Vietnamist Kambodžasse mööda vett

Kas keegi oskab anda infot kui raske on leida teenusepakkujat Ho Chi Minh City´s kes viiks Vietnamist Kambodžasse mööda Mekongi jõge. Kui palju see maksta võiks umbkaudselt, ning mitu päeva peaks planeerima. Olen leidnud vaid luksuslaevade pakkumisi kus hinnad ca 2000.- USD. Kuna lähen oktoobri alguses, mil veel vihmaperiood on siis kas sellist trippi on mõtet planeerida? Kambodža viisa passis olemas.

Infoks: Viibin hetkel Austraalias. Nii Vietnami kui Kambodža viisa sai siin tehtud väga lihtsalt. Vaja saata Canberrasse saatkonda ümbrik mis sisaldab: pass, täidetud viisaavaldus mille saab netist välja printida, passipilt, täidetud ümbrik koduaadressiga ning raha (kambodža viisa maksis 45.- AUD ja Vietmani oma 75.-). Mõlema riigi saatkonna puhul tuli pass viisaga tagasi 12 päeva jooksul.

Siin vaevalt, et selle kohta väga ammendavat infot saab. Väga asjalikud vastused on sel teemal tripadvisor.com foorumis.

Arvestades, et Kambodžas (ja arvatavasti ka Vietnamis) saab raha eest kõike - suurema raha eest enam, väiksema eest vähem, aga siiski -, on täiesti kindel, et selline hind on arutult kõrge, aga kindlasti sama pädev kui ka odavam. Kambodžas olles hakkas silma küll neid pakkumisi, et saab jõge pidi liinireisiga (?) Phnom Penhi, ja ma arvan, et tegelikult märksa odavamalt (endal polnud selle vastu huvi). Ma arvan, et uuri Tripadvisorist ja ära väga pabla, jäta see arvestus kohapeale, küll saab. :)

Ja muide, Kambodža viisa saab piirilt ülilihtsalt ja see maksab kõigest 20 USD, aga noh - eks keegi peab ju teenima ka (ät 45 AUD). Arvesta ka sellega, et Kambodžast väljumise eest tuleb samuti maksta - 25 USD.

Ma sõitsin teistpidi Cambodiast Vietnami suunas. Detsembris alles. Ühesõnaga saab. 2000$ on selgelt liiga palju. 300$ ehk. Turistide kohad on reisiteenuste pakkumisi täis Vietnamis.

Enamus Mekongi-tuure korraldavaid reisibüroosid pakuvad ka tuure kahe riigi vahel, Vietnami poolt nii Saigonist kui Can Thost ja Kambodža poolt Phnom Penh ja Siem Reap. Hind sõltub pakutavatest lisavõimalustest ja ööbimiskohtadest ning on alati läbiräägitav.

Vt. näiteks seda (esimene, mis netis silma hakkas) - http://www.sinhbalo.com/cgi-bin/app.cgi (nende seitsmepäevane reis Saigonist läbi PP SR-i maksab al. 520 dollarist). Loe LP-d ka, ma mäletan, et seal oli ka mitmeid soovitatud. Netist ära ei tasu osta, kohapealt saad soodsamalt.

Kambodža viisa saab netist tellida, tuleb meilboksi ja prindid välja, 25 dollarit. Need, kes lähevad Vietnamisse Kambodžast, saavad seal lasta teha ja hind on 35 - 50 dollarit, oleneb selles, kas lähed Sihanoukville'i ise kohale või lased hotelli adminnidel ära teha. Meie ületasime piiri Ha Tieni juures ja mingeid riigist lahkumise makse ei olnud.

Kambodža viisaga meenus veel see, et väljaprindituga saab vist ainult lennujaamade kaudu sisse ja piiri peal tehtavat tehakse ka ainult konkreetsetes piiripunktides. 100% kindlalt ei mäleta hetkel enam, aga info on netist väga kergelt leitav :)

Meie saime 2007-ndal prinditud E-viisaga Tai poolt minnes küll Aranyanprathetí maanteepunktist sisse. http://valdek3.travellerspoint.com/7/

Jah, muidugi. Ma olin täiesti unustanud, et mul sõbrad tulid ka nendesamade viisadega maad mööda Taist :)

Aga otsisin siis selle jutu peale juba e-viisa lingi ka välja - http://www.mfaic.gov.kh/evisa/

Ma täpsustan, et see 25 dollarit tuli maksta lennukiga lahkudes, nii et kui näiteks plaanis mugavalt Bangkoki lennata (AirAsia on nii neetult odav ju), siis peaks selle summaga arvestama.

Maismaad mööda üle piiri tulekust on päris pädevalt juttu siin: http://www.canbypublications.com/cambodia/overland.htm. Seal ka viisade, e-viisade jms kohta väga asjalik info.