trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

See on üsna hea hind. Lissabonis näiteks Alfama linnaosas võid leida väikese toa korteris, mida jagad 3 inimesega umbes sama hinnaga või veidi üle 200euri. Vaata et oleks ülikoolile lähedal või et saaksid jalgrattaga käia kui soovid kokku hoida. Vaata pakkumisi näiteks siit: http://www.olx.pt/

Kes on tulemas veel mais, siis minu kaudu võib rentida korterit 2-3 inimesele Copacabanal.

Mina kasutasin seda tuurikorraldajat (vt reviewed ka sealt): http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g303235-d1936812-r99490708-Amazing_Tours_Agency_Day_Tour-Manaus_Amazon_River_State_of_Amazonas.html

Loodz asus Rio Negrol, jõe peal, hästi lihtne, võis valida toa või võrkkiige. Sääski seal peaaegu ei olnudki, siis võtsin tablette, praegu enam ei võtaks. Tabletid ju ei hoia 100% malaariat ära ning kui haigeks jääd, pead neid ikka võtma, lihtsalt suuremates kogustes. Giidid pakkusid ka seal mingeid puulehti, mida indiaanlased malaaria vastu söövad:)Eks see oleneb kuhu sa lähed ka, Rio Negro ääres oli tõesti väga vähe sääski kui mina käisin. Asjadest.. Oleneb palju sul seda varandust on, minul oli kõik seal kaasas ja probleemi polnud. Ühe öö ööbisime võrkkiikedes metsas, siis jäid asjad lukustatud tuppa seal loodzis. Aga vihma ja niiskust on seal kõvasti, et kui on läpakas jms kaasas, siis on ehk parem see hostelisse või hotelli jätta, metsas elektrit nagunii ei ole:)

Riost SPsse saab bussiga, sõit võtab kuskil 6 tundi, bussid on viisakad aga vahel liiga külmad, nii et tasub oma joped kaasa võtta. Ühe otsa lend on kuskil 100eurot, GOL ja TAM on lennufirmad, kelle lehtedelt saab krediitkaardiga juba varakult ära osta. Ma ei soovita selleks sõiduks autot võtta. Rio ja SP vahele jääb ka Paraty ja Ilha Grande ning Paraty ümbruse kaunid rannad, kui on aega, soovitan ka neid külastada. Ka Paratysse käivad bussid. Majutust on raske soovitada kui ei tea, mida te soovite - peab see olema hotell, hostel? Piirkonnast soovitan Copacabanat või Ipanemat, saab kõige kiiremini randa, saab metrooga ringi liikuda, restoranid jms lähedal.

ah jaa.. kui ostad netist ise MP piletid, siis vali kohe wayna picchu variant, hiljem juurde seda osta ei saa. Alalt saab ka välja minna WC-sse ja tegelikult võib ka natuke süüa kotis kaasa võtta, meie ei võtnud aga pärast nägime kuidas teised kõik sõid:) MP külastuse kohta võid lugeda ka seda minu blogi postitust: http://sandras-sandras.blogspot.com.br/2012/05/sajad-kulutatud-kalorid-8-tundi.html

10 päeva on väga vähe ja arvesta, et esimesed paar päeva sa ei roni ega lähe ilmselt kuhugi, vaid üritad kõrgusega harjuda. See on tõsine asi, meil sattus üks tragi piiga haiglasse, sest eiras sümptomeid ja jäi tal MP üldse lõpuks nägemata. Titicaca on väga lahe, tasub mõnel saarel öö veeta. Paracase külastus rannikul on ka seda väärt aga aega ei jää ilmselt. Soovitan Limast Cuscosse lennata, võidad veidi aega.

Eelmainitud soovitustele lisaks soovitan külastada Paraty`d ja Ilha Grande saart. Paraty lähedal on mõnusaid randu. Karnevali aeg on majutustega Brasiilias kõikjal keeruline, seega oleks mõislik ette broneerida nii palju kui võimalik, kindlasti Rios (sellega olete juba natuke hiljaks jäänud). Selline hostel Rios on päris laheda koha peal, eemal küll merest aga super vaated: http://www.casa579.com/, saadavust ja hinda ei oska öelda. Autoga tasub ära käia ka Buzios ja Cabo Frios. Riole endale tasub ka nädal jätta, seda eriti kui öösiti karnevaalitate, linn on suur ja näha ning teha on palju.

Ma pesitsen ise Rios. Soovitan ehk jälgida siis Rio Times`i http://riotimesonline.com/. Siit leiad infor blocode ehk tänavakarnevalide kohta: http://www.diariodorio.com/agenda-dos-blocos-de-carnaval-de-rua-do-rio-de-janeiro-em-2013/. Rio on nagu iga teine suurlinngi ei ole ta midagi oluliselt ebaturvalisem aga öösiti suure kaamera ja kuldketiga ei tasu tõesti tänava peal jalutada. Karnevali tasub kindlasti vaatama minna ka sambadroomile, once in a lifetime kogemus! Teretulemast:)

Jaanuar-veebruar on ka väga hea Brasiiliat avastada - veebruari algul on näiteks karneval Rio de Janeiros sündmus omaette.

Tuleb peale passida pakkumisi, võib saada lennates odavamalt kui bussiga. Ülalmainitu webjet on üks odavaim aga gol ja tam teevad ka häid pakkumisi. oleneb ajast ka kindlasti, millal plaanid reisida. Mõne päeva eest nägin alles TAMi kampaaniat, hinnad algasid 50RS-ist.

Ühinen eelkõnelenutega, et Tossa de Mar on armas koht, Figueres ka kindlasti armas väike kohake.

Mina olen samuti ostnud ning mingeid probleeme ei olnud. India lennufirmade kodukatelt olen ka ostnud ning isegi lendude aja muutmise sain tehtud üsna kergesti.

Mina mingeid lisa vaktsiine ei teinud (hepatiidid olid varasemast tehtud). Malaariaohtu ei ole kui sa just dzunglis ei plaani pikemalt viibida ja ööbida. Sääsed sõid mind küll päris kõvasti aga mitte midagi hullemat ei juhtunud. Ilus ja mitmekesine saar, nii et soovin head reisi.

MIna käisin eelmine aasta oktoobri teises pooles ja ilm oli super, mitte tilkagi vihma ei tulnud. Tulin ära 25nda paiku ja samal õhtul olevat sadama hakanud:)

Super uudis, loodetavasti saavad aasta algul need allkirjad alla!

Eks inimesed on erinevad ja erinevad on ka reisimisviisid. Kui on äärmiselt oluline hotelli tärnid ja puhtus, siis tuleks muidugi valida, kuhu Aasias minna. Kui soovitakse saada elamusi ja näha teistsugust elu kui kodus, siis on Aasia super sihtkoht. Mina olen käinud kahel korral Indias, ööbinud odavates hostelites ja kõrbeliival ning siiani pole küll midagi hullu juhtunud. Käsi tuleb pesta Eestis ka ja A-hepatiiti võib saada Euroopas samuti kui mujal maailmas. Kes aga hirmsasti kardab ja ise probleeme välja mõtleb, sellel kipub tavaliselt juhtuma ka. Ehk siis soovitan reisida igal ühel sinna kuhu ta tahab ja vajadusel kombineerida reisiseltskonda:) Rääkides lennuliinidest .. nt. india kingfisher oli üks parimaid, millega olen üldse lennanud, väga super teenindus jne.

Mina käisin Brasiilias (Rios, Costa Verdel ja Pantanalis) 2008 aasta algul. Ööbisin odavates hostelites ja seal oli päris tihti nii, et eurooplastel ei õnnestunud krediitkaardiga maksmine (mina kasutasin mastercardi aga probleeme oli ka visaga). Minu kodupank väitis, et sealsed makseterminalid on teisiti seadistatud ja sellest ka probleem:) Rios proovisin raha välja võtta ikka päris mitmetest ATM-ides edutult, siis avastasin HSBC atm-id ja nendega toimis kõik ilusti. Tol ajal oli veel ka limiit olenevalt kohast 600-1000reali, mida sai ööpäevas automaadist välja võtta. S.t. kuna väljavõtmine maksab ka, siis pole lapsel ka ilmselt kasulik tilgutada. Toit ja transport tundus olevat samas hinnaklassis, mis Eestiski, poest aga liha ja värsket ostes võib vabalt väiksemate summadega arvestada kui Tallinnas.

