Veel üks küsimustik

Seekordne küsmustik on suunatud pigem sportimise eesmärgil reisivatele reisijatele ja täitmine võtab aega max 12 minutit. Ma ei ole küsimustiku koostaja vaid aitan seda levitada, seega kui kellelgi on märkusi, siis andke teada ja saadan edasi või saatke küsmustiku juures olevale e-posti aadressile. Seal on lisatud ka telefoninumber, seega julgemad võivad helistada ka :)

Link küsimustikule: https://www.ut.ee/survey/index.php?sid=78969&lang=et

Ma siis annan teada.
Kas mõeldud on siseturismi (vastaja asukohariigis, tripis on palju väliseestlasi) või ainult asukohariigist välja reismist?
Kas matkamine läheb spordi alla - vist mitte?

"Mitmel korral aastas reisite väljaspoole oma tavapärast elukeskkonda puhkuse või sportimise eesmärgil rohkem kui 24-ks tunniks korraga?"

See on üsna kasutu teadmine, kui pole selge, mis on jaotus puhkuse/spordi vahel. Kui ma käin 10 x aastas komandeeringus ja 1 x maratonil, või vastupidi - 10 x võistlustel ja 1 x rannalebol, võiks see ju oluline info olla.

Ma peaaegu hakkasin lammutama, aga siis märkasin, et küsimustikus on süsteem paigas. Kaugel ideaalsest, aga siiski midagi, mis võimaldab ka akadeemilises plaanis (kui selline asi üldse enam eksisteerib - milles ma aina rohkem kahtlen) mingeid järeldusi teha. Sellele võiks vastata küll, lihtsalt ütleks seda, et maailmas on võimalik saada väga palju asju alla 10 euro päevas. Õigemini, sellise raha kulutamiseks on vaja pigem natuke isegi pingutada. Ole sa siis sportlane või mitte.

Veigo, sinu arusaam maailmast on imelik ja kallutatud. Meie, tavainimesed, ei viibi mustas Aafrikas ega Kagu-Aasias. Me tarbime sporditurismi Lääne-Euroopas või Lõuna-Eestis. Ja püüa sa Lõuna-Eestis 10 euroga ära käia!!!

tripp (mõtleb, kas viimane võistlus Harku karjääris läheb "väljaspoole oma tavapärast elukeskkonda" alla või ei mitte)

@ Tripp

Sa ise oled ka imelik!

Pane endale parem trikoo selga ja mine käi korra Männiku karjääris ujumas ära!
Peale sed kebi rannaliivale ja mõtle, et kas see oli " sise- või välisturism!"

Kena õhtut:)

Harku ja Männiku karjäär käivad kindlasti siseturismi all. Männiku oli populaarne 90-ndatel. Nüüd on rahvas kultuursem ja nii kaugele ei sõida.

Jou Meelis!

Sa ilmselt ei tea, millest Sa räägid. Läbi Männiku saab sõita nt Saku avarustesse ja Männiku karjääri ääres on paljaid nabasi juba näha olnud.

Ära jaura, ma tean, mida ma teen ;)

Parimat.

Männiku (Trapi) karjääris on wakepark, https://et-ee.facebook.com/MannikuWakepark
See läheb raudselt spordi alla!!!
Ujumas olen seal küllalt käinud.

A küss on ikkagi selles, kas küsitleja soovib siseturismi arvesse võtta või ei.

Tänud kõigile kes vastanud on ja samuti tänan teemaarenduse eest! Hetkel veel paarkümmend ankeeti eesmärgist puudu, aga vast saab valimi kokku.

Diskussiooni jätkuks, ei saa ma samas aru, kuidas saab tekkida küsimus sise- või välisturismi kohta. Nii välis- kui ka siseturism on turism ja enda elukeskkonnast väljumise korral sportimise eesmärgil käib turismi mõiste alla nii Kuressaares SPA külastamine kui Skandinaavias suusatamine, samuti peaks olema sportimisena igati arvestatav ka matkamine. Vähemalt minu jaoks oleks see igapäevakeskkonnast väljumine enda liigutamise eesmärgil igal juhul, aga eks igaüks vastabki ju natuke enda äranägemise järgi. Võibolla on tõepoolest küsitlus pisut üldine, samas liigse detailiseerimise korral võib vastamise aeg pikaks osutuda ning vastajate arv seetõttu väheneda. Seega mingi kompromissi peab leidma.

Stahl, on 100% ebaoluline, mis on mis SINU JAOKS. Küsimus on, mida uurija (üliõpilane) silmas peab. Praegu ei ole see küsitluse sõnastusest selge. Seega vastab üks vastaja ühtepidi (arvestab Tartu Maratoni sisse) ja teine teistpidi (välistab kõik Eesti võistlused). Tulemusena on andmestik kasutamiskõlbmatu. Või noh, diplomi ilmselt saab, aga mingit sisu sel tööl ei ole.

Palun anna tagasiside õpilasele edasi, mitte ära püüa tema eest mõtelda või kedagi õigustada.

Link on edasi antud, eks ta ise vaatab, mis sellega peale hakkab. Kuna ma olen sisuliselt sinuga samas positsioonis st. vastaja positsioonis, siis ma lähtun etteantud tekstist. Kui tekstis ei ole eraldi täpsustatud, mida silmas peetakse, siis järelikult ei ole küsija jaoks oluline eristada sise- ja välisturismi. Kui küsija pidas midagi muud silmas, kuid ei konkretiseerinud küsimust, siis on see tema enda mure, kuidas ta neid järeldusi kasutada saab.