimeste suurenevatest võlgadest ja soovitustest kuidas välja tulla. Mitte, et ma oleksin ise tööd otsinud, aga tundub, et hetkel võib see töö otsimine veidi keerulisem olla. Igal juhul edu ametlikele otsijatele.

ja seal teleka kõrval olev aparaat küll raha ei küsinud. Mina ei tea kas oli rikkis. Hiljem registratuuris ka lisa ei küsitud. Igaks juhuks ei hakanud ka ise teemat torkima. Tõsi küll, vaatasin vaid ühel õhtul tunnikese, sest koguaeg oli midagi põnevamat teha.

käisime ka aprillis tenerifel. hotelli uksele polnud võimalik teist tiiru peale keerata ja seega olime ka natuke mures, aga polnud põhjust. hotell oli viisakas ja sümpaatne -aquamar. sees käidi hoopis autos kui parkisime loro pargi ametlikku parklasse. meie ujumisriideid keegi ei tahtnud ja väärtuslikud asjad olid kaasas.

lisavad reisiraamatute vead tõesti veidi värvi. tuletame ikka sõbraga mõne aasta tagust autoreisi usas meelde, kus abiks reisiraamat "open24 hours" -võin pealkirjas veidi eksida, ostetud ny, kus portlandi koha peal oli kirjeldatud ka Elvise jaoks tähelepanuväärset kirikut. Kohalikud sellest muidugi kuulnud polnud. Kohapeal aitas otsida kirikut ka kohalik politsei, aga abi ei miskit. isegi raamatus oleval kaardil oli märgitud. kõik ülejäänud majad olid kohal, aga mida polnud oli kirik - oli roheala-ja puudus isegi elanike mälestus sellest kirikust:D