Vatikani vaatamisväärsused?

Sooviks saada käinutelt asjalikku infot Vatikani kohta. Mida silmas pidada, mida kindlasti vaatamas käia jne? Plaan sügisel Itaaliasse reisida ja kindlasti üks päev ka Vatikanile pühendada. Reisile minek elukaaslasega omal käel, seega kõik asjakohane info kulub marjaks ära.

Tänud ette vastajatele.

http://www.vatican.va/phome_en.htm

Vatikan on väga väike, pikim mõõt piirist piirini ~1 km.

Pange selga allapoole põlve ulatuvad püksid ja käistega särgid. Palju on räägitud pikkadest järjekordadest, aga kui meie käisime, siis lõuna paiku ei olnud muuseumi mingit järjekorda. Aga tasub minna ikka hommikul, siis jõuate päeva jooksul kõik ära vaadata.

Vatikani muuseumi minnes tuleks teha online reservation, nii saab muuseumi sisse juba hommikul 8st (ülejäänud saavad sisse alates 9st) ja seda eelisjärjekorrast, kus vähemalt hommiku poole ei ole vaja eriti kaua oodata (ilmselt ka mitte päeva poole). Meie läksime sisse tavajärjekorrast, olime u tund enne muuseumi avamist kohal ja õnnestus ka u poole 10 ajal sisse saada. Peale muuseumist väljatulekut oli järjekord juba pea ümber poole Vatikani riigi ja ei taha teada, kaua viimased ootama pidid :)

Vatikani muuseumist ja Peetri kirikust ning järjekordadest -- selleaastane kogemus (juuli 2012 teine nädal) on selline, et hommikul ei tasu minna :-)
Meil oli online reserveering muuseumisse kella 14.00 ning kell 13:30 oli muuseumi turvakontrolli sabas enne meid täpselt 3 inimest.
Kell 17:45 läksime Peetri kirikusse ja siis polnud enam ei turvakontrolli ega kupli kassa sabas pea-aegu ühtegi inimest.

Ei väida, et see iga päev nii on aga kogemus selline. Esmalt plaanisime ka hommikul vara minna kuid paraku polnud meist hommikul varajasi tõusjaid :-)