Venetsueela

Käisime Venetsueelas märtsis ja meie jäime reisiga väga rahule. Eriti meeldis meile reis Orinoko deltasse. Meil jäi mitmes kohas käimata, nagu Canaima rahvuspargis ja Angel Fallsis ja nüüd oleme minemas novebrikuus. Kas keegi on hiljuti seal käinud ja kas on midagi, millele peaks tähelepanu pöörama? Kas riigis on olukord sama rahulik kui eelmise presidendi ajal. Olime eelmine kord just seal, kui vana president suri. Kui keegi on lähiajal käinud ja on, mida tasuks tähele panna, siis oleks hea teada. Missugune on umbes valuutakurss? Märtsis oli sääski küll mõni üksik, aga kuidas on novembris?

Ainuke reaalne oht on denge palavik , aga selle vastu enne ei saa midagi teha.

0
0

Kas meie sääsetõrjevahendid aitavad või tasub osta kohapealt mõni aerosool? Kas reisida ja puhata on turvaline? Mida arvestada, kui vahetada bolivaare?

0
0

Venetsueela on üsna ebaturvaline riik.

0
0

Osta siit kaasa (jahipoest) DEET-i sisaldavat sääsetõrjevahendit nii riiete kui naha peale määrimiseks ja probleeme ei ole. Meil on Eestis sääski palju rohkem.

Reisida on puhtam kui näiteks Aasias ning Venetsueela ei ole vähem turvaline kui mõni muu Ladina-Ameerika riik. Tuleb ainult asju kaine mõistusega võtta, mitte lolli mängida ning mitte minna sinna, kuhu pole vaja. Ohtusid saab oluliselt maandada eeltöö ning planeerimisega.

Kogu raha tasub vahetada mustal turul, kaasa võtta dollareid. Just jälle kukkus ametlik kurss ning vahe musta turu kursi ja ametliku vahel on kahekordne. Pangakaart unusta ka ära - kui kasutad, konverteeritakse ametliku kursi järgi.

Ma ei ole just vähe reisinud, kuid 1,5 aasta tagune Venetsueela reis on senise elu üks parimaid ja elamusrohkeimaid. Pigem just seepärast, et sai eemale hotud padu-turistikatest kohtadest nagu Margarita saar. Ka Caracas, kust enamus turiste eemale hoiab, oli väga mõnus kogemus - ikkagi suurlinn oma võludega.

Ei ole mingit mõtet reisida nii kaugele, nagu Venetsueela ning minna Margarita saarele. Sama elamuse saab ka Kanaaridel või Ibizal - ehk ranna ääres 80-ndate betoonkolakatest hotellid.

Julgustan reisima Venetsueelasse - see on fantastilise floora ja faunaga maa, kus elavad väga sõbralikud inimesed. Aga - pead olema õiges kohas. Minu soovitused:
Los Llanos - väga harva pääseb lähedale sellisele hulgale erinevatele loomadele, kui seal. Džunglis on loomad puude vahel peidus, kuid vetelagendikul on kõik peo peal Merida - mõnus ning rahulik linn, majesteetlikud Andid (Los Llanose trippide alguspunkt). Võid ka õhtul hämaras kesklinnas ringi liikuda Choroni/Puerto Colombia - koloniaallinnake, Kariibi mustade kultuuri peidupaik, fantastilised rannad. Väga turvaline nii, et võid ka öösel ringi jalutada. Los Roques - täielik paradiisilaguun just sellisena, nagu filmidest nähtud. Väikesed perehotellikesed, imeilusad lumivalge liivaga laiud, palmid ...

Läheksin iga kell tagasi, kui maailm nii suur ei oleks.

1
0

Kinnitan kahe-käega msanderi sõnu, selle vahega, et inimesed on sõbralikud, keskmine venetsueelane on vähem sõbralik, kui kolumbilane. Arvestama pead sellega, et ingliskeelega ei ole väljaspool Caracast suurt midagi peale hakata - enamasti.

*jahipoest Ben100 - väike ja tõhus

0
0

Ben 100 (99,9% DEET) on kehale määrimiseks, lisaks võiks võtta Diffusili aerosooli ka riietele laskmiseks.

0
0

Nõus paari eelnevaga, Venetsueela on väga äge koht. Samas, arvestades praegust olukorda riigis võib asi turistide jaoks natuke segasem olla. Isiklikult mulle meeldis väga Canaima rahvuspark (Angeli juga) - äärmiselt mõnus ja rahulik koht, imeilusa looduse ja väga sõbralike inimestega. Samuti oli Los Llanos huvitav: loomi-linde oli palju; kohalikud valdasid ainult hispaania keelt, aga isegi see ei häirinud, sai hakkama küll. Üks väga mõnus koht on pisike mägilinn Mucuchies. Samuti oli tore Merida, turvaline ja rahulik ja palju võimalusi ümbruskonda väikesed reise võtta. Ornico deltas ise ei käinud, aga need, kes käisid, kiitsid. Margaritale pole mõtet minna - tavaline turistikas, hinnad 3-4 korda kallimad kui mandril ja kohalikust elust ei saa mingit aimu. Kui seda tahad, on odavam Vahemere äärde sõita.

Sääskede koha pealt oleneb väga ajast, millal minna. Me käisime veebruaris ja nägime vist 2-3 sääske kogu reisi ajal. Isiklikult soovitaks teha kollapalaviku, liiga hull haigus, et selle saamisega riskida. Kui džunglisse minek, siis võtaks malaaria tabletid ka igaks juhuks kaasa. A+B hepatiidi võiks ka ära teha, eriti kui kavas edaspidi ka reisida...

0
0

Käisin Orinoko delta džunglis ja aitas väga hästi roheline Off. Aga panime seda ikka korralikult peale. Hommikul oli teisi väga valus vaadata- nii ära puretud olid! Kõige hullem oli kohalikul Caracase noormehel, temal polnud vist mingit kaitset kaasas. Aga suurepärane reis oli. Täna lahkunud president Hugo Chavez oli kohalike seas hinnatud president.

0
0

Vildemar, sõltub kes hindas. Mina kohtasin ainult neid, kes kirusid teda maapõhja. Ta ei teinud tegelikult vaeste elu lihtsamaks ega ka mitte paremaks ning rikkamad lasid jalga. Kohapeal öeldi, et: "80 % Venezuela elanikest on vaesed ja ülejäänud 20% on lahkunud"

0
0

Haritud sh vähegi inglise keelt valdavad noored ja keskealised küll Chavezi ei kummardanud - ülistanud.

0
0

Kusjuures Chavez võitis viimastel valimistel oma vastaskandidaati häältega 55% 45% vastu ning häälte vahe oli langenud 10% le eelmiste valimiste 25%lt. Seda hoolimata tema valimiseelsetest meediamaratonidest.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased