Venemaa - mida meeneks Eestist kaasa viia, kus eestlasi

Küsin targematelt soovitusi. Lähme seiklema läbi Siberi - Kaasanist Vladivastokini. Esiteks, mis on head Eesti meened, mida lahketele inimestele jagamiseks kaasa võtta? Kuna oleme vahelduva eduga kolm nädalat rongis ja suvi on soe, tundub Kalevi šokolaad natuke kahtlane valik. Tallinna kilude lennukile vedamist ja pikemalt rongis soojas hoidmist ei oska ka nagu parimaks ideeks hinnata. Mis veel Eesti kaubast sobivaks meeneks võiks olla? Teiseks, peatused on küll juba paigas ja seekord ainult suuremates linnades ja Baikali ääres. Aga osades neist linnadest peaks ikka kohalike eestlaste kogukondi olema. Oskab keegi äkki midagi soovitada ka sesosas?

100ml. Vana-Tallinn.

1
0

Ainuke Siberi eestlaste enam-vähem tegutsev kultuuriselts Siberis peaks olema Krasnojarskis: https://kultuuriseltsid.ee/teema/krasnojarsk/Meenetest olen ise võtnud Maiuspala komme (neid ka väiksemas pakis). Või siis viinapitse (mullikile sisse mähituna). Või siis küsida mõnes vanalinna suveniiripoes, mida Vene turistid eelistavad :-)

0
0

Käin igal aastal Venemaal hõimurahvaste juures ja võin veidi soovitusi jagada. Siberisse pole veel jõudnud, kuid Kaasanini ja sealt ka veidi edasi. Igal aastal võtan kottide kaupa meeneid võõrustajatele ja vastuvõtjatele.Šokolaade võib võtta küll, neid klassikalise suurusega (1 euro ringis), mis on pappümbrises. Väga hästi lähevad peale täidisega (Maiuspala, martsipani jms). Võtan kaasa kilu, sprotte, täissuitsuvorste, eesti taimeteesid. Hotellides on külmkapid ja seni on toidukaup kenasti kohale jõudnud. Alkoholi olen võtnud platspudelis, klaasist pudeleid ka, aga neid siis mullikilesse ja pudelivõrku. Olen vanakat, ürdinapse ja ka likööre võtnud. Väga hästi sobivad etnosokid, eestipärase mustriga kuumaalused, pudeliavajad, kadakased pannilusikad jms. Viinapitse olen ka viinud. Kõik võetakse hästi vastu.Soovitan Kaasanis pikemalt peatuda. Kui vajad kontakte või suuniseid, võid kirjutada mulle kirjutada FB-i sõnumisse Ülle Aarma või [email protected]. Samas ootan huviga Siberi muljeid.

2
0

Kaasanis oleme kaks päeva, meil on esilagu selline rongiga "ülevaatereis" transsiberi raudteel. Kindlasti leiame ka piirkondi, kuhu edaspidi pikemaks minna. Seekord on kavas Kaasan, Jekaterinburg, (Novosibirsk,) Krasnoyarsk, Irkutsk, Sliudyanka, Ulan-Ude, (Blagovestsensk,) Birobidzan, Khabarovsk, Vladivastok. Kokku kolm nädalat.

0
0

Väga äge. Kuidagi tahaks edaspidi teada saada, kuidas reis kulges, mida nähtud ja näpunäiteid. Kui see muidugi võimalik. Kui huvi, siis Kaasanis käige ära Kremlis ja tatari slobodas. Kui oleks aega, siis võiksite Bolgarisse või Svijažski sõita, aga kui kaks päeva Kaasanis, siis ei jõua (see võtab terve päeva). Mina olen kaks aastat ööbinud hotellis Ibis. See on hea asukohaga, kõik nimetatud kohad jalutuskäigu kaugusel. Ka raudteejaam ja turg ning Baumani tänav. See on  jalakäijate tänav, mille ühes otsas Kreml. Kindlasti jalutage õhtusel promenaadil. Kaasanis on palju toredaid söögikohtasid. Meie üks osa seltskonnast sattus Kommunalkasse- olevat väga äge, soodne ja maitsev olnud. Asub Baumani tänavast veidi kõrvale pöörates Kaasani kassi kuju juurest. Head tatari sööki saab tatari slobodas Tatarskaja Usadbas, aadress Šigabutdina Mardžani 8. Proovige kindlasti nende kolmnurkset lihatäidisega pirukat. Kui vaja, võin saata väga hea tatarlasest giidi telefoni nr. Kui huvi, siis olen oma FB kontole teinud hiljuti Kaasani albumeid avalikus vaates.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased