Vietnami raha

Minemas see kuu Vietnami paariks kuuks, kas oleks mõistlik võtta kaasa sularaha? Või kaardiga sula välja? või?

Tänud Ette!

Mina võtaks alati veidi sularaha kaasa.. aga ATMis saab raha igal pool ka välja võtta :)

Tänud!

Aga raha sula vahetada, on seal ka valuutavahetusi v ainult pangad? Kas peaks kohapeal otsima parimat kurssi?

Neid vahetuspunkte on piltlikult iga nurga peal. valuutakurssidega on alati nii või naa. Kui tänaval on kurss parem kui pangas, siis on raudselt mingi tünn ootel: annavad miljoni Dongi asemel veidi vähem tagasi, kes neid nulle lugeda oskab :) Kullaärides näiteks olid küll head ja ausad kursid. Paljudes kohtades saab 100-dollarisega parema kursi kui väiksemate kupüüridega.

Mõtetult palju raha ei tasu kaasas vedada. Siis muretsed, et kaduma ei läheks. ATM on levinud.

Võtaksin kaasa mingi osa sulas ja reisi kestel võtaksin automaadist. Kui ma 2010 sügisel käisin, siis vahetasin minu meelest esimesed dongid juba Eestis. Kohapeal on ATMe küll, ent päris viimaseks hetkeks ma ei julgeks enam jätta ATMi kasutamist - olin sularaha peaaegu ära kulutanud ja tahtsin Cat Ba saarel sularaha võtta (oli vaja paadiga maismaale tagasi saada järgmisel päeval). Proovisin kahte erinevat ATMi ja nii Nordea kui SEB kaarte ja ei saanud sealt raha. Samas Hanois toimisid mõlemad hästi. Võimalik, et tegu oli ka mingi lühiajalise katkestusega. Aga igastahes vedas, et poolvõõras reisikaaslane raha laenas, järgmisel päeval Hanois maksin tagasi. Aga jah, päris jama seis oli sel hetkel, kui taskus oli ainult 40 000 dongi ja pool reisi veel ees. Ise muudkui lükkasin seda raha automaadist välja võtmist edasi, sest et ei tahtnud suure sularaha hunnikuga ringi käia.

Seega tuleb targalt oma rahalist olukorda planeerida: kohvriga kaasa pole mõtet raha vedada, aga ka loota, et ATM on järgmsie nurga peal, ei tasu. Mõistlik raha hulk olgu alati taskus. Kellele mis mõistlik hulk on, jäägu igaühe enda otsustada. :)

500.000 VND kupüür on väärtuses alla 20€.Eelmine nädal oli valuutavahetuses kurss 1€-28870 VND.Mis sularaha hunnikutest räägite? Parem võtta kas 100€,200€ või 500€ kupüüre kaasa ja korraga vahetada.

Eestis donge ei vahetata. Kui tahad sularaha kaasa võtta, siis eurosid. Sai sügisel ülevalt alla maa läbi rännatud ning ATM-st raha kättesaamine polnud mingi probleem.