trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimaseid nõuandeid?

Sõidan nädala lõpus Rio de Janeirosse. Usun, et olen kõik joonde ajanud. Piletid, viisa, puhkus, vaktsiin... aga tundub ikka, nagu oleksin midagi unustanud. On kellelgi ehk mingeid häid näpunäiteid? Lendan Kopenhagen-Pariis-Rio. Kopenhagenis on meeletult lühike vahepeatus ja muretsengi peamiselt sellele, kuidas seal ühest terminalist teise jõuaks. Tõenäoliselt olen selle sahmi taustal midagi muud olulist unustanud.

Ära unusta kaasa võtmast kollapalaviku vastast vaktsineerimise tõendit ehk oma vaktsineerimispassi :)Piisav kogus sularaha kah, sest enamikes kohtades Euroopa krediitkaardiga maksmisel probleemid, raha õnnestus välja võtta ainult HSBC atm-idest aga seal oli ka ööpäeva limiit (vist 1000 reali kui õigesti mäletan).

HSBC on jah kõige kindlam aga saab ka kõigist teistest. Osad on küll teatud veidrustega (tuleb kaart vahepeal välja võtta ja siis uuesti sisestada jne) aga saab hakkama. Meil 3 nädala jooksul toimis VISA Gold nii Recifes, Iguassus, Pantanali kui ka Rios - ei olnud mingeid probleeme.

cartorios passikoopia, hoia seda taskus ja ära käi kunagi passiga väljas.

Meil oli mastercard ja ei andnud raha paljud kohalikud atm-id ega saanud mitmetes kohtades ka maksta (Pantanalis, Bonitos, Iguazus, Rios), maksmisega oli mure ka meiega samas hostelis elavatel brittidel ja norrakal visa kaartidega. Võib-olla olid need liiga odavad kohad :)