Meil oli mastercard ja ei andnud raha paljud kohalikud atm-id ega saanud mitmetes kohtades ka maksta (Pantanalis, Bonitos, Iguazus, Rios), maksmisega oli mure ka meiega samas hostelis elavatel brittidel ja norrakal visa kaartidega. Võib-olla olid need liiga odavad kohad :)

Ära unusta kaasa võtmast kollapalaviku vastast vaktsineerimise tõendit ehk oma vaktsineerimispassi :)Piisav kogus sularaha kah, sest enamikes kohtades Euroopa krediitkaardiga maksmisel probleemid, raha õnnestus välja võtta ainult HSBC atm-idest aga seal oli ka ööpäeva limiit (vist 1000 reali kui õigesti mäletan).

Võid ka ülekandega tasuda ja ülekande koopia dokumentidele lisada. Toimib samuti ilusti. Postikupongid või sularaha dokumentide tagasi saatmiseks pead ka ümbrikusse lisama.

soovitan broneerida. ise olen seal seljakotiga üksinda ukselt uksele käinud küll :)

Mina käisin tütrega Sardiinias juunis 2006. Kuna käisime ka Roomas jm. Itaalia mandriosas, siis sõitsime laevaga Olbiasse ning sealt rongiga Algherosse. Meie tegime selle vea, et olime võtnud majutuse nädalaks Algherosse, nii jäi ülejäänud saarega tutvumine suhteliselt kasinaks. Teistel soovitaks kindlasti rentida auto ja kui reisistiiliga sobib, siis telk ning sõita mööda saart ringi. Suurepärastes randades on päris palju kämpinguid, nii võite leida ööbimisi väga ilusates looduslikes paikades. Meie rentisime auto ning sõitsime alla kuni Oristanoni - koos vaadete, külade ja randade nautimisega ja väikse ekslemisega võttis Alghero-Oristano-Alghero ots terve päeva (kuna ilmaga meil ei vedanud, siis randu me pikalt ei nautinud). Kindlasti soovitan minna Oristanost pisut põhja pool asuvasse Putzu Idu ja Is Arutase randa, ühes neist oli ka kämping lähedal. Seal peaks olema roosasid flamingosid, keda meil kahjuks ei õnnestunud näha. Kui kämpingud valid, siis leiad ehk abi ka sellelt lehelt: http://www.faitasardegna.it/ Ilusat reisi!

Meie saime viisa ilusti viimasel hetkel kätte. Tuleb arvestada, et miinimum aeg käsitluseks on 5 tööpäeva sellest hetkest kui neile ülekanne laekub. Me sellega ei arvestanud ja pidime telefonitsi nurruma ja paluma, et ikka õigeks ajaks kätte saada aga nad tulid meile vastu ja esmaspäeval saime ka telefonitsi kinnituse, et viisa olemas, teisipäeval enne lennukile minekut saime passid saatkonnast kätte. Oma viga, et jäi väga viimasele minutile aga saatkonnale kummardus, et nemad tegid omalt poolt küll kiiret ja head tööd.

Eelpool olev niguleenu blogi väga asjalik ja siinkohal loomade kohalt suurt midagi lisada ei olegi. Olime seal jaanuari lõpus kui pidi olema nö. vihmaperiood, teed ja mets olid kuivad ja 4 päeva jooksul saime ainult paar vihmasahmakat. Erinevaid loomakesi nägime küll, kahjuks mitte jaaguari ega ka anakondat (keda teisel seltskonnal, kes meiega samal ajal seal viibis, õnnestus ikka näha). Kohalikud giidid ütlesid, et parim aeg on juuni, siis vesi taandub ja loomadel on pojad. Märtsist alates on ala tavaliselt vee all. Kõigile minejatele soovitan osta Campo Grandest sääsevõrgud, selga panna pikad ja avarad heledad riided ning kaasa võtta suuremas koguses sääsetõrjet ning näiteks plixi sääsehammustuste leevendajat, meie seda kõike tegime ja tulime tagasi suhteliselt terve nahaga. Mõned lääne-euroopa turistid, kes ka olid metsa tulnud kaema, arvasid, et sääsed ei tee neile midagi ja nägid pärast välja nagu rõugehaiged, ühel inimesel tekkisid hammustustest veel suured vesivillid, nii et päris valus.. Lisan kirjelduseks retkest mõned pildid: http://picasaweb.google.com/andra.saimre/Pantanal?authkey=MSWxhQJpq4E