Vietnami reis suvel

Tere!

Vietnami külastatakse sügi-talvel. Kuidas on ilmaga suvel, juuni- august .

Vietnam on põhjast lõunasse 1650 km, võid olla merepinnal või kõrgemal mägedes. Selle põhjal võiks arvata, et terves riigis pole ühesugune kliima mitte ühelgi kuul.

7
1

Vietnami saab külastada terve aasta, põhja Vietnami külastamiseks ongi suvi parim aeg, lõunas on vihmaperiood

0
0

Ilm on natuke maitse asi ka. Näiteks mul ei ole küll midagi suve ja vihmase hooaja vastu lõunas, so Saigonis ja Mekongi deltas. Kuuldavasti on sama meelt ka paljud kohalikud. Kui Hanois võib sel ajal olla üpris kuum ja kõrvetav, siis vihm pakub Lõuna-Vietnamis veidigi jahutust.

Tõsi, halva õnne korral võib juhtuda, et vihmahooajal sajab lõunas terve päeva, ent enamasti on vihm pigem hooti - 30 minutit siin, 15 minutit seal - andes hea võimaluse kohvikus maha istuda, et Vietnami kohvi nautida ning imetleda, kui kiiresti kaovad lombid soojas kliimas. Ja loomulikult on vihmahooaeg kõige parem aeg, et nautida troopilisi puuvilju kusagil Mekongi deltas.

Samas, nagu mainiti, siis Vietnam on suur ja mitmekesine riik. Üksnes põhjaosas ringi kulgedes võib kohata eri kliimat. Kui Hanois on kuum, siis mägises Sa Pa's on oluliselt mahedam kliima.

Ühesõnaga taandub kõik selleni, et milline ilm sulle meeldib ja mida sa soovid oma reisi jooksul teha ja näha. Isiklikult olen Vietnami külastanud kõigil aastaaegadel ning usun, et igal ajal on oma võlu ja nägu.

1
0

Väike värskendus pole paha, aga halval juhul sajab 2 nädalat jutti terved päevad. Seda siis lõunapool ja alates augusti keskpaigaigast.

0
0

Veigo ütleb õigesti, kliima põhjas ja lõunas on täiesti erinevad, kõrguste erinevused veel lisaks. Tänu riigi suurusele leiab igal ajal koha, kus olla. Keskmised temperatuurid on nagu kliimasaitidel näha. Südatalvel võib Hanois ja veelgi põhja pool suisa jahe olla, tuleb ette näiteks +10-11 kraadi öösel. Kütmata toas ei pruugi väga mugav olla. Suvel on igal pool palav, aga erineval moel ja määral. Olen siis olnud põhjas, kus päevade viisi küll ei sadanud, pigem kui, siis osa päevast. Hanois ja üldse merepinna kõrgusel oli üpris leitsakuline, tublisti üle 30, nii et südapäeval peale konditsioneeritud toas istumise või kusklik varjus tšillimise suurt ei teinud, mootorrattasõit välja arvatud. Sõites tuul jahutab. Samas kilomeetri-pooleteise kõrgusel mägedes (Meo Vac põhjapiiril) oli küll soe, aga sai ka konditsioneerita elatud ja veidi isegi päeval mingeid ekskursioone sooritatud.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased