Viimase lennusegmendi kasutamata jätmine

Tripis on korduvalt juttu olnud sellest, et ümberistumisega lendude puhul tuleb üldiselt lennata kõik lennusegmendid piletil ette antud järjekorras. Erandiks on siiski kõige viimane lennusegment, mida teoreetiliselt saab ka kasutamata jätta. Seejuures ei räägi me viimase otsa tühistamisest, vaid lihtsalt lennule minemata jätmisest.

Olen ise seda varianti korduvalt kasutanud nii pagasiga kui pagasita reisimisel. Pagasita reisimisel pole mingit muret - lahkud turvaalalt ja jalutad rahulikult lennujaamast minema.
Keerulisem on lugu pagasiga reisimisel. Sellisel juhul tuleb pagasi äraandmisel öelda, et soovid kindlasti pagasit vahepeatuses välja võtta, st ei soovi pagasi saatmist reisi lõppsihtkohta. Siiani on see minu jaoks ilusti töötanud, olen seda võimalust korduvalt kasutanud erinevate lennufirmadega (Swiss, AirEuropa, Iberia, Lufthansa jt). Nüüd viimane kord aga tekkis tõrge. Lend oli Boston-Amsterdam-Düsseldorf Delta / KLM-iga. Uurisin Bostonis, kas mul oleks võimalik pagasit Amsterdamis välja võtta. Vastus oli väga range ja resoluutne "ei". Nende reeglid olevat sellised, et pagas tuleb alati saata lõppsihtkohta. Läbirääkimisruumi pole. Kuulsin, et sama vastust said ka kõrvalletis check-ini teinud perekond.
Ma nüüd ei tea, kas see on Delta või USA eripära, aga igatahes tasub arvestada, et pagasit ei saa alati välja võtta :(

Kuidas asi lahenes? Mida tegid?

Ega mul seal muud teha polnud, kui kogu marsruut lennata. Pagasit maha jätta ei tahtnud kindlasti ja käsipagasiks seda võtta samuti ei olnud võimalik. Nii et lendasin siis Düsseldorfi. Delta letist saadud seisukoht ei jätnud mingit muud valikut.

Kui Amsterdamis oleksid jätnud jätkulennule minemata, siis oleks ka su pagas jätkulennult maha laaditud ja seda turvanõuete tõttu. Kas see alati suurtes lennujaamades nii hästi ka toimib, see on juba teine teema.

JanarS,
Seda kindlasti, et pagas oleks maha tõstetud. Selles pole kahtlustki. Aga muidugi ei väärinud olukord seda, et hakata mööda Amsterdami lennujaama oma pagasit taga ajama ja mine tea, kuidas selline trall üldse laheneks jt. Sellele ei olnud küll plaani ega soovi aega kulutama hakata - ma isegi ei kujuta ette, kust seda pagasit saab hiljem kätte, millist turvakontrolli see kott läbib jne. Seda ma pole ise proovinud ja ei tahaks proovida ka :)

Mul on kunagi midagi sarnast juhtunud, küll mingi teise lennufirmaga. Öeldi et ümberistumise aeg on nii väike, et ma ei jõuaks järgmisele lennule.